1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Професионални ножички за коса?

Дискусија во 'Коса' започната од Scarlet88, 29 март 2010.

 1. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  328
  Za onie devojki koi sakaat da ja sreduvaat svojata kosa doma, potrebni im se profesionalni nozicki za kosa!
  I jas isto sakam da si ja kratam taka kosata, ne zaradi parite sto ke gi dadam vo salon, tuku zatoa sto em nemam vreme, em koga ke odam mi ja kratat kosata povejke od sto sakam i od sto treba! A da ne kazuvam, gi svrtiv site saloni vo gradot, i se soociv so istiot problem! :D :mrgreen:

  Devojki, sto mislite vie za toa? :roll: :D bas me interesira??? :up: :D
   
 2. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  328
  Zaboraviv da prasam : Dali nekoj znae, vo koj katalog se poracuvaat takvi nozicki i kade???
  :roll:
   
 3. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  581
  Не ти треба каталог..во оние продавници кај што има останати работи за коса..како четки, чешли сигурно има и ножички. Јас имам другарка и има 2 пара едни за кратење други за ретчење..па ќе ја прашам кај ги земала..иначе и јас си ја средувам косата сама од причина што си ја правам иста како што ќе ми ја направат на фризер.
   
 4. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Jaс не фризер можеби 1 година не сум бидена :) Мајка ми имат професионални ножички и таа ме шишат - косата ми е долга, права и рамна и се што треба да направи е да ми ја скратит 1 см :)
   
 5. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  328
  :up: Fala mnooogu! Bas ke proveram vo tie prodavnici dali ima! :)))))))))))
  Smaceno mi e od frizeri....10 cm mi kratat.......a jas ke mu recam samo 1 cm :o
   
 6. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.436
  Допаѓања:
  22.703
  Пол:
  Женски
  Ја видов темата и баш се заинтересирав, исто и јас сакам да си купам некои такви убави професионални ножички за коса, најдовте ли вие такви, ако има каде да ги барам :?:
   
 7. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.086
  Пол:
  Женски
  Вистинските професионални се многу скапи :)
   
 8. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Јас пак имам обратен проблем... Со години се шишам во Диор и ме нервираат што мн малку ме шишаат. Секогаш кога ке ме прашаат дали е доста им викам УШТЕ. Ко да се плашат да шишаат. А кога се шишам сакам да се познава малце :lol: Инаку дома сама си ги кратам шишките, зашо ме мрзи само за тоа да идам на фризер, и иаме ножици ама незнам од кај ни се... Мада мислам дека и на пазар има
   
 9. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  328
  Последниот пат кога бев на фризер,пред некој месец,ја ишишав мојата дооолга коса за жал - ух јас си знам колку ја чував и третирав! Ама беше оштетена, и тоа фарбаниот дел! Сега пак имам долга коса, и тоа само мојата природна коса, ама врвовите ми се пак никакви, не се расцветани, не користам ни фен ни пегла ни ништо, значи врвовите ми се суви! Сега незнам дали од начинот на шишање е така или нешто друго! Како и да е, потрагата по ножички трае, овде нема ништо, па најверојатно ќе порачуваме од странство! |(
   
 10. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299

  Има продавница за фризерска опрема во ТЦ“Бисер“ заборавив како се вика ама битно ја знам локацијата, па ако си од Ск, можеш да ја посетиш :)
   
  На Scarlet88 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. gwen

  gwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  81
  Дали некој знае колку чинат ножичките за ретчење коса?
  Секои информации се добредојдени :)
   
 12. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  55.000
  Пол:
  Женски
  Јас па користам обични ножички :wasntme:
  Сама си ги потскратувам расцветаните врвови, затоа што крајно ме нервираат.
  А кога имав шишки, самата си ги шишав и рамнев редовно. Барем еднаш неделно.
  Иако се обични, моиве убаво сечат. Секако, ги испробав претходно :)
   
 13. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  Aј некој ако знае нека каже,дури и ако ги начекате онлајн пуштете ми линк,и јас сакам да си земам за ретчење,таму барем фризерите знаат да шишаат,овде не знаат ништо |(