Продолжи ја мислата

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Shekerka, 27 февруари 2012.

  1. sunshine96

    sunshine96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2017
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    223
    Пол:
    Женски
    Јас кога имав три години имав голема желба кога ќе пораснам да имам мотор и девојка која знае добро да заврши некоја работа молчејќи скришно и да знае да работи педантно, чисто во купатило, да пере, да готви, пегла и бриши прозорци, притоа да биде многу убава и воедно да ме сака
     
  2. Loranora

    Loranora Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2017
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    126
    Пол:
    Женски
    Јас кога имав три години имав голема желба кога ќе пораснам да имам мотор и девојка која знае добро да заврши некоја работа молчејќи скришно и да знае да работи педантно, чисто во купатило, да пере, да готви, пегла и бриши прозорци, притоа да биде многу убава и воедно да ме сака искрено
     
  3. Ladybbc

    Ladybbc Активен член

    Се зачлени на:
    24 април 2017
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    114
    Пол:
    Женски
    Јас кога имав три години имав голема желба кога ќе пораснам да имам мотор и девојка која знае добро да заврши некоја работа молчејќи скришно и да знае да работи педантно, чисто во купатило, да пере, да готви, пегла и бриши прозорци, притоа да биде многу убава и воедно да ме сака искрено БЕЗ ТРОШКА..
     
  4. A.M.M

    A.M.M Активен член

    Се зачлени на:
    17 август 2017
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    122
    Пол:
    Женски
    Јас кога имав три години имав голема желба кога ќе пораснам да имам мотор и девојка која знае добро да заврши некоја работа молчејќи скришно и да знае да работи педантно,чисто во купатило,да пере,да готви,пегла и брише прозорци,притоа да биде многу убава и воедно да ме сака искрено без трошка КОЛЕБАЊЕ И
     
  5. snowflake5

    snowflake5 Активен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2018
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    88
    Пол:
    Женски
    Јас кога имав три години имав голема желба кога ќе пораснам да имам мотор и девојка која знае добро да заврши некоја работа молчејќи скришно и да знае да работи педантно,чисто во купатило,да пере,да готви,пегла и брише прозорци,притоа да биде многу убава и воедно да ме сака искрено без трош каколебање и некако
     
  6. A.M.M

    A.M.M Активен член

    Се зачлени на:
    17 август 2017
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    122
    Пол:
    Женски
    Кас кога имав три години имав голема желба кога ќе пораснам да имам мотор и девојка која знае добро да заврши некоја работа молчејќи скришно и да знае да работи педантно,чисто во купатило, да пере,да готви,пегла и брише, притоа да биде многу убава и воедно да ме сака искрено без трошка колебање и некако ИСКРЕНО.
     
  7. Masterf

    Masterf Активен член

    Се зачлени на:
    17 март 2017
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    44
    Пол:
    Машки
    Јас кога имав три години имав голема желба кога ќе пораснам да имам мотор и девојка која знае добро да заврши некоја работа молчејќи скришно и да знае да работи педантно,чисто во купатило, да пере,да готви,пегла и брише, притоа да биде многу убава и воедно да ме сака искрено без трошка колебање и некако искрено, ПЛАТОНСКИ
     
  8. A.M.M

    A.M.M Активен член

    Се зачлени на:
    17 август 2017
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    122
    Пол:
    Женски
    Јас кога имав три години имав голема желба кога ќе пораснам да имам мотор и девојка која знае добро да заврши некоја работа молчејќи скришно и да знае да знае да работи педантно,чисто во купатило, да пере, да готви,пегла и брише прозорци,притоа да биде многу убава и воедно да ме сака искрено без трошка колебање и некако искрено,платонски,СО ЦЕЛО СРЦЕ
     
  9. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.745
    Допаѓања:
    4.845
    Јас кога имав три години имав голема желба кога ќе пораснам да имам мотор и девојка која знае добро да заврши некоја работа молчејќи скришно и да знае да знае да работи педантно,чисто во купатило, да пере, да готви,пегла и брише прозорци,притоа да биде многу убава и воедно да ме сака искрено без трошка колебање и некако искрено,платонски,со цело срце,али тоа во филм од пред неколку века
     
  10. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.184
    Допаѓања:
    106.076
    Пол:
    Женски
    Јас кога имав три години имав голема желба кога ќе пораснам да имам мотор и девојка која знае добро да заврши некоја работа молчејќи скришно и да знае да знае да работи педантно,чисто во купатило, да пере, да готви,пегла и брише прозорци,притоа да биде многу убава и воедно да ме сака искрено без трошка колебање и некакоискрено,платонски,со цело срце,али тоа во филм од пред неколку века сум го видела само
     
  11. winter flower

    winter flower Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2016
    Пораки:
    512
    Допаѓања:
    12.214
    Пол:
    Женски
    Јас кога имав три години имав голема желба кога ќе пораснам да имам мотор и девојка која знае добро да заврши некоја работа молчејќи скришно и да знае да знае да работи педантно,чисто во купатило, да пере, да готви,пегла и брише прозорци,притоа да биде многу убава и воедно да ме сака искрено без трошка колебање и некако искрено,платонски,со цело срце,али тоа во филм од пред неколку века сум го видела само а надеж?
     
  12. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.184
    Допаѓања:
    106.076
    Пол:
    Женски
    НОВ
    Јас кога имав три години имав голема желба кога ќе пораснам да имам мотор и девојка која знае добро да заврши некоја работа молчејќи скришно и да знае да знае да работи педантно,чисто во купатило, да пере, да готви,пегла и брише прозорци,притоа да биде многу убава и воедно да ме сака искрено без трошка колебање и некако искрено,платонски,со цело срце,али тоа во филм од пред неколку века сум го видела само а надеж? Надеж имав дека еден ден и јас ќе го доживеам тоа
     
  13. $ophia

    $ophia Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2018
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    688
    Пол:
    Женски
    Јас кога имав три години имав голема желба кога ќе пораснам да имам мотор и девојка која знае добро да заврши некоја работа молчејќи скришно и да знае да знае да работи педантно,чисто во купатило, да пере, да готви,пегла и брише прозорци,притоа да биде многу убава и воедно да ме сака искрено без трошка колебање и некако искрено,платонски,со цело срце,али тоа во филм од пред неколку века сум го видела само а надеж? Надеж имав дека еден ден и јас ќе го доживеам тоа. Велат надежта последна умира, ама дали јас умрев пред неа?
     
  14. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.184
    Допаѓања:
    106.076
    Пол:
    Женски
    Јас кога имав три години имав голема желба кога ќе пораснам да имам мотор и девојка која знае добро да заврши некоја работа молчејќи скришно и да знае да знае да работипедантно,чисто во купатило, да пере, даготви,пегла и брише прозорци,притоа да биде многу убава и воедно да ме сака искрено безтрошка колебање и некако искрено,платонски,со цело срце,али тоа вофилм од пред неколку века сум го видела само а надеж? Надеж имав дека еден ден и јас ќе го доживеам тоа. Велат надежта последна умира, ама дали јас умрев пред неа?
    Сепак, сон на едно тригодишно момче ме претвори во дечкото кој сум денес
     
  15. Scott Weiland

    Scott Weiland Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2018
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    12.211
    Пол:
    Машки
    Јас кога имав три години имав голема желба кога ќе пораснам да имам мотор ,и девојка која знае добро да заврши некоја работа ,молчејќи, скришно, и да знае да знае да работи педантно, чисти во купатило, да пере, да готви, пегла и брише прозорци, притоа да биде многу убава и воедно да ме сака искрено без трошка колебање и некако искрено, платонски, со цело срце, ама тоа во филм од пред неколку века сум го видела само а надеж?

    Надеж имав дека еден ден и јас ќе го доживеам тоа.

    Велат надежта последна умира, ама дали јас умрев пред неа?

    Сеуште дишам.

    Сепак, сон на едно тригодишно момче ме претвори во дечкото кој сум денес, и самиот почнав да вршам работи молчејќи, да исправам текстови да бидат поконцизни, да исправам граматички грешки, да чистам и готвам, при тоа сум сум убав и воедно без трошка колебање се сакам себе си, велат дека сонот
     
  16. $ophia

    $ophia Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2018
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    688
    Пол:
    Женски
    Јас кога имав три години имав голема желба кога ќе пораснам да имам мотор и девојка која знае добро да заврши некоја работа молчејќи скришно и да знае да знае да работипедантно,чисто во купатило, да пере, даготви,пегла и брише прозорци,притоа да биде многу убава и воедно да ме сака искрено безтрошка колебање и некако искрено,платонски,со цело срце,али тоа вофилм од пред неколку века сум го видела само а надеж? Надеж имав дека еден ден и јас ќе го доживеам тоа. Велат надежта последна умира, ама дали јас умрев пред неа?
    Сеуште дишам.
    Сепак, сон на едно тригодишно момче ме претвори во дечкото кој сум денес, и самиот почнав да вршам работи молчејќи, да исправам текстови да бидат поконцизни, да исправам граматички грешки, да чистам и готвам, при тоа сум сум убав и воедно без трошка колебање се сакам себе си, велат дека сонот, поттикнат од желбата, некогаш се отварува.
     
  17. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.184
    Допаѓања:
    106.076
    Пол:
    Женски
    ^ Тогаш, ја запознав Марија
     
  18. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.741
    Допаѓања:
    32.076
    Пол:
    Женски
    Јас кога имав три години имав голема желба кога ќе пораснам да имам мотор и девојка која знае добро да заврши некоја работа молчејќи скришно и да знае да знае да работипедантно,чисто во купатило, да пере, даготви,пегла и брише прозорци,притоа да биде многу убава и воедно да ме сака искрено безтрошка колебање и некако искрено,платонски,со цело срце,али тоа вофилм од пред неколку века сум го видела само а надеж? Надеж имав дека еден ден и јас ќе го доживеам тоа. Велат надежта последна умира, ама дали јас умрев пред неа?
    Сеуште дишам.
    Сепак, сон на едно тригодишно момче ме претвори во дечкото кој сум денес, и самиот почнав да вршам работи молчејќи, да исправам текстови да бидат поконцизни, да исправам граматички грешки, да чистам и готвам, при тоа сум сум убав и воедно без трошка колебање се сакам себе си, велат дека сонот, поттикнат од желбата, некогаш се отварува.
    Тогаш ја запознав Марија. Таа беше толку убава.
     
  19. Emma2

    Emma2 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2018
    Пораки:
    2.331
    Допаѓања:
    5.770
    Пол:
    Женски
    Тогаш ја запознав Марија. Таа беше толку убава.
    Си помислив, колку би било убаво да му местам на брат ми.
     
    На Sahlene му/ѝ се допаѓа ова.
  20. butterflu

    butterflu Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2017
    Пораки:
    751
    Допаѓања:
    564
    Пол:
    Женски
    Brat mi samo sto ja vide na slike, mu mrdna okoto po nea.
     
    На Emma2 и Sahlene им се допаѓа ова.