1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Производи за нега на коса од Орифлејм

Дискусија во 'Коса' започната од smiley-32, 5 септември 2011.

 1. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  510
  кој ги има користено производите Oriflame HairX и дали сте задоволни??Една блиска другарка работи,гледав каталогот и незнам дали да порачам оти незнам какви ефекти има
  :wasntme:
   
 2. Buterfly-girl

  Buterfly-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2011
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  4
  мислам дека во маркет или аптека може да најдеш многу подобри. јас ги немам користено и незнам за нивниот ефект, меѓутоа можеш да пробаш некој, да видиш дали одговара на твојата коса... ем другаргати ќе си собере повеќе поени, а од каде да знаеш можеби ќе делува многу добро на твојата коса...
   
 3. Inhume

  Inhume Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  242
  Ги нарачав тие жолтите шампон и регенератор за сува и оштетена коса и се катастрофа за џабе фрлив пари ужасни се немам зборови
  И другарка ми исто не е задоволна од нив а за другите незнам
   
 4. bestrasnost123

  bestrasnost123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2010
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  28
  не ми се допаѓаат нивните производи за коса од орифлејм само џордани им се добри
   
 5. ljubicicaa

  ljubicicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  553
  да ти кажам искрено јас сум презадоволна од оваа колекција, другите колекции за коса се катастрофа ама овааоа HairX ми се преубај, особено тие жолтите за сува и оштетена коса,а и розевиот регенератор за мазна коса.... сега нормално зависи и од тоа каква коса имаш, нели има повеке видови и шампони и регенератори ;)
   
 6. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  510
  феминки ,јас ги порачав и искрено презадоволна сумм :D ги порачав овие за секојдневна нега (светло сините) оти немам никаков проблем со косата :$
   
  На <3 pleza4e <3 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Li..Na

  Li..Na Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2012
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Немам користено производи за коса од Oriflame , можам да пробам ако предложите нешто , ефективно :D
   
 8. smurffi

  smurffi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  378
  Пол:
  Женски
  Сакам да го земам овој заштитен гел за коса .. ја заштитувал косата за време на пеглање или фенирање и ја правел поубава и помека ..


  ако некоја го има пробано нека пише каков е резултатот :D
   

  Прикачени фајлови:

  • 21761_1.png
   21761_1.png
   Големина на фајлот:
   123 KB
   Прегледи:
   242
  На <3 pleza4e <3 му/ѝ се допаѓа ова.