Прошетајте го светот, веднаш!

Дискусија во 'Насмевка' започната од Wild-GirL, 1 ноември 2010.

 1. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  Ви се здосади од едно исто место?!
  Прошетајте го светот, веднаш! Со еден клик!

  http://web.mit.edu/~jmcmicha/www/globegenie/

  Откако ќе бидете одведени на првата локација, можете од десната страна да селектирате на кој континент сакате да прошетате и да кликнете на копчето TELEPORT.

  И пишете кај прошетавте :)
   
 2. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.729
  Допаѓања:
  5.142
  А зошто неможам да си одберам локација кај сакам да ме однеси? Или јас незнам како? Можам само континент да изберам :^)
   
 3. KalaV

  KalaV Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  298
  Само континент за жал, другото е рандом избрано.
  Google Earth е подобар ;)
   
  На cunga-lunga му/ѝ се допаѓа ова.
 4. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.332
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  ^^

  И јас исто :| Ај кажете како бе луѓе баш сакам да прошетам малце :lol: едино што ми дава е пат некој си :D (откако ќе изберам континент )
   
 5. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.332
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски

  |( |( |( Ако е така, тогаш стварно треба да му честитам на тој што ја направил странава :^)
   
 6. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.729
  Допаѓања:
  5.142
  И мене ми покажува пат цело време, на која локација да ме однеси ми покажува автопат :D
  Барем да се можеше да си одбериме кај сакаме да одиме... а што е чиста сликата чиста е.
   
 7. Night.Star

  Night.Star Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  278
  Допаѓања:
  115
  Сликата е супер и само на патишта носи. Ама ми се погоди среќата и ми покажа едно „селце“ во околината на Даблин...зеленило, мали куќички, земјено патче :D
  Интересна е страната само треба уште многу да се доработи.
   
  На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Night.Star

  Night.Star Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  278
  Допаѓања:
  115
  Морам да додадам-на Антарктика е неверојатно!
   
 9. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.361
  иии една колку убава куќаааа во планина ми дадее (во африка) ... ау сакам таму да живеам ... САМА (или со него) ]:) и на антартикот е преубавооо ... мммм каков снешко огромен би си направилааа 8) а другиве сегде патишта ... знаат добар шофер дека сум :lol:
   
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.766
  Не е лоша. Мене правец Франција ме однесе. Ете и тој си знае каде :) :) :)
   
 11. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.652
  Допаѓања:
  9.682
  Пол:
  Женски
  И мене во Париз и тоа на една уличка Rue Lion Hourlier!!
  Има и куќи и дрвца, во населбата им влегов буквално!
  Има и еден човек на мотор! :rofl: :rofl:
   
 12. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  16.000
  Допаѓања:
  134.958
  Пол:
  Женски
  Мене во Милано ме однесе... Via Dante Aligieri... ко да знае дека ми е сон Италија да ја посетам :lol: :lol: :lol:
   
 13. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.962
  Прво Британија која не ја сакам ич па Јапан предизвик за мене и после Мисисипи Ју Ес Еј :D
   
 14. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  157
  Опаа, јас Тaipei City Sinyi District заминав и еве стопирав мотор, па да видам типов кај ќе ме повози :rofl:
   
 15. elygj

  elygj Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2010
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  66
  Јас немав многу среќа.Ме однесе во Шведска по еден пат со убава есенска природа околу,а потоа во САД,во Небраска исто така по некој автопат :|
   
 16. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.089
  Допаѓања:
  453
  Мене ме однесе во Бразил,моментално сум на една улица која многу потсеќа на нашава Шутка :lol:
   
 17. RedRose97

  RedRose97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  158
  Ме носеше на патита и накрајот ме однеси во
  20 Kajavägen, Vantaa, Finland
  :)
   
 18. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.662
  Допаѓања:
  4.082
  Мене па во Портсмут. На едно мало патче, препоставувам некаде во природа, има трева и дрвја од страните и ограда и една многу убава куќа. Прекрасно е :)
   
 19. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.662
  Допаѓања:
  4.082
  Еееј, види го бре. Паа сакам во Сиднееј, зашто не ме носи во Сиднеј :( Хахха :D
   
 20. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
  25 Moir Street, Balclutha, New Zealand. Само улица и коли гледам, ништо повеќе. :D
  Втора среќа - Франција. Знаело ова колку добро зборам француски. :rofl: