1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проѕирен секрет во измет

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од MOEZDRAVJE, 10 декември 2013.

 1. MOEZDRAVJE

  MOEZDRAVJE Активен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  ПОВЕКЕ ОД ДВЕ НЕДЕЛИ ИМАМ НЕКОЈ ПРОБЛЕМ И НЕМАМ ОТИДЕНО НА ЛЕКАР. СУМ ИМАЛА И ТВРДА СТОЛИЦА И ХЕМОРОИДИ ( ТЕЧЕЊЕ НА ТЕМНА КРВ ОД ХЕМОРОИДИТЕ ) СЕ ОД ТОА МИ Е ПОЗНАТО.
  НО ОВИЕ ДВЕ НЕДЕЛИ ИМАМ НЕКОЈ ЧУДЕН ПРОЛИВ,ПРЕД НЕДЕЛА ДЕНА ИДЕЈКИ ВО ТОАЛЕТ И НЕМОЗЕЈКИ ДА ИЗДРЖАМ( СЕ ИЗВИНУВАМ ) ВИДОВ МНОГУ БЛЕДА КРВ НА ЦЕЛАТА ПОВРШИНА НА ДОЛНИОТ ВЕШ ЗАЕДНО СО ИЗМЕТОТ.ТОА ГО ИЗИГНОРИРАВ МИСЛЕЈЌИ Е НЕКОЈ КАПИЛАР ИЛИ МОЗЕБИ ВНАТРЕШНИ ХЕМОРОИДИ.
  НО НЕШТО ШТО НЕЗНАМ ШТО Е ПРОЅИРНИОТ СЕКРЕТ ВО ИЗМЕТОТ,СЕКОГАШ ИЗМЕТОТ СТОИ НА НИВО НА ВОДА,ИМАМ НЕКОЈ ПРОЅИРЕН ГУСТ СЕКРЕТ КАКО ОД НОС ЗАЕДНО СО ПРОЛИВОТ УШТЕ ОД КОГА ГО ПРИМЕТИВ И ПРОБЛЕМОТ ПРЕД ДВЕ НЕДЕЛИ. ДЕНЕСКА БЕВ ДВАПАТИ ВО ТОАЛЕТ ИСТО КАКО ВО ОПИСОТ САМО БЕЗ КРВ (ТОА БЕШЕ ЕДНАШ ЗАЕДНО СО ЗИМЕТОТ ), ТРЕТИОТ ПАТ ИСФРЛИВ САМО ПРОЅИРЕН СЕКРЕТ. ВЕ МОЛАМ ЗА ПОМОШ,ДАЛИ ТРЕБА ДА ОДАМ НА ЛЕКАР И НА ИСПИТУВАЊА? ФАЛА
   
 2. n1k0la

  n1k0la Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  82
  ПРОЅИРЕН СЕКРЕТ ВО ИЗМЕТ-ПОМОШ

  Најбрзо што можеш на лекар бидејки ова е сериозно. Проѕирниот секрет заедно со крвта наведува кон некоја инфламаторна болест на дебелото црево како што е Хроновата болест или улцеративен колитис или како најлоша варијанта канцер.
  Или пак ако столицата е бела или сива може да станува збор за проблем со жолчката, панкреасот или црниот дроб. Може да се работи за еден куп работи од обструкција на жолчните канали, панкреатитис до канцер на било кој од овие органи.

  Може да се работи и за нешто помалку сериозно но сепак се додека не посетиш лекар-специјалист и не се извршат сите потребни тестови, во ништо неможе да бидеш сигурен/нa.
   
  На gangstergirl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MOEZDRAVJE

  MOEZDRAVJE Активен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  ПРОЅИРЕН СЕКРЕТ ВО ИЗМЕТ-ПОМОШ

  ОД ДВЕ НЕДЕЛНОТО ТРАЕЊЕ НА ПРОБЛЕМОТ,МЛОТО КРВАРЕЊЕ ВО ИЗМЕТОТ НА ДОЛНИОТ ВЕШ ГО ПРИМЕТИВ ПО ПРВАТА НЕДЕЛА И ИМАВ САМО ЕДНАШ И ТОЛКУ. А ОПШТО ДВЕ НЕДЕЛИ ИМАМ НЕКОЈ ТАКОВ ПРОЛИВ СО СЕКРЕТ.
  ЕДНАС САМО НОРМАЛНО ОТИДОВ И ПО 10 МИНУТИ ДОБИВ БОЛКИ ЗА ПОВТРОНО ОДЕЊЕ И ИМАВ ПРОЛИВ.
  МИ СЕ СЛУЧИЛО ДА ОТИДАМ НЕКОЛКУ ПАТИ,ОД КОИ НЕКОГАШ МЕ ТЕРА ДА ОДАМ МЕ БОЛИ СТОМАК А НЕМАМ НИШТО ИЛИ МНОГУ МАЛКУ.ИСТО ТАКА ИМАМ МНОГУ ГАСОВИ. СЕ НАДЕВАМ ДЕКА ОБЈАСНУВАЊЕТО Е ДОБРО. ТИ БЛАГОДАРАМ НА ОДГОВОРОТ
   
 4. Li0ness

  Li0ness Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  1.798
  ПРОЅИРЕН СЕКРЕТ ВО ИЗМЕТ-ПОМОШ

  Не пишувај со големи букви, тоа на форуми е некултурно!

  Се согласувам со кажаното погоре, дека може да биде посериозен проблем ова, ама може и да е нешто банално, како шлајм. Бебињата и помалите деца, како и оние кои не го исфрлаат шлајмот поинаку, ако се изголта (преку слевање на пр) го исфрлаат преку изметот, и тогаш се забележува убаво.

  Ама ова не значи да не одиш на лекар, зашто проблемите со столицата, темната крв (крвта од хемороиди не треба да биде темна!) и сл. обично укажуваат на некој посериозен проблем.