1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Простување

Дискусија во 'Психологија' започната од Unfaithful18, 11 септември 2010.

  1. Milobebence

    Milobebence Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јули 2016
    Пораки:
    4.265
    Допаѓања:
    90.888
    Пол:
    Женски
    Простувам давам шанси ама после тоа сум уште повеќе повредена од тие на кои сум им простила и дала шанса.Ко да им давам шанса да пукаат повторно во мене зошто првиот пат ме промашиле или само ме раниле.
     
    На Nate- princeza и tagataa912 им се допаѓа ова.
  2. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.181
    Пол:
    Женски
    Не простувам, нека му ја мислат на време пред да згрешат нешто, инаку нека се сметаат за среќни ако биле небитни за да им расплачам се :D

    А забележав дека многу од оние што ја нагласуваат важноста на прошката се всушност bullies и gaslighters и така им одговара да зборуваат.
     
    На Роберт 7 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. sweet dreams **

    sweet dreams ** Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2023
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    949
    Пол:
    Женски
    Prostuvam za sebe, cisto da imam mir a vaka ic ne mi e griza za tie sto mi zgresile.
    I zlopamtilo sum pamtam od zabaviste koj mi ima zgreseno. :!: :D
     
    На Nate- princeza му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Nate- princeza

    Nate- princeza Активен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2023
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    64
    Пол:
    Женски
    Pa obichno sum mirna lichnost ..I tie nekoi Lugjenca imaat problem so mene , nemam nikakov problem jas so niv..Ako ne mi e Po keif nekoj IGNORIRAM , to est zaboravam deka postoi , a ne da go maltretiram, taman rabota ..! Tie Me zadevaat mene .! Nasilstvo vo vid na agresija ..napad na mojata lichnost ..obichno mozhe slobodno da go reshi problemot so ignore na primer da me izignorira .Kako da ne postojam za tie lugje , noo..baraat problem tamu Kade I go nema !! Ili so nivniot nachin na odnesuvanje I nivnata energija Ako e pozitivna ( zborovi I postapki) te lekuvaat Ili so nivniot pristap kon tebe e vo negativen smer ( negativni zborovi , energija I losh nachin na odnesuvanje ) kon samata zhrtva ..ja razboluva ..zhrtvata ..! Sekoj treba da prezeme odgovornost za svoite postapki..! Vo Makedonija vo golema mera , za zhal vladee nasilie vo sekoja forma , I toa e odobreno od strana na golem procent na poshirokata masa gladna za seir ..! Ako ne se sredish Sam , jas nemozham da dojdam da te sredam ! Na primer gledaj nasilstvoto zameni go so ljubov kon sekoj Eden poedinec I site srekjni I zadovolni ke si zhiveeme do krajot na zhivotot ..! :) :). Iii onie chovechki vrednosti koi nemaat cena ..da gi poseduva sekoj Eden poedinec na primer ne ke bide losho se od golema vazhnost za Edna lichnost ..se ona shto ima Cena go plakjash vo zhivotot ..! No samo koj da Im kazhe ..?! Na primer .
     
    Последна измена: 20 ноември 2023
  5. Hisha

    Hisha Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2021
    Пораки:
    1.264
    Допаѓања:
    4.637
    Пол:
    Женски
    Простувам за мене, сма пред тоа ќе кажам што ѓи лежи на душа
     
  6. Nela678

    Nela678 Активен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2022
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    172
    Пол:
    Женски
    Многу ретко простувам. Кога кажам крај за нешто или некого и останало така до ден денеска.
    Можеби животот ми донел неколку ситуации кога сум простувала, но никогаш немам заборавено што се случило.