1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Промени на кожата на интимните делови

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од elenapfp, 13 јануари 2010.

  1. Negovata Mawecka

    Negovata Mawecka Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2015
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Лек за стрии

    Не е за тоа темата ама ај да не отварам нова тема..Може некој да ми каже дали има лек за стрии или нешто бидејки навистина имам многу стрии на бутовите од внатрешната страна..
     
  2. Stylee13

    Stylee13 Нов член

    Се зачлени на:
    25 март 2017
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво Феминки :)
    Ми треба ваш совет! Или доколку имате слично искуство споделете го со мене.
    Ми се појави чешање на усните и црвенило. Бев на гиниколог. Ми рекоа дека се ми е во ред внатрешно и ми ја препишаа маста декотал да ја користам (таа е за надворешна употреба) . И доколку не ми помогне да се уптам на кожно :( се плашам незнам што ми се случува доле со кожава некогаш ми перути, потоа се појавуваат подкожни топчиња и од нив ми се излачува течност. Не се грижев толку бидејќи претпоставував дека ми е од депилација, дури и некогаш знаев да се поминам со бикче и сметав дека местото ми е иритирано бидејќи се имам сецнато во брзање. Се плашам да не е нешто сериозно. ПОМОШ Фала ви однапред
     
  3. еленагхс

    еленагхс Активен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2018
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Го имам сличниов проблем само што не ми се појавуваат топчиња иначе имав црвенило чешање печење и кожата беше како испукана бев на гинеколог ми даде гарамицин маст и вагиналетки потоа кога правев микробиолошки брисеви испадна уреаплазма. Дали е можно овие симптоми да ми се појавиле ради бактеријата, а сеуште сум практикувала односи па местото се воспалило или мислите дека е нешто друго???