1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прустов прашалник

Дискусија во 'Психологија' започната од Gosh, 23 октомври 2017.

 1. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  26.127
  Прустовиот прашалник го влече своето потекло од англиска игра на прашања и одговори, која подоцна е популаризирана ( не е осмислена ) од Марсел Пруст, француски есеист и романсиер. Се верува дека преку одговарање на овие прашања, поединецот ја открива својата вистинска природа.

  Основните прашања гласат :

  01. Која е вашата идеја за совршена среќа?
  02. Кој е вашиот најголем страв?
  03. Која особина најмногу ја осудувате кај себе си?
  04. Која особина најмногу ја осудувате кај другите?
  05. На кој жив човек најмногу му се восхитувате?
  06. Која е вашата најголема естраваганција?
  07. Која е вашата моментална умствена состојба?
  08. Која доблест сметате дека е преценета?
  09. Во кои околности лажете?
  10. Што најмалку ви се допаѓа во вашиот изглед?
  11. Која жива личност најмногу ја презирате?
  12. Која особина најмногу ја цените кај мажите?
  13. Која особина најмногу ја цените кај жените?
  14. Кои зборови или фрази најмногу ги употребувате?
  15. Кој или што е најголемата љубов во вашиот живот?
  16. Кога и каде сте биле најсреќни?
  17. Кој талент најмногу би сакале да го поседувате?
  18. Ако можете да смените едно нешто кај себе си, што би било тоа?
  19. Кое е вашето најголемото достигнување?
  20. Ако починете, и се вратите како личност или нешто, што би било тоа?
  21. Каде најмногу би сакале да живеете?
  22. Кое е најценетото нешто кое го поседувате?
  23. Што е најмизерно, според вас?
  24. Кое е вашето омилено занимање?
  25. Која е вашата најизразена карактеристика?
  26. Што најмногу цените кај пријателите?
  27. Кои се вашите омилени писатели?
  28. Кој е вашиот херој од фикцијата?
  29. Со која историска личност најмногу се идентификувате?
  30. Кои се вашите херои од реалниот живот?
  31. Кои се вашите омилени имиња?
  32. Што е тоа што најмногу мразите?
  33. За што најмногу жалите?
  34. Како би сакале да починете?
  35. Кое е вашето мото?
   
  Последна измена: 23 октомври 2017
  На tina2018, joy1, Crna Dama и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  26.127
  01. Која е вашата идеја за совршена среќа? - Сончево утро и појадок во двор со деца и миленичиња.
  02. Кој е вашиот најголем страв? - Самотија.
  03. Која особина најмногу ја осудувате кај себе си? - Суровост.
  04. Која особина најмногу ја осудувате кај другите? - Безчуствителност.
  05. На кој жив човек најмногу му се восхитувате? - /
  06. Која е вашата најголема естраваганција? - Храна и очила.
  07. Која е вашата моментална умствена состојба? - Позитивна, за чудо...
  08. Која доблест сметате дека е преценета? - Помагање на секому.
  09. Во кои околности лажете? - Кога некој ме распрашува за животи на други , со цел да им наштети.
  10. Што најмалку ви се допаѓа во вашиот изглед? - Килажата.
  11. Која жива личност најмногу ја презирате? - /
  12. Која особина најмногу ја цените кај мажите? - Верност.
  13. Која особина најмногу ја цените кај жените? - Независност.
  14. Кои зборови или фрази најмногу ги употребувате? - ,, Ми е гајле ,,.
  15. Кој или што е најголемата љубов во вашиот живот? - Најверојатно децата, еден ден.
  16. Кога и каде сте биле најсреќни? - Кога го добив првото кученце во 5 одд. одприлика.
  17. Кој талент најмногу би сакале да го поседувате? - Да знам да пеам.
  18. Ако можете да смените едно нешто кај себе си, што би било тоа? - Да не се потценувам.
  19. Кое е вашето најголемото достигнување? - Што се победив самата себе си.
  20. Ако починете, и се вратите како личност или нешто, што би било тоа? - Не верувам во реинкарнација.
  21. Каде најмногу би сакале да живеете? - Некаде по Медитеранот, најмногу Хрватска.
  22. Кое е најценетото нешто кое го поседувате? - Фотографии, стари документи и писаниа од роднини.
  23. Што е најмизерно, според вас? - Лижење каде си плукнал, полтронство.
  24. Кое е вашето омилено занимање? - Дизајнер.
  25. Која е вашата најизразена карактеристика? - Инает.
  26. Што најмногу цените кај пријателите? - Верност.
  27. Кои се вашите омилени писатели? - /
  28. Кој е вашиот херој од фикцијата? - /
  29. Со која историска личност најмногу се идентификувате? - /
  30. Кои се вашите херои од реалниот живот? - /
  31. Кои се вашите омилени имиња? - Фердо, Каја.
  32. Што е тоа што најмногу мразите? - Неправда.
  33. За што најмногу жалите? - За се што пропуштив во младоста поради потценување на себе си.
  34. Како би сакале да починете? - На раат, мирно, без мачење.
  35. Кое е вашето мото? - ,, God things come to those who go out and earn it ,,
   
  На Victorian, makedonkamak, Црна Ружа и 4 други им се допаѓа ова.
 3. boo3

  boo3 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2015
  Пораки:
  859
  Допаѓања:
  2.692
  Пол:
  Женски
  01. Која е вашата идеја за совршена среќа? Насмевки на лицата на саканите.. планина, ние двајца со дечиња околу нас и мало кученце
  02. Кој е вашиот најголем страв? Смрт на најблиските
  03. Која особина најмногу ја осудувате кај себе си? Горделивост
  04. Која особина најмногу ја осудувате кај другите? Лицемерието, претставување на лажно ЈАС
  05. На кој жив човек најмногу му се восхитувате? Се уште не сум сретнала таков
  06. Која е вашата најголема естраваганција? /
  07. Која е вашата моментална умствена состојба? Носталгија
  08. Која доблест сметате дека е преценета? Искреност до граници на глупавост
  09. Во кои околности лажете? Кога морам да си покријам свои лични грешки, ретко прифаќам пораз
  10. Што најмалку ви се допаѓа во вашиот изглед? Носот можеби
  11. Која жива личност најмногу ја презирате? Немам формален одговор
  12. Која особина најмногу ја цените кај мажите? Способноста помалку да ги анализираат работите
  13. Која особина најмногу ја цените кај жените? Упорност и истрајност
  14. Кои зборови или фрази најмногу ги употребувате? Не троши време на глупости
  15. Кој или што е најголемата љубов во вашиот живот? Не сакам да си признаам
  16. Кога и каде сте биле најсреќни? Секаде каде бил тој до мене
  17. Кој талент најмногу би сакале да го поседувате? Талент за цртање
  18. Ако можете да смените едно нешто кај себе си, што би било тоа? Недоволната заинтересираност
  19. Кое е вашето најголемото достигнување? Преживување распад на фамилија, борба со самата себеси
  20. Ако починете, и се вратите како личност или нешто, што би било тоа? Во некој ист како мене, познавајќи се..
  21. Каде најмногу би сакале да живеете? На место каде луѓето си ја гледаат само својата работа
  22. Кое е најценетото нешто кое го поседувате? Материјално ништо, духовно чисто срце без зли намери
  23. Што е најмизерно, според вас? Заборавање на сопствената вредност за задржување некој/нешто во животот
  24. Кое е вашето омилено занимање? Архитект, уметник
  25. Која е вашата најизразена карактеристика? Гордост
  26. Што најмногу цените кај пријателите? Верност и посветеност
  27. Кои се вашите омилени писатели? Ошо, претпочитам применета психологија..доколку би бил некој од историската литература тогаш Лев Толстој
  28. Кој е вашиот херој од фикцијата? /
  29. Со која историска личност најмногу се идентификувате? Можеби принцезата Дијана, во смисла на начинот на размислување, бунтовноста..
  30. Кои се вашите херои од реалниот живот? Мајка ми
  31. Кои се вашите омилени имиња? Антонија и Милан
  32. Што е тоа што најмногу мразите? Живеење во лага, живот без контрола
  33. За што најмногу жалите? Молчев кога требаше да зборувам
  34. Како би сакале да починете? Набрзина, без многу мачење и без никој да ме гледа
  35. Кое е вашето мото? Не дозволувај други да ти го диктираат животот
   
  На makedonkamak и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 4. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  4.232
  Допаѓања:
  16.195
  Пол:
  Женски
  01. Која е вашата идеја за совршена среќа?Финансиска стабилност и саканата лилност покрај себе .
  02. Кој е вашиот најголем страв? Немам стравови
  03. Која особина најмногу ја осудувате кај себе си?Емотивноста
  04. Која особина најмногу ја осудувате кај другите?Лицемерноста
  05. На кој жив човек најмногу му се восхитувате? На никоја
  06. Која е вашата најголемаестраваганција?Знам некогаш да претерам
  07. Која е вашата моментална умствена состојба?неутрална
  08. Која доблест сметате дека е преценета?добрината
  09. Во кои околности лажете?Не знам да лажам
  10. Што најмалку ви се допаѓа во вашиот изглед?очите и насмевката
  11. Која жива личност најмногу ја презирате? Бивши ми и неговото дрољиче
  12. Која особина најмногу ја цените кај мажите? Искреноста
  13. Која особина најмногу ја цените кај жените?Доверливоста
  14. Кои зборови или фрази најмногу ги употребувате?не ме замарај со глупости
  15. Кој или што е најголемата љубов во вашиот живот?моите внучиња
  16. Кога и каде сте биле најсреќни?/
  17. Кој талент најмногу би сакале да го поседувате?актерството
  18. Ако можете да смените едно нешто кај себе си, што би било тоа?емотивноста
  19. Кое е вашето најголемотодостигнување?дипломирањето на факултет
  20. Ако починете, и се вратите како личност или нешто, што би било тоа?дебел домашен мачор
  21. Каде најмногу би сакале да живеете?калифорнија
  22. Кое е најценетото нешто кое го поседувате?амбициозноста
  23. Што е најмизерно, според вас?тоа што некои родители си ги фалат своите деца , за да ги сокријат нивните недостатоци
  24. Кое е вашето омилено занимање? Актерството
  25. Која е вашата најизразена карактеристика? Дисциплината
  26. Што најмногу цените кај пријателите?искреноста , довербата и лојалноста
  27. Кои се вашите омилени писатели?Достоевски, Алигиери , Балзак , Хемингвеј , Толстој
  28. Кој е вашиот херој од фикцијата?Тина Тарнер
  29. Со која историска личност најмногу се идентификувате?Елена Тројанска
  30. Кои се вашите херои од реалниот живот?нема
  31. Кои се вашите омилени имиња?Доротеа Барбара Доминик Дионис
  32. Што е тоа што најмногу мразите?лицемерноста и забивањето нож во грб од најблиските
  33. За што најмногу жалите? За килограмите
  34. Како би сакале да починете?во топол кревет и како саканата личност ми го дава последниот топол чај ....
  35. Кое е вашетомото? Не газете се себе си за никого ! И не верувајте на никого (ако не сакате забивања ножеви во грб)
   
  На makedonkamak и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 5. theunforgiven

  theunforgiven Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  981
  Допаѓања:
  1.631
  01. Која е вашата идеја за совршена среќа? - Слобода...
  02. Кој е вашиот најголем страв? - Од сам себе.
  03. Која особина најмногу ја осудувате кај себе си? - Посесивноста
  04. Која особина најмногу ја осудувате кај другите? - Непостојаноста
  05. На кој жив човек најмногу му се восхитувате? - Beyonce
  06. Која е вашата најголема естраваганција? - Сам по себе сум екстравагантен.
  07. Која е вашата моментална умствена состојба? - Тажен, збунет, исплашен.
  08. Која доблест сметате дека е преценета? - Дарежливоста/хуманоста.
  09. Во кои околности лажете? - Кога треба да се спасам себе или некој свој близок.
  10. Што најмалку ви се допаѓа во вашиот изглед? - Стомакот.
  11. Која жива личност најмногу ја презирате? - Ау... My ex.
  12. Која особина најмногу ја цените кај мажите? - Постојаноста.
  13. Која особина најмногу ја цените кај жените? - Постојаноста.
  14. Кои зборови или фрази најмногу ги употребувате? - Хееееј, тетка, викаш?
  15. Кој или што е најголемата љубов во вашиот живот? - Ех... My first love.
  16. Кога и каде сте биле најсреќни? - Летово. На едно посебно место.
  17. Кој талент најмногу би сакале да го поседувате? - Хмм... Нема нешто такво... Можеби апсолутен слух?
  18. Ако можете да смените едно нешто кај себе си, што би било тоа? - Телото.
  19. Кое е вашето најголемото достигнување? - Ги има многу... И горд сум на сите.
  20. Ако починете, и се вратите како личност или нешто, што би било тоа? - Ангел.
  21. Каде најмногу би сакале да живеете? - Лондон.
  22. Кое е најценетото нешто кое го поседувате? - Гласот =)
  23. Што е најмизерно, според вас? - Војните, тепачките, дискриминациите.
  24. Кое е вашето омилено занимање? - Радио-водителство
  25. Која е вашата најизразена карактеристика? - Романтичноста.
  26. Што најмногу цените кај пријателите? - Постојаноста.
  27. Кои се вашите омилени писатели? - Немам омилен писател...
  28. Кој е вашиот херој од фикцијата? - Малефисент.
  29. Со која историска личност најмногу се идентификувате? - Јованка Орлеанка.
  30. Кои се вашите херои од реалниот живот? - B & A
  31. Кои се вашите омилени имиња? - Џиа, Лука, Енџи.
  32. Што е тоа што најмногу мразите? - Лаги, измами, непостојаност.
  33. За што најмногу жалите? - О, Боже... Не знам...
  34. Како би сакале да починете? - Мирно, без прашина =)
  35. Кое е вашето мото? - Играјте лото. Се шалам =) Моето мото е: Еден ден, се ќе си дојде на своето место. Се се случува со некоја причина.
   
  На makedonkamak, Someonespecial, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Zaljubena26

  Zaljubena26 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  25.657
  Пол:
  Женски
  01. Која е вашата идеја за совршена среќа? Околу мене да бидат оние кои ми значат, живи и здрави. Да имам покрив над глава, храна и барем она основното кое е потребно за нормален живот. И здравје пред се.
  02. Кој е вашиот најголем страв? Смрт / тешка болест.
  03. Која особина најмногу ја осудувате кај себе си? Тоа што сум искрена и коректна кон сите а тоа во никој случај не би требало да биде така.
  04. Која особина најмногу ја осудувате кај другите? Злоба и завист без причина. Способноста да изгазат се околу себе само за личната корист.
  05. На кој жив човек најмногу му се восхитувате? На мајка ми.
  06. Која е вашата најголема естраваганција? Претерано знам да се изнервирам ако некој ми доцни за било што.
  07. Која е вашата моментална умствена состојба? Тажна и исфрустирана поради некои неправди.
  08. Која доблест сметате дека е преценета? Љубезноста.
  09. Во кои околности лажете? Ако нешто не ми оди како што треба а знам дека многу лешинари ќе се ситат поради тоа, епа тогаш без око да ми трепне би излажала.
  10. Што најмалку ви се допаѓа во вашиот изглед? Лицето/косата.
  11. Која жива личност најмногу ја презирате? Поранешната директорка кај што работев и мнозинството политичари.
  12. Која особина најмногу ја цените кај мажите? Почитта и верноста.
  13. Која особина најмногу ја цените кај жените? Исреноста и упорноста.
  14. Кои зборови или фрази најмногу ги употребувате? Е добро де.
  15. Кој или што е најголемата љубов во вашиот живот? Членовите од најтесниот круг на семејството и саканиот.
  16. Кога и каде сте биле најсреќни? Кога ја започнав врската со вереникот, кога патувавме заедно, кога дипломирав и магистрирав.
  17. Кој талент најмногу би сакале да го поседувате? Да можев да пејам поубаво...
  18. Ако можете да смените едно нешто кај себе си, што би било тоа? Па може уште некој сантим во висина.
  19. Кое е вашето најголемото достигнување? Работната позиција која ја имам и тоа што покрај јаката конкуренција успеав да станам демонстратор на факултетот што ми беше голема желба уште од прва година. Исто така и неколкуте награди во областа на сликарството.
  20. Ако починете, и се вратите како личност или нешто, што би било тоа? Човек повторно.
  21. Каде најмногу би сакале да живеете? Виена или Парис.
  22. Кое е најценетото нешто кое го поседувате? Тоа што умеам да им угодам на сите.
  23. Што е најмизерно, според вас? Да се лижат задници заради напредок на работа и да се фаќаат врски за да се заврши факултет.
  24. Кое е вашето омилено занимање? Универзитетски професор.
  25. Која е вашата најизразена карактеристика? Снаодливоста.
  26. Што најмногу цените кај пријателите? Искреноста и поддршката која умеат да ја пружат.
  27. Кои се вашите омилени писатели? Виктор Иго.
  28. Кој е вашиот херој од фикцијата? Не ме интересираат таквите херои.
  29. Со која историска личност најмногу се идентификувате? Не сум размислувала по ова прашање, немам во моментов на ум таква личност.
  30. Кои се вашите херои од реалниот живот? Сите оние кои на фер начин, преку труд и знање се избориле да го достигнат она што го посакувале.
  31. Кои се вашите омилени имиња? Христијан, Демијан, Габриела...
  32. Што е тоа што најмногу мразите? Прости и злобни луѓе.
  33. За што најмногу жалите? За нештата во минатото кои знам дека требаше да ги сторам но немав храброст за тоа.
  34. Како би сакале да починете? Спиејќи, на брзина и без мачење. Се разбира, во длабока старост откако ќе ги постигнам саканите нешта, опкружена со моите деца и внучиња.
  35. Кое е вашето мото? Дека после секое лошо доаѓа нешто добро. А и обратно за жал.
   
 7. LanaSGirl

  LanaSGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2016
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  1.080
  Пол:
  Женски
  01. Која е вашата идеја за совршена среќа? Слобода, весели и насмеани луѓе околу мене.
  02. Кој е вашиот најголем страв? Немам.
  03. Која особина најмногу ја осудувате кај себе си? Тоа што секогаш сум фина и добра према луѓе кои не го залужуваат тоа.
  04. Која особина најмногу ја осудувате кај другите? Дволичност.
  05. На кој жив човек најмногу му се восхитувате? Лана Дел Реј и шефицата од работа.
  06. Која е вашата најголема естраваганција? Љубовта, мажите.
  07. Која е вашата моментална умствена состојба? Збунета, не знаам што сакам моментално.
  08. Која доблест сметате дека е преценета? Хуманоста.
  09. Во кои околности лажете? Ако Навистина имам потреба од нешто што ми е битно.
  10. Што најмалку ви се допаѓа во вашиот изглед? Се ми се допаѓа.
  11. Која жива личност најмногу ја презирате? Непостои.
  12. Која особина најмногу ја цените кај мажите? Маженственоста.
  13. Која особина најмногу ја цените кај жените? Женственоста.
  14. Кои зборови или фрази најмногу ги употребувате? Абе што, како, зошто?
  15. Кој или што е најголемата љубов во вашиот живот? Музиката, книгите, вистинските мажи.
  16. Кога и каде сте биле најсреќни? На планина некаде или на работа.
  17. Кој талент најмногу би сакале да го поседувате? Да свирам пиано и гитара.
  18. Ако можете да смените едно нешто кај себе си, што би било тоа? Затвореноста према некои луѓе.
  19. Кое е вашето најголемото достигнување? Луѓето кои не ме сакаа сега се восхитуваат на моите успеси, па така сега им течат лиги од љубомора.
  20. Ако починете, и се вратите како личност или нешто, што би било тоа? Славна личност во 50-тите и 60-тите.
  21. Каде најмногу би сакале да живеете? Турција.
  22. Кое е најценетото нешто кое го поседувате? Изглед/очите, материјално/ништо, карактер/интересна.
  23. Што е најмизерно, според вас? Технологијата и малтретирањето на животни.
  24. Кое е вашето омилено занимање? Работа, одбојка, пишување.
  25. Која е вашата најизразена карактеристика? Мистериозноста.
  26. Што најмногу цените кај пријателите? Тоа што можат да ме насмеат до солзи.
  27. Кои се вашите омилени писатели? Гијом Мисо, Владимир Нобоков.
  28. Кој е вашиот херој од фикцијата? WALL-E
  29. Со која историска личност најмногу се идентификувате? Елвис.
  30. Кои се вашите херои од реалниот живот? Оние кои вистински се бореле за нешто да постигнат во својот живот.
  31. Кои се вашите омилени имиња? Матеа и Даниел.
  32. Што е тоа што најмногу мразите? Депилација. Ал‘ кад се мора, мора се.
  33. За што најмногу жалите? Пропуштени прилики.
  34. Како би сакале да починете? Гледајќи во ноќта,небо,месечина,ѕвезди со топол и тивок ветер кој ќе ме гали по лицето за последен пат.
  35. Кое е вашето мото? Што и да се случува во твојот живот само биди среќен и насмеан, и разбери дека луѓето се луѓе, тагата е тага..Се се менува, ништо не останува исто.
   
 8. Mrs.Styels

  Mrs.Styels Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2012
  Пораки:
  468
  Допаѓања:
  7.392
  01. Која е вашата идеја за совршена среќа? Три деца и куќа со огромен двор покрај море..
  02. Кој е вашиот најголем страв? Губење на слободата..
  03. Која особина најмногу ја осудувате кај себе си? Дволичност
  04. Која особина најмногу ја осудувате кај другите? Наивност
  05. На кој жив човек најмногу му се восхитувате? Сестра ми
  06. Која е вашата најголема естраваганција? Зборување
  07. Која е вашата моментална умствена состојба? Напната сум
  08. Која доблест сметате дека е преценета? Дарежливост
  09. Во кои околности лажете? Доколку личноста спроти мене се обидува да ме изманипулира..
  10. Што најмалку ви се допаѓа во вашиот изглед? Косата
  11. Која жива личност најмногу ја презирате? Не си го трошам времето на такви работи..
  12. Која особина најмногу ја цените кај мажите? Искреност
  13. Која особина најмногу ја цените кај жените? Слободоумност
  14. Кои зборови или фрази најмногу ги употребувате? Според мене...сакам да кажам...јас мислам дека..
  15. Кој или што е најголемата љубов во вашиот живот? Моментално сестра ми, ко ќе имам деца тие и сестра ми.
  16. Кога и каде сте биле најсреќни? имам повеќе среќни моменти не можам да издвојам
  17. Кој талент најмногу би сакале да го поседувате? Да свирам гитара..
  18. Ако можете да смените едно нешто кај себе си, што би било тоа? Не би сакала да се менувам
  19. Кое е вашето најголемото достигнување? Тоа што почнав реално да гледам на работите, а не идеалистички..
  20. Ако починете, и се вратите како личност или нешто, што би било тоа? Мачка
  21. Каде најмногу би сакале да живеете? Можда Норвешка
  22. Кое е најценетото нешто кое го поседувате? Самата себе (ќе речев сестра ми ама неа не ја поседувам :) )
  23. Што е најмизерно, според вас? Враќање кај некој кој изневерил (не само во врска туку и општо)
  24. Кое е вашето омилено занимање? Писател
  25. Која е вашата најизразена карактеристика? Своеглавост, инает
  26. Што најмногу цените кај пријателите? Да ме прифатат таква каква што сум, да не се обидуваат да ме сменат..
  27. Кои се вашите омилени писатели? Виктор Иго, Агата Кристи, Тес Геритсен, Донато Каризи..
  28. Кој е вашиот херој од фикцијата? Немам
  29. Со која историска личност најмногу се идентификувате? Клеопатра :P
  30. Кои се вашите херои од реалниот живот? Тато и мама ихх..
  31. Кои се вашите омилени имиња? Александар и Елена
  32. Што е тоа што најмногу мразите? Кога некој не го почитува туѓото мислење и се обидува да наметне свое..
  33. За што најмногу жалите? Не жалам за ништо
  34. Како би сакале да починете? На стари години ќе се препушам тревки...некаде после 70тина (аку дочекам хахах)
  35. Кое е вашето мото? "Прва шанса се дава на секој, втора на некој, трета на никој"
   
  На BoyL му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.931
  Допаѓања:
  162.215
  Пол:
  Женски
  01. Која е вашата идеја за совршена среќа? Исполнет а во исто време спокоен живот, со најблиските среќни околу себе и финансиска стабилност.
  02. Кој е вашиот најголем страв? Болестите.
  03. Која особина најмногу ја осудувате кај себе си? Затвореноста во себе.
  04. Која особина најмногу ја осудувате кај другите? Бесчувствителноста.
  05. На кој жив човек најмногу му се восхитувате? /
  06. Која е вашата најголема екстраваганција? Премногу се опседнувам со песни/серии, филмови и ликови од истите.
  07. Која е вашата моментална умствена состојба? Меланхолична со насмевка како маска и хумор и сарказам како одбранбен механизам...
  08. Која доблест сметате дека е преценета? Целосна директност, макар и до граници на дрскост.
  09. Во кои околности лажете? Со цел да избегнам да повредам чувства на некој што ми значи.
  10. Што најмалку ви се допаѓа во вашиот изглед? /
  11. Која жива личност најмногу ја презирате? /
  12. Која особина најмногу ја цените кај мажите? Џентлменството.
  13. Која особина најмногу ја цените кај жените? Eманципираноста.
  14. Кои зборови или фрази најмногу ги употребувате? Омг, Дали сериозно, Лелеее, Јеееј
  15. Кој или што е најголемата љубов во вашиот живот? Уметноста.
  16. Кога и каде сте биле најсреќни? Во раното детство на летните одмори...
  17. Кој талент најмногу би сакале да го поседувате? Пеење/свирење некој инструмент (нешто во врска со музика)
  18. Ако можете да смените едно нешто кај себе си, што би било тоа? Затвореноста во себе.
  19. Кое е вашето најголемото достигнување? Интелектуалниот развој, успесите во образованието.
  20. Ако починете, и се вратите како личност или нешто, што би било тоа? / (не верувам во реинкарнација)
  21. Каде најмногу би сакале да живеете? Италија.
  22. Кое е најценетото нешто кое го поседувате? Љубовта на најблиските, знаењето.
  23. Што е најмизерно, според вас? Мешање во туѓи животи, погазување на самопочитта со моделирање на самиот себе поради некој друг или од корист.
  24. Кое е вашето омилено занимање? Лингвист, уметник (од било каков вид).
  25. Која е вашата најизразена карактеристика? Емотивноста.
  26. Што најмногу цените кај пријателите? Лојалност.
  27. Кои се вашите омилени писатели? Достоевски, Агата Кристи, Петре М. Андреевски...
  28. Кој е вашиот херој од фикцијата? Клер од Outlander (серија/книги), Соња од „Злосторство и казна“...
  29. Со која историска личност најмногу се идентификувате? / (има многу што ги почитувам, но преамбициозно би било да речам дека се идентификувам)
  30. Кои се вашите херои од реалниот живот? Мајка ми.
  31. Кои се вашите омилени имиња? Александар/Александра, Леонардо, Изабела.
  32. Што е тоа што најмногу мразите? Насилство (и психичко и физичко).
  33. За што најмногу жалите? Наивноста - препознавањето само на доброто во луѓето, дури и во оние кај кои истото всушност е минимално или лажно...
  34. Како би сакале да починете? Во длабока старост и безболно.
  35. Кое е вашето мото? "To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment."
   
  На Florenсе и Црна Ружа им се допаѓа ова.
 10. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.120
  Пол:
  Женски
  01. Која е вашата идеја за совршена среќа? Остварување на финансиско поле, фамилија. Некогаш верувам во среќа, а некогаш не.
  02. Кој е вашиот најголем страв? Вака се плашам од длабока вода, а страв имам од напуштање и заборав.
  03. Која особина најмногу ја осудувате кај себе си? Ситничавоста.
  04. Која особина најмногу ја осудувате кај другите? Тесноградоста.
  05. На кој жив човек најмногу му се восхитувате? Ааах, ги има многу. Луѓе кои навистина ги имаат одговорите и се свои.
  06. Која е вашата најголема естраваганција? Повеќе би ги нарекла пасии.
  07. Која е вашата моментална умствена состојба? Добра
  08. Која доблест сметате дека е преценета? Скромноста.
  09. Во кои околности лажете? Знам да кажам бела лага која никому нема да му наштети.
  10. Што најмалку ви се допаѓа во вашиот изглед? Килажата.
  11. Која жива личност најмногу ја презирате? /
  12. Која особина најмногу ја цените кај мажите? Карактерот, заштитата.
  13. Која особина најмногу ја цените кај жените? Истрајноста.
  14. Кои зборови или фрази најмногу ги употребувате? /
  15. Кој или што е најголемата љубов во вашиот живот? Мојот сопруг.
  16. Кога и каде сте биле најсреќни? Како дете.
  17. Кој талент најмногу би сакале да го поседувате? Да знаев да свирам пиано.
  18. Ако можете да смените едно нешто кај себе си, што би било тоа? Килажата.
  19. Кое е вашето најголемото достигнување? Тоа што сум лојална и верна сопруга.
  20. Ако починете, и се вратите како личност или нешто, што би било тоа? Не сакам да се вратам.
  21. Каде најмногу би сакале да живеете? Калифорнија, ЛА.
  22. Кое е најценетото нешто кое го поседувате? Нашето кученце.
  23. Што е најмизерно, според вас? Очајот.
  24. Кое е вашето омилено занимање? ИДЕАЛНО би било да глумам во декада како 20те.
  25. Која е вашата најизразена карактеристика? Благоста.
  26. Што најмногу цените кај пријателите? Искреноста,
  27. Кои се вашите омилени писатели? Сидни Шелдон, Виктор Иго.
  28. Кој е вашиот херој од фикцијата? Многу се.
  29. Со која историска личност најмногу се идентификувате? /
  30. Кои се вашите херои од реалниот живот? /
  31. Кои се вашите омилени имиња? Ерик, Доминик, Ејнџел
  32. Што е тоа што најмногу мразите? Дволичност, ладнокрвност
  33. За што најмногу жалите? За животот.
  34. Како би сакале да починете? Во мојот дом, бавно, да имам време да си го прегледам филмот на мојот живот.
  35. Кое е вашето мото? Немам мото.
   
  Последна измена: 23 октомври 2017
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Црна Ружа

  Црна Ружа Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  996
  Допаѓања:
  3.661
  Пол:
  Машки
  01. Која е вашата идеја за совршена среќа? Живот на слобода а слободата ја сфаќам како што поголем процент од 24 часа од денот кои ги трошам по свој избор, за себе и за особите кои нешто ми значат, комбинирано со финансиско-енергетска независност преку градење на соодветен дом и секако, соодветна госпоѓа :D
  02. Кој е вашиот најголем страв? Ропство. Бирократија.
  03. Која особина најмногу ја осудувате кај себе си? Daydreaming?
  04. Која особина најмногу ја осудувате кај другите? Ух, да беше една...
  05. На кој жив човек најмногу му се восхитувате? Не знам
  06. Која е вашата најголема естраваганција? Не припаѓам на наметнати колективни идентитети.
  07. Која е вашата моментална умствена состојба? Beautiful and joyful sort of rationality :inlove:
  08. Која доблест сметате дека е преценета? Амбициозноста.
  09. Во кои околности лажете? Скоро и да не лажам туку избегнувам да дадам инфо, што поради некоја причина повеќе ги иритира луѓето.
  10. Што најмалку ви се допаѓа во вашиот изглед? Не знам.
  11. Која жива личност најмногу ја презирате? Ух, има неколку милиони...
  12. Која особина најмногу ја цените кај мажите? Не знам.
  13. Која особина најмногу ја цените кај жените? Не знам.
  14. Кои зборови или фрази најмногу ги употребувате? Раја
  15. Кој или што е најголемата љубов во вашиот живот? Независноста,а имало и конкуренција, ваљда ќе има пак во иднина
  16. Кога и каде сте биле најсреќни? Пред 7-8 години во странска земја
  17. Кој талент најмногу би сакале да го поседувате? Генетичар :D
  18. Ако можете да смените едно нешто кај себе си, што би било тоа? Не знам.
  19. Кое е вашето најголемото достигнување? Уште не е завршено ама ќе биде и тоа.
  20. Ако починете, и се вратите како личност или нешто, што би било тоа? Не би сакал да сум пак на овие простори
  21. Каде најмногу би сакале да живеете? Не ме собира никаде очигледно.
  22. Кое е најценетото нешто кое го поседувате? Кој би знаел...
  23. Што е најмизерно, според вас? Многу се за набројување не е едно...
  24. Кое е вашето омилено занимање? Пилот-шверцер, водач на секта
  25. Која е вашата најизразена карактеристика? Претеран оптимизам
  26. Што најмногу цените кај пријателите? Заедништво
  27. Кои се вашите омилени писатели? По, Лондон, Бирс, Чехов, Орвел, Клер и некои други
  28. Кој е вашиот херој од фикцијата? Има еден куп
  29. Со која историска личност најмногу се идентификувате? Никоја
  30. Кои се вашите херои од реалниот живот? Ги има многу
  31. Кои се вашите омилени имиња? Немам
  32. Што е тоа што најмногу мразите? Средновековен менталитет во денешно време и последиците кои тој ги носи
  33. За што најмногу жалите? За тоа што не знаев на време некои ствари и за еден трагичен настан :(
  34. Како би сакале да починете? Квалитетна дрога, како Морел во Монте Кристо 8)
  35. Кое е вашето мото? Немам
   
  На Miss.A., Justicija и Someonespecial им се допаѓа ова.
 12. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.757
  Допаѓања:
  136.605
  Пол:
  Женски
  01. Која е вашата идеја за совршена среќа? - Животните предизвици, семејството и моите деца
  02. Кој е вашиот најголем страв? - Смртта
  03. Која особина најмногу ја осудувате кај себе си? - Наивност
  04. Која особина најмногу ја осудувате кај другите? - Користољубливост
  05. На кој жив човек најмногу му се восхитувате?- Мајка ми
  06. Која е вашата најголема естраваганција? - Ќе го оставам празно ова прашање.
  07. Која е вашата моментална умствена состојба? - Променлива, лесно се премислувам.
  08. Која доблест сметате дека е преценета? - Не знам.
  09. Во кои околности лажете? - Кога не сакам некого да повредам.
  10. Што најмалку ви се допаѓа во вашиот изглед? - Стомакот
  11. Која жива личност најмногу ја презирате? - Не презирам никого.
  12. Која особина најмногу ја цените кај мажите? - Кога знае како да се однесува како господин.
  13. Која особина најмногу ја цените кај жените? - Несебичноста да помогнат некому.
  14. Кои зборови или фрази најмногу ги употребувате? - /
  15. Кој или што е најголемата љубов во вашиот живот? - Внук ми.
  16. Кога и каде сте биле најсреќни? - Божиќните маркети во Прага, декември 2016.
  17. Кој талент најмногу би сакале да го поседувате? - /
  18. Ако можете да смените едно нешто кај себе си, што би било тоа? - Да не си зимам се при срце.
  19. Кое е вашето најголемото достигнување? - Работата.
  20. Ако починете, и се вратите како личност или нешто, што би било тоа? - Мачка.
  21. Каде најмногу би сакале да живеете? - Прага.
  22. Кое е најценетото нешто кое го поседувате? - Ако може апстрактно, тогаш моето срце. Ретко кој ја видел мојата вистинска страна и мојата добрина.
  23. Што е најмизерно, според вас? - Опишување на другиот нереално.
  24. Кое е вашето омилено занимање? - Ги има премногу, не можам да издвојам.
  25. Која е вашата најизразена карактеристика? - Хуморот,добрината.
  26. Што најмногу цените кај пријателите? - Времето.
  27. Кои се вашите омилени писатели? - Имам повеќе.
  28. Кој е вашиот херој од фикцијата? - /
  29. Со која историска личност најмногу се идентификувате? - Не знам.
  30. Кои се вашите херои од реалниот живот? - Не сум сретнала сеуште такви личности.
  31. Кои се вашите омилени имиња? - Би си го задржала одговорот за себе.
  32. Што е тоа што најмногу мразите? - Будење рано кога спијам за време на викендите.
  33. За што најмногу жалите? - За потрошено време и нерви на погрешни личности.
  34. Како би сакале да починете? - Кога налага Бог дека треба.
  35. Кое е вашето мото? - Боже баци циглу и буди прецизан.
   
 13. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.127
  Пол:
  Женски
  01. Која е вашата идеја за совршена среќа? - Богатство, успеси, репутација, популарност...
  02. Кој е вашиот најголем страв? - Да бидам стара.
  03. Која особина најмногу ја осудувате кај себе си? - Не знам.
  04. Која особина најмногу ја осудувате кај другите? - Слушање турбофолк. Сите останати облици на малограѓанштина. Задевање послаби од себе без провокација.
  05. На кој жив човек најмногу му се восхитувате? - Не знам. Мадона.
  06. Која е вашата најголема естраваганција? - Не ја кажувам, ама ми е секојдневие.
  07. Која е вашата моментална умствена состојба? - Размислувам.
  08. Која доблест сметате дека е преценета? - Не постои преценета доблест, ама ајде, понекогаш начитаност. Ако читал, не значи дека разбира.
  09. Во кои околности лажете? - Кога треба да ја заштитам приватноста.
  10. Што најмалку ви се допаѓа во вашиот изглед? - Мислам дека имам задник широк за тенката половина.
  11. Која жива личност најмногу ја презирате? - Многу се, а сепак, никој посебно.
  12. Која особина најмногу ја цените кај мажите? - Харизма и убавина.
  13. Која особина најмногу ја цените кај жените? - Убавина и харизма.
  14. Кои зборови или фрази најмногу ги употребувате? - Немам такви, се трудам да не се повторувам.
  15. Кој или што е најголемата љубов во вашиот живот? - Не знам. Не е една...
  16. Кога и каде сте биле најсреќни? - Повеќе наврати се.
  17. Кој талент најмногу би сакале да го поседувате? - Го имам.
  18. Ако можете да смените едно нешто кај себе си, што би било тоа? - Државата на раѓање.
  19. Кое е вашето најголемото достигнување? - Ја унапредив својата личност.
  20. Ако починете, и се вратите како личност или нешто, што би било тоа? - Личност слична на мене.
  21. Каде најмногу би сакале да живеете? - Повеќе места се.
  22. Кое е најценетото нешто кое го поседувате? - Зависи кој што цени повеќе.
  23. Што е најмизерно, според вас? - Да не одржуваш лична хигиена, да слушаш турбофолк, да размислуваш како толпата, да бидеш малограѓанин заглавен во просечната средина...
  24. Кое е вашето омилено занимање? - Некоја јавна професија
  25. Која е вашата најизразена карактеристика? - Проникливост.
  26. Што најмногу цените кај пријателите? - Да не се конфликтни.
  27. Кои се вашите омилени писатели? - Неам баш. Достоевски, ваљда.
  28. Кој е вашиот херој од фикцијата?- Ги менувам.
  29. Со која историска личност најмногу се идентификувате? - Не кажувам
  30. Кои се вашите херои од реалниот живот? - Татко ми, треба да се напише книга за неговиот живот.
  31. Кои се вашите омилени имиња? - Повеќе ги има.
  32. Што е тоа што најмногу мразите? - Многу работи.
  33. За што најмногу жалите? - Нешта кои не зависеле од мене.
  34. Како би сакале да починете? - Брзо.
  35. Кое е вашето мото? - Секогаш може подобро.
   
  Последна измена од модератор: 25 октомври 2017
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.062
  Допаѓања:
  77.437
  Пол:
  Женски
  01. Која е вашата идеја за совршена среќа? - Многу љубов, во сите облици.
  02. Кој е вашиот најголем страв? - Сите оние кои ги сакам некогаш ќе мораат да заминат, ме плаши времето што поминува.
  03. Која особина најмногу ја осудувате кај себе си? - Остра сум на јазик.
  04. Која особина најмногу ја осудувате кај другите? - Невоспитаноста.
  05. На кој жив човек најмногу му се восхитувате? - На брат ми.
  06. Која е вашата најголема естраваганција? - Не можам да гледам нечисти пори на кожата, добивам нагон да ги направам пуздер.
  07. Која е вашата моментална умствена состојба? - Видно подобра.
  08. Која доблест сметате дека е преценета? - Скромноста, одеднаш сите станаа скромни.
  09. Во кои околности лажете? - Кога морам да се заштитам, или за да заштитам некого.
  10. Што најмалку ви се допаѓа во вашиот изглед? - Џумката на средниот прст, не научив да држам молив полефтерно.
  11. Која жива личност најмногу ја презирате? - Нема таква.
  12. Која особина најмногу ја цените кај мажите? - Искреноста и харизматичноста.
  13. Која особина најмногу ја цените кај жените? - Приземноста.
  14. Кои зборови или фрази најмногу ги употребувате? Нема такви.
  15. Кој или што е најголемата љубов во вашиот живот? - Мојата професија.
  16. Кога и каде сте биле најсреќни? - Кога имав 5 години.
  17. Кој талент најмногу би сакале да го поседувате? - Ги имам талентите кои ги сакам.
  18. Ако можете да смените едно нешто кај себе си, што би било тоа? - Емпатијата.
  19. Кое е вашето најголемото достигнување? - Научив да се сакам себе си.
  20. Ако починете, и се вратите како личност или нешто, што би било тоа? - Дебелка и мрзлива мачка.
  21. Каде најмногу би сакале да живеете? - Тука ми е убаво, ги имам до мене сите кои ги сакам.
  22. Кое е најценетото нешто кое го поседувате? - Себе си?
  23. Што е најмизерно, според вас? - Да се презираш себе си.
  24. Кое е вашето омилено занимање? - Моето.
  25. Која е вашата најизразена карактеристика? - Изгледам многу сталожено.
  26. Што најмногу цените кај пријателите? - Објективноста.
  27. Кои се вашите омилени писатели? - Умберто Еко, Марио Варгас Љоса.
  28. Кој е вашиот херој од фикцијата? - Невил Лонгботом
  29. Со која историска личност најмногу се идентификувате? - Нема таква.
  30. Кои се вашите херои од реалниот живот? - Дедо ми.
  31. Кои се вашите омилени имиња? - Моето.
  32. Што е тоа што најмногу мразите? - Не знам, можеби калливи улици после дожд.
  33. За што најмногу жалите? - За времето кога себе си сум се ставала на последно место.
  34. Како би сакале да починете? - Брзо и безболно.
  35. Кое е вашето мото? - Помалку е повеќе.
   
  Последна измена од модератор: 25 октомври 2017
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 15. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.227
  Допаѓања:
  129.842
  Пол:
  Женски
  01. Која е вашата идеја за совршена среќа? - Да не чувстуваш страв и притисок, слободен да можиш да го искусиш денот со саканите.
  02. Кој е вашиот најголем страв? - Да не успеам во тоа што сум наумила.
  03. Која особина најмногу ја осудувате кај себе си? - Неможноста да искажам многу емоции.
  04. Која особина најмногу ја осудувате кај другите? - Користољуивост и предавство.
  05. На кој жив човек најмногу му се восхитувате? - Има таков човек ама решавам да не кажам. :wasntme: :tmi:
  06. Која е вашата најголема естраваганција? - Преферирам животни и серии наспроти лични контакти со луѓе.
  07. Која е вашата моментална умствена состојба? - Па, моментално прилично добро.
  08. Која доблест сметате дека е преценета? - Да се биди добар кон луѓето и тоа да се поистоветува со пријателство. ]:)
  09. Во кои околности лажете? - Кога морам.
  10. Што најмалку ви се допаѓа во вашиот изглед? - Колковите.
  11. Која жива личност најмногу ја презирате? - Неможам да презирам некој.
  12. Која особина најмногу ја цените кај мажите? - Искреноста и можноста за разговор.
  13. Која особина најмногу ја цените кај жените? - Искреноста и можноста за разговор.
  14. Кои зборови или фрази најмногу ги употребувате? - Знам дека има фрази кои ги користам, ама да бидам искрена никогаш не сум станала свесна за кои се тие. 8-|
  15. Кој или што е најголемата љубов во вашиот живот? - Гејм оф Тронс во пакет со дечко ми. Неможам да ги одвојам. :x
  16. Кога и каде сте биле најсреќни? - Кога си купив тефтерчето претходниот месец со шарените страни. :|
  17. Кој талент најмногу би сакале да го поседувате? - Пишување.
  18. Ако можете да смените едно нешто кај себе си, што би било тоа? - Би си додала можност да можам да изразувам повеќе емоции кога сеуште не се знам со некој, зошто кога се запознавам со луѓе како камен сум.
  19. Кое е вашето најголемото достигнување? - Кога бев мала и идев на курс, со сите кои почнав јадеа лајна дека ќе се откажат дека е тешко и дека сите ќе се откажиме. И сите се откажаа, буквално, само јас останав од првичната група и на крај зедов и сертификат, од Кембриџ. Не дека е нешто вау ама знаејќи дека бев тогаш почната основно и бев решена уште од тогаш дека кога ќе наполнам 17-8 ќе престанам со курс и тоа под услов да положам... успеав. Толку години бев упорна. :wasntme:
  20. Ако починете, и се вратите како личност или нешто, што би било тоа? - Се надевам мачка.
  21. Каде најмногу би сакале да живеете? - На планина, поизолирано место покрај река, со многу зимзелени дрвја.
  22. Кое е најценетото нешто кое го поседувате? - Способност за да не прекажувам работи.
  23. Што е најмизерно, според вас? - Да лажиш некој кој го сакаш.
  24. Кое е вашето омилено занимање? - Се што се одвива во лабораторија.
  25. Која е вашата најизразена карактеристика? - Незаинтересираност .........
  26. Што најмногу цените кај пријателите? - Добро друштво.
  27. Кои се вашите омилени писатели? - Синди Шелдон, Дејл Карнеги и Џорџ Р.Р. Мартин.
  28. Кој е вашиот херој од фикцијата? - Мој херој, ама немора да е херој? :devil: Том Ридл и Џокер.
  29. Со која историска личност најмногу се идентификувате? - И ова неќам да го одговорам. :wasntme: :tmi:
  30. Кои се вашите херои од реалниот живот? - Наставникот по географија од основно.
  31. Кои се вашите омилени имиња? - Владимир, Дамиан, Клара и Исабела.
  32. Што е тоа што најмногу мразите? - Да не се чувствувам комотно околу некој, а поради икс причини да мора да бидам покрај него.
  33. За што најмногу жалите? - Смена на основните училишта.
  34. Како би сакале да починете? - Безболно.
  35. Кое е вашето мото? - Секој проблем, макар тежок или пак незначаен мора да има свое решение. Доколку би немал решение тогаш не е ни проблем.
   
  На Crna Dama и Someonespecial им се допаѓа ова.
 16. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  8.637
  01. Која е вашата идеја за совршена среќа? Психофизички здрава фамилија,професионално успешна и исполнет дом со љубов.
  02. Кој е вашиот најголем страв? Губиток на луѓето што ги сакам.
  03. Која особина најмногу ја осудувате кај себе си? Преголема грижа и размислување за работите и луѓето.
  04. Која особина најмногу ја осудувате кај другите? Неемпатичност
  05. На кој жив човек најмногу му се восхитувате? На сите успешни што балансираат повеќе работи истовремено.
  06. Која е вашата најголема естраваганција? Правењето листи за се.
  07. Која е вашата моментална умствена состојба? Многу добра во моментов.
  08. Која доблест сметате дека е преценета? Скромноста.
  09. Во кои околности лажете? Кога не наштетува никому,а мене ќе ме поштеди од дополнителни нервози.
  10. Што најмалку ви се допаѓа во вашиот изглед? Некој килограм плус.
  11. Која жива личност најмногу ја презирате? Сеуште нема таква.
  12. Која особина најмногу ја цените кај мажите? Аналитичниот пристап во решавање проблеми
  13. Која особина најмногу ја цените кај жените? Читањето туѓи емоции лесно
  14. Кои зборови или фрази најмногу ги употребувате? Значи :D
  15. Кој или што е најголемата љубов во вашиот живот? Професијата
  16. Кога и каде сте биле најсреќни? Трета година средно,Охрид
  17. Кој талент најмногу би сакале да го поседувате?Чувство кога некој ризик се исплати
  18. Ако можете да смените едно нешто кај себе си, што би било тоа? Помалку да се грижам
  19. Кое е вашето најголемото достигнување? Излегов победнички од ситуација што би скршила многу луѓе на мое место
  20. Ако починете, и се вратите како личност или нешто, што би било тоа?
  21. Каде најмногу би сакале да живеете? Каде што ќе имам најголема можност да ги остварам своите соништа
  22. Кое е најценетото нешто кое го поседувате? Спомените од баба и дедо
  23. Што е најмизерно, според вас? Неумесно лажење, немање основно општи познавања и култура
  24. Кое е вашето омилено занимање? Моето идно занимање.
  25. Која е вашата најизразена карактеристика? Сочуствителност кон другите
  26. Што најмногу цените кај пријателите? Екстровертноста
  27. Кои се вашите омилени писатели? Немам омилен.
  28. Кој е вашиот херој од фикцијата? Немам.
  29. Со која историска личност најмногу се идентификувате? Ниту една.
  30. Кои се вашите херои од реалниот живот? Баба ми.
  31. Кои се вашите омилени имиња? Немам.
  32. Што е тоа што најмногу мразите? Стресни ситуации
  33. За што најмногу жалите? За една моја животна одлука.
  34. Како би сакале да починете? Сакам активна старост и да починам во сон.
  35. Кое е вашето мото? Нема да е секогаш вака ниту кога е добро,ниту кога е лошо.
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 17. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  4.086
  Допаѓања:
  30.159
  Пол:
  Женски
  01. Која е вашата идеја за совршена среќа?
  Сончев ден и ручек во двор со маж ми и брат ми прават скара, децата околу нас...
  02. Кој е вашиот најголем страв?
  Смрт на блиска личност.
  03. Која особина најмногу ја осудувате кај себе си?
  Попустливост
  04. Која особина најмногу ја осудувате кај другите?
  Нелојалност
  05. На кој жив човек најмногу му се восхитувате?
  На моите родители
  06. Која е вашата најголема естраваганција?
  Опседнување со одредени нешта до степен што цело време мислам на тоа.
  07. Која е вашата моментална умствена состојба?
  Добра
  08. Која доблест сметате дека е преценета?
  Искреност, не мора да ја има по секоја цена
  09. Во кои околности лажете?
  Кога знам дека е ситна лага која нема да штети никому, преферирам да не лажам за големи работи.
  10. Што најмалку ви се допаѓа во вашиот изглед?
  Тетоважите и устата.
  11. Која жива личност најмногу ја презирате?
  Никој
  12. Која особина најмногу ја цените кај мажите?
  Култура и лојалност
  13. Која особина најмногу ја цените кај жените?
  Самостојност
  14. Кои зборови или фрази најмногу ги употребувате?
  Гладна сум
  15. Кој или што е најголемата љубов во вашиот живот?
  Уметноста од што, најблиските од кој(не можам да се одлучам за некој посебно
  )

  16. Кога и каде сте биле најсреќни?
  Во Лондон кога го видов после 6 месеци
  17. Кој талент најмногу би сакале да го поседувате?
  Да знам да пеам.
  18. Ако можете да смените едно нешто кај себе си, што би било тоа?
  Да бидам похрабра.
  19. Кое е вашето најголемото достигнување?
  Моменталната состојба во животот општо
  20. Ако починете, и се вратите како личност или нешто, што би било тоа?
  Би се вратила како познат уметник.
  21. Каде најмногу би сакале да живеете?
  Париз
  22. Кое е најценетото нешто кое го поседувате?
  Кучето
  23. Што е најмизерно, според вас?
  Да си нечовечен
  24. Кое е вашето омилено занимање?
  Мојата професија
  25. Која е вашата најизразена карактеристика?
  Не знам, другите велат шармантноста
  26. Што најмногу цените кај пријателите?
  Лојалност
  27. Кои се вашите омилени писатели?
  Харуки Муараками, Карлоз Руиз Зафон
  28. Кој е вашиот херој од фикцијата?/
  29. Со која историска личност најмногу се идентификувате?/
  30. Кои се вашите херои од реалниот живот?
  Луѓето што несебично помагаат на другите.
  31. Кои се вашите омилени имиња?
  Антонија
  32. Што е тоа што најмногу мразите?
  Изненадни планови
  33. За што најмногу жалите?
  Што не прошетав повеќе по светот
  34. Како би сакале да починете?
  Мирно во сон
  35. Кое е вашето мото?
  Не осудувај, живеј како сакаш и не кажувај на друг како треба да живее.
   
  На BoyL и Someonespecial им се допаѓа ова.
 18. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.322
  Допаѓања:
  58.228
  Пол:
  Женски
  01. Која е вашата идеја за совршена среќа? Љубов + семејство + дом
  02. Кој е вашиот најголем страв? Злото и последиците што тоа ги носи
  03. Која особина најмногу ја осудувате кај себе си? Пасивноста
  04. Која особина најмногу ја осудувате кај другите? Дрскост
  05. На кој жив човек најмногу му се восхитувате? На овој што го сакам
  06. Која е вашата најголема естраваганција? Тоа не знам
  07. Која е вашата моментална умствена состојба? Смиреност и одлучност
  08. Која доблест сметате дека е преценета? Не сум сигурна дека постои таква
  09. Во кои околности лажете? Кога не сакам да повредам нечии чувства и кога сум во тесно
  10. Што најмалку ви се допаѓа во вашиот изглед? Килажата. Премногу ослабев
  11. Која жива личност најмногу ја презирате? Нема таква
  12. Која особина најмногу ја цените кај мажите? Верност
  13. Која особина најмногу ја цените кај жените? Има неколку, не можам да одберам една
  14. Кои зборови или фрази најмногу ги употребувате? Здраво (кога се сретнувам со некој)
  15. Кој или што е најголемата љубов во вашиот живот? Се околу мене е парче љубов кое заедно прави една целина
  16. Кога и каде сте биле најсреќни? Не знам...
  17. Кој талент најмногу би сакале да го поседувате? Да можам убаво да пеам
  18. Ако можете да смените едно нешто кај себе си, што би било тоа? Би била подобар човек
  19. Кое е вашето најголемото достигнување? Опаметувањето
  20. Ако починете, и се вратите како личност или нешто, што би било тоа? Нема враќање, животот е еден
  21. Каде најмногу би сакале да живеете? Сеедно, секаде наоѓам убавина
  22. Кое е најценетото нешто кое го поседувате? Здравјето и семејството
  23. Што е најмизерно, според вас? Бесрамност
  24. Кое е вашето омилено занимање? Работа со деца (воспитувачка, учителка, бебиситерка)
  25. Која е вашата најизразена карактеристика? Не знам, тоа би требало да кажат тие околу мене
  26. Што најмногу цените кај пријателите? Искреност, отвореност, дружељубивост
  27. Кои се вашите омилени писатели? Достоевски и Кристи
  28. Кој е вашиот херој од фикцијата? Немам
  29. Со која историска личност најмногу се идентификувате? Не сакам да откријам
  30. Кои се вашите херои од реалниот живот? Сите луѓе кои и покрај сѐ се борат и не се предаваат
  31. Кои се вашите омилени имиња? Јана и Петар
  32. Што е тоа што најмногу мразите? Одредени лоши, нехумани постапки и карактеристики
  33. За што најмногу жалите? Што не сум мислела навреме
  34. Како би сакале да починете? Сеедно
  35. Кое е вашето мото? Засега немам мото
   
  На zokystanoevsky му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.174
  Допаѓања:
  16.330
  Пол:
  Женски
  01. Која е вашата идеја за совршена среќа?
  - Успешна кариера надвор од државава
  02. Кој е вашиот најголем страв?
  - Кревко здравје
  03. Која особина најмногу ја осудувате кај себе си?
  - Брзоплетоста
  04. Која особина најмногу ја осудувате кај другите?
  - Несериозност и неорганизираност
  05. На кој жив човек најмногу му се восхитувате?
  - Не постои таква личност
  06. Која е вашата најголема естраваганција?
  - Врвна оргнизација на секој предмет, сѐ има свое место
  07. Која е вашата моментална умствена состојба?
  - Може подобро
  08. Која доблест сметате дека е преценета?
  - Скромноста
  09. Во кои околности лажете?
  - Кога се мора, станува збор за безопасни, мали лаги
  10. Што најмалку ви се допаѓа во вашиот изглед?
  - Изгледот
  11. Која жива личност најмногу ја презирате?
  - Не постои таква личност
  12. Која особина најмногу ја цените кај мажите?
  - Нема универзална вредност која е пресудна
  13. Која особина најмногу ја цените кај жените?
  - Нема универзална вредност која е пресудна
  14. Кои зборови или фрази најмногу ги употребувате?
  - "Сериозно" и "онака"
  15. Кој или што е најголемата љубов во вашиот живот?
  - Не постои
  16. Кога и каде сте биле најсреќни?
  - Нема момент кој се драстично издвојува за да биде деклариран како "најсреќен"
  17. Кој талент најмногу би сакале да го поседувате?
  - Ништо специјално
  18. Ако можете да смените едно нешто кај себе си, што би било тоа?
  - Би одбрла доста полежерна варијанта од себе, многу полежерна
  19. Кое е вашето најголемото достигнување?
  - Досега нема ништо толку значајно
  20. Ако починете, и се вратите како личност или нешто, што би било тоа?
  - Не би се вратила
  21. Каде најмногу би сакале да живеете?
  - Лондон
  22. Кое е најценетото нешто кое го поседувате?
  - Не поседувам ништо драгоцено
  23. Што е најмизерно, според вас?
  - Плитко, глупаво однесување
  24. Кое е вашето омилено занимање?
  - Работа агент под прикритие
  25. Која е вашата најизразена карактеристика?
  - Брзоплетоста и острината
  26. Што најмногу цените кај пријателите?
  - Искреност
  27. Кои се вашите омилени писатели?
  - Немам, само преферирам да читам одредена група
  28. Кој е вашиот херој од фикцијата?
  - Шерлок, Бренан, последните два бодигарда на Еленор, г-дин Робот
  29. Со која историска личност најмногу се идентификувате?
  - Не постои таква личност
  30. Кои се вашите херои од реалниот живот?
  - Не постои таква личност
  31. Кои се вашите омилени имиња?
  - Арон и Исидора
  32. Што е тоа што најмногу мразите?
  - Многу работи
  33. За што најмногу жалите?
  - Ништо
  34. Како би сакале да починете?
  - Брзо и безболно
  35. Кое е вашето мото?
  - Треба да ги научиш правилата на играње и да играш подобро од сите други. На раб да добиеш лична.
   
 20. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.656
  Допаѓања:
  49.190
  Пол:
  Женски
  01. Која е вашата идеја за совршена среќа? - Мир. Во секоја смисла
  02. Кој е вашиот најголем страв? - Когнитивни нарушувања .
  03. Која особина најмногу ја осудувате кај себе си? - Многу лесно простувам.
  04. Која особина најмногу ја осудувате кај другите? - Неспособност за стоење на сопствениот збор.
  05. На кој жив човек најмногу му се восхитувате? - Најдобриот пријател.
  06. Која е вашата најголема естраваганција? - Мх. Во се сакам да претерувам.
  07. Која е вашата моментална умствена состојба? - Благо вознемирена.
  08. Која доблест сметате дека е преценета? - Искреност.
  09. Во кои околности лажете? - Кога не сакам да навредам некој.
  10. Што најмалку ви се допаѓа во вашиот изглед? - Рацете.
  11. Која жива личност најмногу ја презирате? - Не презирам никој посебно.
  12. Која особина најмногу ја цените кај мажите? - Љубезност.
  13. Која особина најмногу ја цените кај жените? - Љубезност.
  14. Кои зборови или фрази најмногу ги употребувате? - Не.
  15. Кој или што е најголемата љубов во вашиот живот? - Ништо не правам без љубов. Не можам да се одлучам.
  16. Кога и каде сте биле најсреќни? - Не знам, чекам таков момент што би го издвоила.
  17. Кој талент најмногу би сакале да го поседувате? - Талент за пеење.
  18. Ако можете да смените едно нешто кај себе си, што би било тоа? - Претерана емпатија.
  19. Кое е вашето најголемото достигнување? - Што не се плашам да бидам јас.
  20. Ако починете, и се вратите како личност или нешто, што би било тоа? - Нешто спротивно од ова што сум. За да пробам живот во различни околности.
  21. Каде најмногу би сакале да живеете? - Тука, со чести патувања.
  22. Кое е најценетото нешто кое го поседувате? - Моливот со кој пишувам.
  23. Што е најмизерно, според вас? - Свесно повредување некого.
  24. Кое е вашето омилено занимање? - Архитект, психолог, маркетинг менаџер.
  25. Која е вашата најизразена карактеристика? - Претерана емпатија.
  26. Што најмногу цените кај пријателите? - Одговорност.
  27. Кои се вашите омилени писатели? - Маркес.
  28. Кој е вашиот херој од фикцијата? - Фантина од Клетници. Уште од мала, кога првпат ја прочитав. И Велика од Пиреј.
  29. Со која историска личност најмногу се идентификувате? - Не знам.
  30. Кои се вашите херои од реалниот живот? - Немам
  31. Кои се вашите омилени имиња? - Елена, Марко.
  32. Што е тоа што најмногу мразите? - Лаги.
  33. За што најмногу жалите? - Што не сум се борела повеќе за себе.
  34. Како би сакале да починете? - Спектакуларно.
  35. Кое е вашето мото? - Ништо не доаѓа само од себе.
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.