1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Професионални ножички за коса?

Дискусија во 'Коса' започната од Scarlet88, 29 март 2010.

  1. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Za onie devojki koi sakaat da ja sreduvaat svojata kosa doma, potrebni im se profesionalni nozicki za kosa!
    I jas isto sakam da si ja kratam taka kosata, ne zaradi parite sto ke gi dadam vo salon, tuku zatoa sto em nemam vreme, em koga ke odam mi ja kratat kosata povejke od sto sakam i od sto treba! A da ne kazuvam, gi svrtiv site saloni vo gradot, i se soociv so istiot problem! :D :mrgreen:

    Devojki, sto mislite vie za toa? :roll: :D bas me interesira??? :up: :D
     
  2. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Zaboraviv da prasam : Dali nekoj znae, vo koj katalog se poracuvaat takvi nozicki i kade???
    :roll:
     
  3. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Не ти треба каталог..во оние продавници кај што има останати работи за коса..како четки, чешли сигурно има и ножички. Јас имам другарка и има 2 пара едни за кратење други за ретчење..па ќе ја прашам кај ги земала..иначе и јас си ја средувам косата сама од причина што си ја правам иста како што ќе ми ја направат на фризер.
     
  4. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Jaс не фризер можеби 1 година не сум бидена :) Мајка ми имат професионални ножички и таа ме шишат - косата ми е долга, права и рамна и се што треба да направи е да ми ја скратит 1 см :)
     
  5. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    :up: Fala mnooogu! Bas ke proveram vo tie prodavnici dali ima! :)))))))))))
    Smaceno mi e od frizeri....10 cm mi kratat.......a jas ke mu recam samo 1 cm :o
     
  6. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.463
    Допаѓања:
    22.807
    Пол:
    Женски
    Ја видов темата и баш се заинтересирав, исто и јас сакам да си купам некои такви убави професионални ножички за коса, најдовте ли вие такви, ако има каде да ги барам :?:
     
  7. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Вистинските професионални се многу скапи :)
     
  8. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Јас пак имам обратен проблем... Со години се шишам во Диор и ме нервираат што мн малку ме шишаат. Секогаш кога ке ме прашаат дали е доста им викам УШТЕ. Ко да се плашат да шишаат. А кога се шишам сакам да се познава малце :lol: Инаку дома сама си ги кратам шишките, зашо ме мрзи само за тоа да идам на фризер, и иаме ножици ама незнам од кај ни се... Мада мислам дека и на пазар има
     
  9. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Последниот пат кога бев на фризер,пред некој месец,ја ишишав мојата дооолга коса за жал - ух јас си знам колку ја чував и третирав! Ама беше оштетена, и тоа фарбаниот дел! Сега пак имам долга коса, и тоа само мојата природна коса, ама врвовите ми се пак никакви, не се расцветани, не користам ни фен ни пегла ни ништо, значи врвовите ми се суви! Сега незнам дали од начинот на шишање е така или нешто друго! Како и да е, потрагата по ножички трае, овде нема ништо, па најверојатно ќе порачуваме од странство! |(
     
  10. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299

    Има продавница за фризерска опрема во ТЦ“Бисер“ заборавив како се вика ама битно ја знам локацијата, па ако си од Ск, можеш да ја посетиш :)
     
    На Scarlet88 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. gwen

    gwen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    81
    Дали некој знае колку чинат ножичките за ретчење коса?
    Секои информации се добредојдени :)
     
  12. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Јас па користам обични ножички :wasntme:
    Сама си ги потскратувам расцветаните врвови, затоа што крајно ме нервираат.
    А кога имав шишки, самата си ги шишав и рамнев редовно. Барем еднаш неделно.
    Иако се обични, моиве убаво сечат. Секако, ги испробав претходно :)
     
  13. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Aј некој ако знае нека каже,дури и ако ги начекате онлајн пуштете ми линк,и јас сакам да си земам за ретчење,таму барем фризерите знаат да шишаат,овде не знаат ништо |(