1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Продадено Кичево

Дискусија во 'Политика и настани' започната од kristii, 28 март 2013.

 1. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  1.706
  Можеби малце каснам со темава,али не бев во можност порано да пишам.Сигурно се дискутирало низ други тема но морам да потенцирам дека за ова што ни се деси нас заслужува да има посебно тема отворено.

  Сигруно скоро сите сте свесни за трговијата што се ни се случи,како Господинот Груески не продаде.За оваа болка што ни ја зададе.Нема кичевчанец што не го заболе душата после ова што ни се деси.Станавме стока за продавање за нечии туѓи интереси...
  Пак Господинот има лице да дојде во Кичево и да ги погледне кичевчани влице и да кажува дека Кичево било Македонски град.А потоа како најголем криминалец да избега од Кичево со хеликоптер.
  Но Кичево бил и ќе остани Македонски град,но не сте вие тој што треба да кажува за тоа.Нема кичевчанец што после ова ќе му веруува пак на власта.

  И да, да напоменам дека не е вистина сценариото што беше презентирано на вестите за доаѓањето на Господинот во Кичево.Вистинското сценарио е ова http://www.youtube.com/watch?v=DnguL3her_o
  За разлика од ова што беше прикажано и исфилувано на телефизија http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=ost ... =endscreen


  А голема благодарност што имаа дел во ова и нашите политичари.


  Можеби темава ќе се брише не знам,но морав да го пишам ова.Затоа што никој не знае како ни е нас после 24 Март.
   
 2. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.884
  Допаѓања:
  4.879
  Пол:
  Женски
  Незнам зошто Груевски го обвинувате,дека тој го продал Кичево.
  И знам дека сега сите ќе ме нападните,ама ако ;)
  Вака сега.Кичево го продаде Црвенкоски. Тој го донесе законот за териоријална поделеба на општиниве.
   
  На Bitter-Sweet, sadangel и koritsaki им се допаѓа ова.
 3. perlaa

  perlaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2011
  Пораки:
  1.223
  Допаѓања:
  788
  Абе не само Кичево и сите други градови ќе бидат продадени. :!:
   
  На vinozito1 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  1.706
  Да не беше Груески крив немаше да избега пред некоја ден на таков начин од Кичево.
  А не дека го бранам Црвенкоски,сите политичаре се исто ма*е.
   
 5. AngieVi

  AngieVi Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2012
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  44
  Пол:
  Женски
  Не ми е баш познато...пред територијалната поделба во 2004, само градот Кичево беше општина Кичево?
   
 6. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  3.147
  Допаѓања:
  4.123
  Кичево не го продале ниту Црвенковски ниту Груевски. Тоа е последица од комплексни политички процеси кои делумно намерно и ненамерно биле креирани од домашните политичари и повеќе или помалце подржани од домашната јавност, а делумно креирани од надворешни политички фактори кои многу и не ги интересира што мисли македонската јавност. Да не беше Кичево, ќе беше некој друг град.

  Важно е градоначалникот да си ја врши чесно и продуктивно работата во интерес на сите граѓани. Е сега дали тоа ќе биде така, дали е некој работлив или мрзелив, тоа незнам...
   
 7. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.884
  Допаѓања:
  4.879
  Пол:
  Женски
  Градот беше само општина Кичево.А селата Зајас,Другово,Вранештица беа други општини :) А сега сме само една Општина Кичево.
   
 8. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  837
  Не можев да останам рамнодушна на мислењево твое..не те напаѓам само не се согласувам ЗАТОА ШТО :

  :!: Груевски го продаде Кичево од причина што ако тоа не го направеше ДУИ ќе го напуштеше парламентот и автоматски ќе паднеше Владава ни наша. А не е будала Груевски да си ја доведува во прашање позицијата. Полесно е да го продаде Кичево и да си го зачува интересот. Благодарам.
   
  На MIA-SK и Tomcia им се допаѓа ова.
 9. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  8.491
  Пол:
  Женски
  жално :( .додека оваа власт е на власт,тешко на западна Mакедонија,уопште на цела Mакедонија.
   
  На Majuv4ence13 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. vinozito1

  vinozito1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2013
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  3.417
  Она што се случи со Кичево е голема поука за нас Македонците.Ретко кој мисли така и извлекува поука од сево ова.Да бевме малку повеке сложни,како Албанците на пример немаше да дојде до ова.Секоја чест на слогата на Албанците таа ке ги обедини на крајот ке видите.....
   
