1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Психолошко толкување на личности

Дискусија во 'Психологија' започната од rici.aaaaa, 29 април 2013.

 1. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.400
  Никој не онаков како што ни остава впечаток

  1.Лицата кои премногу се смеат,тадури и за безначајни и глупави работи за нив се вели дека се премногу осамени...

  2.Ако личноста спие премногу,станува збор за тажна личност....

  3.Ако личноста малку зборува,а сепак и тоа што го зборува е набрзина кажано,станува збор за таинствена личност која нешто крие...

  4.Ако личноста не може да плаче,станува збор за слаба личност....

  5.Ако некоја личност премногу јаде,станува збор за напната личност....

  6.Ако личноста плаче за мали работи станува збор за лице кое има меко срце и никому не може да
  наштети...

  7.Ако личноста се лути за мали и смешни работи,тоа укажува дека има потреба од љубов каква што заслужува...
   
  На Janina, maravillosa, eloves и 9 други им се допаѓа ова.
 2. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.091
  Вистина е,се пронаоѓам во некои точки :?:
   
 3. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.751
  1.Лицата кои премногу се смеат,тадури и за безначајни и глупави работи за нив се вели дека се премногу осамени... и премногу нервозни па зад таа насмевка се обидуваат да ја сокријат нервозата
   
  На Kala22 и FotoLina3 им се допаѓа ова.
 4. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.914
  Пол:
  Женски
  Колку е точно, овде се пронаоѓам јас, знам да заплачам многу лесно и знам да заплачам и за најмала ситница.. Колку е добро да се исплачиш толку е и лошо, ама што е тука е, ништо неможе да се промени, едноставно таква сум, таков карактер и тоа е...
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.339
  1.Лицата кои премногу се смеат,тадури и за безначајни и глупави работи за нив се вели дека се премногу осамени...


  Овде се пронајдов :(
  Дајте уште вакви!
   
 6. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
  Се пронаоѓам во 1 и 6 но, како да кажам „половично“.. :?:
   
 7. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.895
  Допаѓања:
  15.403
  Пол:
  Женски
  Се препознав во 2
   
 8. WarriorAngel

  WarriorAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  1.576
  Допаѓања:
  3.386
  Пол:
  Женски
  Се препознав во второто и до третото, донекаде. :?:
   
 9. SparkyAngel

  SparkyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  901
  Допаѓања:
  1.366
  Пол:
  Женски
  Се пронаогам во 1, 2 и последното...
   
 10. curlygirl

  curlygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  521
  Пол:
  Женски
  7.Ако личноста се лути за мали и смешни работи,тоа укажува дека има потреба од љубов каква што заслужува.
  Ме погодува ...
   
 11. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  10.584
  Допаѓања:
  139.245
  Надри психологија... Не можеш да толкуваш луѓе по шаблон...
   
  На mims-89, kolovoz, SV1911 и 8 други им се допаѓа ова.
 12. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.751
  1.Лицата кои премногу се смеат,тадури и за безначајни и глупави работи за нив се вели дека се премногу осамени... и премногу нервозни па зад таа насмевка се обидуваат да ја сокријат нервозата-кога сум нервозна се смеам-покрај тоа што знам и да збеснам и други симтоми :D
   
 13. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  многу се пронајдов, но каква е психологијата по шаблон????
   
 14. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.004
  Пол:
  Женски
  Интересно... :) ...има вистина.
   
 15. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  780
  Не се сложувам со четвртата точка. Во другите мислам дека има вистина... :)
   
 16. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.350
  Пол:
  Женски
  Сака да каже дека овие карактеристики не се карактеристични за сите луѓе и не може да се веродостојни за точно и правилно толкување.
  За секој човек си треба посебен пристап и не можеш по некои пишани шаблони да протолкуваш некоја личност. Многу други фактори играат улога, не е само видливото однесување.
  И не е темава за да пишуваме каде се пронаоѓаме, всушност што треба да се дискутира овде?
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.412
  Пол:
  Женски
  Верувам дека позади секоја емоција, човеково однесување постои причина заради тоа, и таа е индивидуална.

  Сите до една ми се навистина без смислени.
  Изгледа никој од вас никогаш не се има смеено на некоја глупава работа, да бе да сигурно.
   
 18. Calla14

  Calla14 Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2013
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  7

  Се пронајдов во последниве две.
  Често се расплакувам за се и сешто и се лутам за се и сешто,овие две работи ми се како најголеми мани во животот..Ама кој нема потреба од љубов каква што заслужува? А за тоа дека имам меко срце имам,ама дека не можам никому да наштетам не знам бидејки сум полна со бес и одмазда....
   
 19. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  841
  Темава не е советодавна, но...
  Девојче Calla14 имаш само 14 години, основка си и имаш 7 и пол години постар дечко?? Прво моментот дечко на твои години, па уште и толку постар...не оди некако, па уште и од сега дури си мислела на тоа дека никогаш нема да најдеш некој?! А до сега си имала дури 5 души на возраст од 16 до 22 години.. Порадо би излегла со дечкото, отколку да одиш на полуматура.
  Сакаш твојот 10 годишен брат да умре, имаш 3 нови другарки со кои излегуваш, па после велиш дека немаш никакви другарки...
  Можеби ти натежнале некакви проблеми ама мислам дека не си тргнала по добар пат со однесувањето, низ твоите мислења се наоѓаат премногу лоши работи за дете на твоја возраст.
  Со најдобра намера ти советувам да подразмислиш малку за постапките и да поразговараш со некој.
   
  На FotoLina3 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  1,6 и 7
  леле ставрно сум таква :D :rofl: :rofl: :rofl: