1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Промени во однесувањето на вереникот

Дискусија во 'Брак' започната од Nuny, 24 јули 2016.

  1. Nuny

    Nuny Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2016
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    183
    Пол:
    Женски
    Devojku bi sakala sovet od vas.
    Veke dve i pol godinu sum verena i od edna strana e vo red a od druga ne veke i jas ne znam kako da se postavam. Se raboti za slednovo:
    Verenikot vo posledniot vreme e mnogu napnat samo se deri najduva racka klecka za kavga se mu smeta. Jas sedam so moite sedev edna i pol Godina kaj nego no poradi studii te sega sum kaj majka mi inaku ne sme mnogu daleku. No sega mnogu pocnav da ne me slusa ama bas nisto se nesto majka mi rekla nesto ili majka mi. Ne znam zosto sega majka mi mu preci se sto pobara taa mu kupi a majka mu kako sin da nema taa mene ne mi kupila ne nego sto se veli gaki nemase da obleci i sega klecki krsi. Ne znam veke kako da se odnesuvam i kako da postavam so nego.
     
  2. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.557
    Допаѓања:
    171.454
    Пол:
    Женски
    Си поразговарала со вереникот?
    Џабе очекуваш одговори тука никој не знае што му се мота во глава на твојот. Може само да нагаѓаат
     
  3. Nuny

    Nuny Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2016
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    183
    Пол:
    Женски
    So nego ne mozis da razgovaram misli deka se karas ili deka ja silis rabotata. Ednas taka sednav da razgovaram so nego i od muva slon napravivme. Ne znam sto i da se dogovorime se na krajot nekoj ja dupci rabotata ili nekoj doma nesto mi zboruva no veke ne znam sto da mislam
     
  4. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.920
    Допаѓања:
    49.981
    Пол:
    Женски
    Можеби го нешто мачи. Го праша ли дали има некој проблем? Немора одма на лошо да мислиш. Седни го и убаво разговарајте прашај го зошто се така понаша спрема тебе можеби ќе ти каже.
     
  5. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.557
    Допаѓања:
    171.454
    Пол:
    Женски
    Ако не можеш сега да разговараш за банални работи, како планираш цел живот да го поминеш со него? Ќе живееш како безгласна буква?
    Како можеш воопшто да се вериш со некого, ако не можеш две реченици да склопиш? Како било до сега?
     
    На Glasna, Bozica1980, fallenangel и 3 други им се допаѓа ова.
  6. Nuny

    Nuny Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2016
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    183
    Пол:
    Женски
    Da go prasav mi veli deka nema nisto. Ne e kako mene se sto go maci da kazuva. Jas kako budala se kazuvam i toa sto treba i toa sto ne treba.
     
  7. Nuny

    Nuny Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2016
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    183
    Пол:
    Женски
    Do deka bev kaj nego dobro bese mislam se kazuvase i ako domasnite nesto mu recat vednas mi kazuvase sega kuti nisto ne kazuva. Ima momentov koga ke se otvori i ke mu se ispusti nesto. Mene majka mi postojano mi veli da ne go napnuvam i da ne go prasuvam mozi ima nekoj problem doma i ne saka da kazi da ne mu napravat doma problem a jas ne sakam da krie normalno kako sto jas nego mu kazuvam za sekoj moj problem taka sakam i toj. Vo edna prilika mu kazav deka do deka bev zaedno so nego deka mi preci sto majka mu i sestra mu se pravat kako da ne postojam i se so suski se razbiraat i deka mrazam nekoj da krie nesto od mene ako mu smeta neka kazi snao ova ili ona mi smeta a ne do dupcenje koga ke dojdi verenikot. Toj se simna dolu i im kaza deka znaj oti ne me zabelezuvaat i tie nisto ne mu odgovorija i pak si prodolzija. No zatoa jas se staviv na distanca koga dojdov prvite tri cetiri meseci mu pravev postovanje se no koga uvidov deka niv toa ne gi zasega se distancirav. I pred nekoj den mi veli verenikov zosto setas so majka ti i mu rekov koga majka ti i sestra ti ne me baraat so koj jas si imam majka i sestra i fala bogu so niv ke setam. Toj cel den raboti bidejki e vo privatno i koga e sloboden sme zaedno
     
    На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Nuny

    Nuny Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2016
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    183
    Пол:
    Женски
    Veruvajte tolku ne zainteresirana majka za sin nemam videno. Isto kako dete da imam doma za se da go ucis kako treba. Kako majka nikogas ne se zainteresirana dali ima pari dali jadel nesto dali mu treba obleka od koga se verivme se mu kupiv a majka mu za vozvrat nisto. Se sto kupuva samo za kerka mu za sin mu nema
     
  9. Nuny

    Nuny Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2016
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    183
    Пол:
    Женски
    Del od rabotite majka mi na rati gi zede.
     
  10. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.695
    Допаѓања:
    14.231
    Пол:
    Женски
    Сега од "промени во однесувањето на вереникот" темата излезе " ме нервира мајката на вереникот".
     
  11. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    ^ sleduva temata bracen sudija...ostanete so femina, se vrakjame posle reklamite.
     
    На buba4e89, kjukli, cresa-jagoda и 7 други им се допаѓа ова.
  12. bluden

    bluden Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2016
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    56
    Пол:
    Машки
    Mozno e da e lut zatoa sto si se vratila kaj tvoite, a ne si ostanala kaj nego. Jas bi bil. Neli ziveete blisku? Koja e logikata verena da se vrakjas nazad? Ne ste od razlicni gradovi pa kolku tolku da ima smisol toa. Ili ti fali mama? I kakov ocekuvas da bide momakot? Sreken? Dobro e i sto uste ste zaedno.

    P. S
    Vikas deka si na studii. Ne znam na koj fakultet si, ama so vakvo (vtoroodelensko) pisuvanje, jas ni vo sredno ne bi te primil. Mi gi napna ocive dur da procitam i svatam sto sakas da kazes upm ....
     
    На SuperGirl24, Doris123 и fallenangel им се допаѓа ова.
  13. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Најмногу од се во темава ме загрижи тоа што, членкава што ја отворила истата студира, а незнае да се изрази правилно.
     
    На SuperGirl24, Annora, velesanka и 7 други им се допаѓа ова.
  14. DiFlove

    DiFlove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2016
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    1.097
    Пол:
    Женски
    Океј сеа Девојчево си има проблем а вие тука за пишувањето ја напаѓате
    @Nuny и јас мислам како @bluden до првиот дел,можеби е лут затоа што си е вратила кај твоите.Прашај го дали е затоа нерасположен и дали ќе биди подобро доколку се вратиш кај него
     
  15. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.864
    Допаѓања:
    217.870
    Пол:
    Женски
    Делот каде што го изјаснуваш проблемот околу кавгите со маж ти треба да седнеш со него и самата да си го решиш, во тој дел не може никој да ти помогне никако па макар и збор да ти даде одговорот лежи кај него и во него само.
    Викаш верена си 2 години а планирате брак наскоро, па како и за каде планираш брак со маж што не можеш да му се искажеш слободно и да разговораш со него?! Не праете муабет не зборувате за сериозни теми оти се дерел, и што? Ќе молчиш и така молчејки ќе отидеш пред олтар и ќе се земете и уште толку ќе си го загорчиш животот молчејки.
    Тука размисли.

    Друга работа, значи не ми е јасно како секојдневно читам низ форумот за фамилијата од мажот дека нон стоп е незаинтетесирана, не ве сака, не ве почитува, ве гази ве мрази и татичко и мама дома се прават за вас и ве сакаат до небо и назад, со прост збор ви го средуваат животот.
    Не, не е можно само од страната на невестата да се најдобри на свет а сите други да нечинат. Пробај запрашај се дали тоа е навистина така или правите од мравка слон што знам, не негирам дека има исклучоци ама секој прв да се жали на исти проблеми некако ми е нелогично.
     
    На buba4e89, kjukli, ku4ence и 5 други им се допаѓа ова.
  16. Nuny

    Nuny Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2016
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    183
    Пол:
    Женски
    Nema vrska veke nisto ne pisuvam na temata gledam na nekoj mu bode oci. Ke go izbrisa profilot ne sakam da bidam pogresno svatena
     
  17. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    Не гледам причина зошто вака реагираш со лутење , членката баш убаво ти кажа , нема зошто одма да реагираш со бришење профил итн. Мисли малку .. :fubar: Сепак не боди очи ..како што викаш ти.. секој гледа да ти помогне со своите совети
    Пс.Профилите не се бришат:drunk::drunk:
     
  18. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Типот има проблем со несигурноста. Самата кажа немаат јазик и од мравка слон направиле.
    Незнае што сака.
     
  19. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Немој да си одиш. Не сме спремни да изгубиме ваков лик на форумов. Како ќе преживееме без тебе?
     
  20. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    И то шо велиш ;( Шо ќе прајме после без неа ;( :drunk: