1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблем со мускулите на лицето

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од hippie2, 28 март 2017.

  1. hippie2

    hippie2 Нов член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    се разбудив едно утро и десната страна од лицето ја чуствував потечена. Потоа застанав пред огледало, ги кревав вегите и приметив дека левата не се крева, потоа забележав дека целата лева страна на лицето како да не ми функционира, незнам како да објаснам, пробувам да го затворам само левото око ама и десното само ми се затвара, кога јадам забележувам како послабо да ја движам левата страна од устата.. ова вака ми се дешава 3 дена и мајка ми не ме сваќа сериозно и незнам каде да се обратам страв ми е дека мускулите од левата страна на лицето целосно ке ми откажат.. ако на некој му се дешавало истово или има некоја информација за хороров што ми се дешава овие 3 дена ве молам нека ми пише! :drunk::@
    пс. на интернет најдов дека ова стручно се вика атрофија на фацијален нерв ;(
     
  2. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    На неуролог да си одиш под итно!!
     
  3. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.005
    Пол:
    Женски
    Најверојатно се работи за пареза на лицевиот нерв, фацијалис. Под итно на лекар да ти одреди терапија. Не чекај повеќе.
     
    На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
  4. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.818
    Допаѓања:
    38.324
    Пол:
    Женски
    @hippie2 баба ми остана трајно деформирана на едната страна зошто не го сфати сериозно проблемов на време, под итно оди на доктор, терапија да ти даде можеш да претрпиш сериозни оштетување ако не се превземе нешто.
     
    На ♡BuBaLe♡ и joy1 им се допаѓа ова.
  5. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Мoјa другaркa беше сo вaкoв случaј. Oди нa лекaр нејзе и дaдoa терaпијa oд aпчињa. И рекoa декa и билo oд мнoгу силнa прoмaјa.


    Здрaвјетo пред се:!:
     
  6. Zlatna12345

    Zlatna12345 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2016
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    842
    Пол:
    Женски
    Dokolku imas poteskotii vo govor, koordinacija, macnina, problemi so vidot ili nesimetricnost na zenicite golema e verojatnosta da imas mozocen udar ili nekoe krvarenje. Paralizata na ednata strana od liceto e osnovniot simptom. Poseti doktor vednas.