 11. PussyHunter

  PussyHunter Нов член

  Се зачлени на:
  15 август 2011
  Пораки:
  636
  Допаѓања:
  723
  Односот Албанци/Македонци ќе го илустрирам со следново видое. Ги напишав први затоа што они се тие што се bullies, а ние тие што трпиме(bullied) се додека ...

  http://www.youtube.com/watch?v=mEqniEvNcnk

  не изреагираме како дебелкото дете на видеово. :) А тоа и те како ќе биде еден ден ако се продолжи вака... 100% сум сигурен.

  Има малку насилство на видеово, ама не е ништо страшно, не ми изигравајте пренежни феминки, изгледајте го. :D

  Кичево е македонски град!
   
 12. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.140
  Допаѓања:
  11.388
  Власта ако сакаше ќе го добиеше Кичево. Можеше да ги лажира изборите како што направи во многу други општини. А зошто во Кичево имате претседател на општинска изборна шиптарка. Па Кичево има 23% шиптари по попис како Куманово,ама овдека беа пла, пола, дури и повеќе македонци во комисија. Сепак не требаше да го дадат сега никогаш повеќе на таа позиција нема да дојде Македонец, а шиптарите ќе се осеќаат како газди. На натпревар куманово и шверцери сега скоро имаше провокации. Им пишале шиптарите “денеска кичево, утре куманово“, викале учк, талат џафери. Нашите вратила со “кичево е макдонски град“ и “гасна комора за шиптари“. Дошла полиција и ги мавала нашите од сала.
   
 13. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  1.706
  На Груески единствено важно му беше да извојува победа над Црвенкоски.Тоа убаво се виде на денот на изборите т.е вечерта кога излезе на прес конференција да каже каде извојувал победа над Црвенкоски и СДСМ.Тоа се виде по неговото цинично лице и дволичност.
  Да не беше територијалнато обдинување на повеќе општини како и законот за дијаспората да може да гласаат Кичево се уште ќе беше во рацете на македонците. Изгубиве за толку гласови колку што допатуваа од странство.Ако сте следеле вести ќе видите изјавите на некои албаници кои не биле дојдени во Македонија скоро 40 Години а дошле за победа.Нема мене некој кој не живее овде да ми кажува кој ќе биди градоначалник на градов,но тоа и се деси.
  Како што кажа една членка по горе,jа цитирам:

  " Груевски го продаде Кичево од причина што ако тоа не го направеше ДУИ ќе го напуштеше парламентот и автоматски ќе паднеше Владава ни наша. А не е будала Груевски да си ја доведува во прашање позицијата. Полесно е да го продаде Кичево и да си го зачува интересот. Благодарам"

  Потполно се согласувам со нејзината изјава.

  Како и да е,Кичево никогаш повеќе нема да биди истото.како што не биле до сега ни Тетово,Гостивар Струга.Еднаш Албанец на власт за секогаш Албанец на власт.
   
  На angelina1 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. macedonia.timeless

  macedonia.timeless Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2012
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  137
  Момент..јас нешто разбрав, не доразбрав..
  Бедејќи дум надвор од Македонија и не знам многу..
  Сега е албанец градоначалник на кичево или што??
  Леле бе тие ама ми се омрзнати пред некое време немав ништо против нив ама сега.. Ехееееее...
  Колку права имат во македонија само.. Жално нешто ..
  Несватливо и не само еден град туку цела македонија ке биде продадена..
  И тука во швајцарија сакаа да градат џамии не им беше дозволено.
  Така треба а не нашите што ли не им дозволуват.
  За мене шитар,е најлошото и најодвратното суштество на земјта!
  Осудовајте ме слободно.. Јас тоа го мислам и не ми е гајле.
  Познавам еден во македонија роден баба дедо тетки ... Цела фамилија му живее во тетово а ми вика македонија е најгнасната земја што постои..
  Не ги поднесувам.
   
 15. xoxo.Martina

  xoxo.Martina Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  198
  Не само Кичево и Струга, туку цела Македонија. Албанците давале по 300 евра по Кичевските и Струшките села, дедека пак нашиве т.е. Вмро низ цела држава давале пари за да се гласа за нив...
   
 16. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  1.706