1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проширени вени

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од sinolicka13, 28 април 2012.

  1. Lucy5

    Lucy5 Активен член

    Се зачлени на:
    18 март 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    6
    Во Систина кога одиш на закажано сепак јави им се саат време пред терминот да видиш до каде е гужвата, па планирај кога да тргнеш. Караѓозов жонглира пациенти 100ка на саат :D Во Систина е влезен странски капитал и вработените подложат на евалуации, што значи мора да се трудат да пружат добра услуга.

    Во Ремедика нема гужва, ама подрумот каде прегледуваат со канти, крпи, картони, многу ме потсетува на државна болница од времето на социјализмот. Арсовски успеал да го пренесе во Ремедика истиот неред од државните здравствени установи, слика и прилика.

    Некои лекари не сфаќаат дека во денешно време пациентите се едуцирани, пребаруваат информации и разменуваат мислења. Не е тоа истиот пациент од пред 20 или 30 години, кој ќе трча по докторот, а докторот ќе го откачува и ќе го држи во мрак. Особено не во приватна клиника. Некои лекари уште си умислуваат дека пациентот е таму за нив, а не тие за него.

    За спиналната анестезија, воопшто не се секирај. Ќе те боли глава првите денови по операцијата поради анестезијата, ама локално баш ништо нема да ти фали. Секако дека секоја операција носи ризик, но мора да веруваш во медицината и да и дадеш шанса.
     
    На eta му/ѝ се допаѓа ова.
  2. TeonaTeona

    TeonaTeona Активен член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    POPUSTI NA SITE MEDICINSKI KOMPRESIVNI CORAPI ZA VENI OD 10-50 %
    PORADI ZATVARANJE NA PRODAVNICATA
    ZA POVEKJE INFORMACII OBRATETE SE VO VENOMEDIKA-3 231 912
     
  3. TeonaTeona

    TeonaTeona Активен член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
  4. presiosaP

    presiosaP Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    2.207
    дали ги има некој користено чорапите relax socks за проширени вени што ги рекламираат teleshop.com
     
  5. DJD

    DJD Активен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2015
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Здраво а дали може да го кажеш лекот што го правел дедо ти?
     
  6. DJD

    DJD Активен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2015
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Дали може да го кажеш рецептот од дедо ти те молам.
     
  7. L-a-d-y-Bug

    L-a-d-y-Bug Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2011
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    52
    И јас сум заинтересирана за лекот за проширени вени, ако може да го напишеш @viki-dete
    Благодарам
     
  8. detelinka449

    detelinka449 Нов член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2016
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    извини сакав да те прашам за ревен кремава дали помага естетски да не се познаваат вените или само против болки тежина...:| и после колку време мачкање се првите резултати? мене естетски ме мачат :|
     
  9. detelinka449

    detelinka449 Нов член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2016
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    и дали и некој од другиве сте користеле ревен крема да казете за искуство:)
     
  10. Laurynhill

    Laurynhill Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2016
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    дали кога зборите за болка во нозете зборите за онаква една внатрешна грда болка како вкочанетост? Иначе мене ми се случува понекогаш тоа и кога и седам најнормално ми потекуваат нозете од колената надоле и не знам зашто се вадам од памет исто така природно имам изразени вени по цело тело и знаат кога ми се потечени да се испакнат малце на нозете и не знам од што е ? Не вежбам баш редовно и страв ми е па ако ги оптоварувам со тоа дека би било бетер :/ A исто така и доле на нозете ми се појавува црвенило и ме чеша
     
  11. J.B.007

    J.B.007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2012
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    5
    Помага и да избледат да ги сокрие и да не излегуваат нови, секако помага и да немаш болки. А за резултатите после месец време, зависи кај секој различно.
     
  12. detelinka449

    detelinka449 Нов член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2016
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Mnoooogu da pazis koi vezbi gi vezbas! Na mn sto gi znam i maski i zenski a i mene od vezbanje im se napraveni...da za veni treba da vezbas no samo nekoi nezni vezbi specijalni za prosireni veni (gi ima na youtube) i nemoj da vezbas isteganje! Inaku najdobro e plivanje, pesacenje (ne premnogu dolgo) i podiganje na prsti od stoenje ne poveke od 1sm od podot
     
  13. detelinka449

    detelinka449 Нов член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2016
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Сaкaв дa прaшaм oние кoи сте биле нa преглед вo систинa кoлку е ценaтa нa преглед нa вaскулaрнa и дaли прегледoт нa дoплер и др испитувaњa се нaплaќaaт плус...и кoлку кoштa сетo тoa?:|
     
  14. Olga-mini

    Olga-mini Активен член

    Се зачлени на:
    15 април 2015
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Kako izgleda operacija na venite so laser? Slusnav za Dr.Dragic od Belgrad deka e najdobar vo regionot. Dali nekoj ima kontakt telefon od ordinacijata?
     
    На Tijana01 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Viktorija_sk

    Viktorija_sk Нов член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    На сите кои имаат проширени вени им ја препорачувам Vein Stopper кремата. Многу е ефикасна, се намалува црвенилото и се намалуваат проширените вени. Кремата е 1790 ден., може да си ја нарачате на телефон 02/2727-811.
     
  16. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.337
    Допаѓања:
    51.761
    Пол:
    Женски
    Искуство или информација да сподели некој за ласерски третман на проширени вени и капилари.

    Прегледот е околу 2200 ден. и се што е дополнително се плаќа.
     
  17. hey.girls

    hey.girls Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Некој совет, препорака за добар крем, капки ??
     
  18. young lady

    young lady Нов член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2017
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    имам 17 години,вената се појави пред около 3 години,се наоѓа на колкот изгледа подувано и малко ме боли ,бев два пати на доктор прв пат ми даваа некои апчиња за да ми се повлече но ништо од тоа ,после една година пак бев кај друг доктор и ми рече дека сигурно сум носела тесни фармерки што ме стискат и ништо конкретно не ми кажа, и татко ми има проблем со проширени вени ,сигурно ми е наследно.. некој маст за да се повлече?
     
  19. Tijana01

    Tijana01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 април 2015
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Najdobro e da se informirate preku fejsbuk ! Medicinskite sestri se mnogu ljubezni. Najgolemi pofalbi do niv! Nivno pravilo e, tie da im se javuvaat telefonski na pacientite.
    https://www.facebook.com/Centar-za-savremenu-vensku-terapiju-laserom-Dr-Dragic--444201985666184/
     
  20. acezmija

    acezmija Активен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2016
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Машки
    Kaде има ефтин доплер за вени, горе и доле, колор. Пишете