1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Промна на календарот

Дискусија во 'Канта' започната од Tiktaalik, 27 декември 2019.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Tiktaalik

  Tiktaalik Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2019
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  49
  Пол:
  Машки
  Дали МПЦ трема да го смени календарот според грегоријанскиот. Божиќ и другите верски празници да се прославуваат како и во другите европски држави?
  Што мислите за тоа?
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.878
  Допаѓања:
  65.889
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.