1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прошетајте го светот, веднаш!

Дискусија во 'Насмевка' започната од Wild-GirL, 1 ноември 2010.

 1. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  Ви се здосади од едно исто место?!
  Прошетајте го светот, веднаш! Со еден клик!

  http://web.mit.edu/~jmcmicha/www/globegenie/

  Откако ќе бидете одведени на првата локација, можете од десната страна да селектирате на кој континент сакате да прошетате и да кликнете на копчето TELEPORT.

  И пишете кај прошетавте :)
   
 2. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  А зошто неможам да си одберам локација кај сакам да ме однеси? Или јас незнам како? Можам само континент да изберам :^)
   
 3. KalaV

  KalaV Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  301
  Само континент за жал, другото е рандом избрано.
  Google Earth е подобар ;)
   
  На cunga-lunga му/ѝ се допаѓа ова.
 4. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  ^^

  И јас исто :| Ај кажете како бе луѓе баш сакам да прошетам малце :lol: едино што ми дава е пат некој си :D (откако ќе изберам континент )
   
 5. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски

  |( |( |( Ако е така, тогаш стварно треба да му честитам на тој што ја направил странава :^)
   
 6. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  И мене ми покажува пат цело време, на која локација да ме однеси ми покажува автопат :D
  Барем да се можеше да си одбериме кај сакаме да одиме... а што е чиста сликата чиста е.
   
 7. Night.Star

  Night.Star Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  278
  Допаѓања:
  117
  Сликата е супер и само на патишта носи. Ама ми се погоди среќата и ми покажа едно „селце“ во околината на Даблин...зеленило, мали куќички, земјено патче :D
  Интересна е страната само треба уште многу да се доработи.
   
  На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Night.Star

  Night.Star Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  278
  Допаѓања:
  117
  Морам да додадам-на Антарктика е неверојатно!
   
 9. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.368
  иии една колку убава куќаааа во планина ми дадее (во африка) ... ау сакам таму да живеам ... САМА (или со него) ]:) и на антартикот е преубавооо ... мммм каков снешко огромен би си направилааа 8) а другиве сегде патишта ... знаат добар шофер дека сум :lol:
   
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Не е лоша. Мене правец Франција ме однесе. Ете и тој си знае каде :) :) :)
   
 11. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  И мене во Париз и тоа на една уличка Rue Lion Hourlier!!
  Има и куќи и дрвца, во населбата им влегов буквално!
  Има и еден човек на мотор! :rofl: :rofl:
   
 12. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.505
  Допаѓања:
  195.485
  Пол:
  Женски
  Мене во Милано ме однесе... Via Dante Aligieri... ко да знае дека ми е сон Италија да ја посетам :lol: :lol: :lol:
   
 13. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.044
  Прво Британија која не ја сакам ич па Јапан предизвик за мене и после Мисисипи Ју Ес Еј :D
   
 14. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  160
  Опаа, јас Тaipei City Sinyi District заминав и еве стопирав мотор, па да видам типов кај ќе ме повози :rofl:
   
 15. elygj

  elygj Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2010
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  67
  Јас немав многу среќа.Ме однесе во Шведска по еден пат со убава есенска природа околу,а потоа во САД,во Небраска исто така по некој автопат :|
   
 16. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  481
  Мене ме однесе во Бразил,моментално сум на една улица која многу потсеќа на нашава Шутка :lol:
   
 17. RedRose97

  RedRose97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  158
  Ме носеше на патита и накрајот ме однеси во
  20 Kajavägen, Vantaa, Finland
  :)
   
 18. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  5.848
  Мене па во Портсмут. На едно мало патче, препоставувам некаде во природа, има трева и дрвја од страните и ограда и една многу убава куќа. Прекрасно е :)
   
 19. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  5.848
  Еееј, види го бре. Паа сакам во Сиднееј, зашто не ме носи во Сиднеј :( Хахха :D
   
 20. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
  25 Moir Street, Balclutha, New Zealand. Само улица и коли гледам, ништо повеќе. :D
  Втора среќа - Франција. Знаело ова колку добро зборам француски. :rofl: