1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Производи за нега на коса од Орифлејм

Дискусија во 'Коса' започната од smiley-32, 5 септември 2011.

  1. smiley-32

    smiley-32 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    532
    Допаѓања:
    510
    кој ги има користено производите Oriflame HairX и дали сте задоволни??Една блиска другарка работи,гледав каталогот и незнам дали да порачам оти незнам какви ефекти има
    :wasntme:
     
  2. Buterfly-girl

    Buterfly-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2011
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    4
    мислам дека во маркет или аптека може да најдеш многу подобри. јас ги немам користено и незнам за нивниот ефект, меѓутоа можеш да пробаш некој, да видиш дали одговара на твојата коса... ем другаргати ќе си собере повеќе поени, а од каде да знаеш можеби ќе делува многу добро на твојата коса...
     
  3. Inhume

    Inhume Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    243
    Ги нарачав тие жолтите шампон и регенератор за сува и оштетена коса и се катастрофа за џабе фрлив пари ужасни се немам зборови
    И другарка ми исто не е задоволна од нив а за другите незнам
     
  4. bestrasnost123

    bestrasnost123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2010
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    28
    не ми се допаѓаат нивните производи за коса од орифлејм само џордани им се добри
     
  5. ljubicicaa

    ljubicicaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    557
    да ти кажам искрено јас сум презадоволна од оваа колекција, другите колекции за коса се катастрофа ама овааоа HairX ми се преубај, особено тие жолтите за сува и оштетена коса,а и розевиот регенератор за мазна коса.... сега нормално зависи и од тоа каква коса имаш, нели има повеке видови и шампони и регенератори ;)
     
  6. smiley-32

    smiley-32 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    532
    Допаѓања:
    510
    феминки ,јас ги порачав и искрено презадоволна сумм :D ги порачав овие за секојдневна нега (светло сините) оти немам никаков проблем со косата :$
     
    На <3 pleza4e <3 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Li..Na

    Li..Na Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Немам користено производи за коса од Oriflame , можам да пробам ако предложите нешто , ефективно :D
     
  8. smurffi

    smurffi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    378
    Пол:
    Женски
    Сакам да го земам овој заштитен гел за коса .. ја заштитувал косата за време на пеглање или фенирање и ја правел поубава и помека ..


    ако некоја го има пробано нека пише каков е резултатот :D
     

    Прикачени фајлови:

    • 21761_1.png
      21761_1.png
      Големина на фајлот:
      123 KB
      Прегледи:
      242
    На <3 pleza4e <3 му/ѝ се допаѓа ова.