1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Психолошко толкување на личности

Дискусија во 'Психологија' започната од rici.aaaaa, 29 април 2013.

  1. Calla14

    Calla14 Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2013
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    7
    Многу пати го прочитав ова што го напиша.
    Повеке немам другарки (е сега дали јас нив ги откачив или они мене искрено не знам да ти кажам),да сакам да умре брат ми бидејки јас дома немам раат.И не само брат ми туку сите од фамилија.Ама не знам што вас ви е гајле? Секој си има свој живот и го живее како сака....Лесно ви е вас имате семејство и со самото тоа сте многу богати,ама јас немам никој освен дечко ми.Немам мајка,немам татко иако се живи.
     
  2. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.431
    Допаѓања:
    47.633
    Пол:
    Женски
    ^Се сложувам со sunfemina.Последниве денови често налетувам на твои мислења од кои повекето се со манијакално -депресивна соджина.Често вие тинејџерите знаете да бидете незадоволни од сенешто,но твоево е многу симтоматично освен ако не си некој трол што сака да привлече внимание.

    1.Сакаш брат ти да умре.Зошто?Што ти направл?Колкав е ?
    2.Што е проблемот со твоите родители?Зошто не ги сакаш?Не ти обрнуваат доволно внимание,те малтретираат,те тепаат ?
    Со мајка ми само ја си знам колку пати во животот сум се испокарала.Не ми давала да искачам, сум се расправала за факултетов,за двојки-тројки во школо,за неоправдани.Во тоа време сум ја мислела за најголем душман коа ми се обесувала на врат за такви работи,ама ете сеа после толку години сфакам колку сум била глупа така што сум мислела.Да не била она,кој знае сеа кај ке бев.Да не ме бодреше во школо да имам високи оцени,никогаш немаше да го спознаам својот вистински потенцијал.Каква е таква е,една е мајка.И ниту една мајка не мисли лошо на своето дете.И кога го казнува и кога ко кара знае зошто тоа го прави.

    3.Со кој памет имаш толку постар дечко на овие години.Па јас коа бев колку тебе машко уште немав бакнато во уста а не па да се филмам дека имам дечко кој ми е побитен од семејството дома.Место книга да земеш да фатиш,да излезеш да се дружиш со твои врсници, да гледаш да си ги оправиш семејните односи ти со што се занимаваш? Дечкото бре.Многу голема девојка си била ти. Утре тој коа ке те откачи пошто реално МАЛА си за него што ке праиш вени ли ке сечеш по него? Со ваков меланхоничен и депресивен став не е ни чудно што немаш другарки. Ти сама ги одбиваш лугето околу тебе а не они тебе. Опрај се во паметот девојче.Мој совет ти е да си појдеш кај педагогот или психологот во школо и да си направиш муабет со нив за овие работи што те мачат.Верувај многу ке ти помогнат,впрочем тие луге за тоа и се таму. Со вакво понашање далеку нема да стигнеш.
     
    На okcenzi, SimonaTino, Dog-lover и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Dog-lover

    Dog-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    3.743
    Пол:
    Женски
    Ако личноста плаче за мали работи станува збор за лице кое има меко срце и никому не може да
    наштети..
    точно за секакви ситници плачам :doh:
     
  4. Moonstone.17

    Moonstone.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2013
    Пораки:
    592
    Допаѓања:
    1.862
    Пол:
    Женски
    Се пронајдов во 6-то. :nod:
     
  5. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.300
    Допаѓања:
    28.805
    Пол:
    Женски
    Ауу.. :tmi:
     
  6. fatamorgana123

    fatamorgana123 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2013
    Пораки:
    1.273
    Допаѓања:
    1.530
    ајм аут :tmi:
     
  7. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Речиси секогаш за се постои шаблон. Потоа тоа се расчленува на детали, па на поситни детали...
    За пример, побарајте нешто од Фројд...

    - Луѓето кои се исфрустрирани и несигурни, најчесто патат во себе.
     
    На Abeja и rici.aaaaa им се допаѓа ова.
  8. Jay-jay

    Jay-jay Активен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    40
    1.Лицата кои премногу се смеат,тадури и за безначајни и глупави работи за нив се вели дека се премногу осамени...

    2.Ако личноста спие премногу,станува збор за тажна личност....

    :|
     
  9. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.594
    Допаѓања:
    155.791
    Пол:
    Женски
    1.Лицата кои премногу се смеат,тадури и за безначајни и глупави работи за нив се вели дека се премногу осамени... - :tmi:
    2.Ако личноста спие премногу,станува збор за тажна личност.... - Не спијам многу, порано спиев многу и дефинитивно бев многу потажна нешто што сум сега. Сега некако си го исполнувам времето и тогаш се чувстував како да немав што да правам, неисполнето и празно и едноставно идиш во кревет ...
    3.Ако личноста малку зборува,а сепак и тоа што го зборува е набрзина кажано,станува збор за таинствена личност која нешто крие... - :*
    4.Ако личноста не може да плаче,станува збор за слаба личност.... - Thanks God I cry♥ xD
    7.Ако личноста се лути за мали и смешни работи,тоа укажува дека има потреба од љубов каква што заслужува... - :| :tmi: :( :^) :$ :yawn: :x
     
  10. sweetgirl77

    sweetgirl77 Активен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2014
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    12
    1.Лицата кои премногу се смеат,тадури и за безначајни и глупави работи за нив се вели дека се премногу осамени...

    2.Ако личноста спие премногу,станува збор за тажна личност....

    7.Ако личноста се лути за мали и смешни работи,тоа укажува дека има потреба од љубов каква што заслужува.

    Се пронајдовв..........
     
  11. Dvolicen

    Dvolicen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2012
    Пораки:
    1.431
    Допаѓања:
    3.485
  12. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    3.Ако личноста малку зборува,а сепак и тоа што го зборува е набрзина кажано,станува збор за таинствена личност која нешто крие...

    ова сум јас
     
  13. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Лицата кои премногу се смеат,тадури и за безначајни и глупави работи за нив се вели дека се премногу осамени...
    .Ако личноста плаче за мали работи станува збор за лице кое има меко срце и никому не може да
    наштети...

    Има некоја вистина во ова.Се пронајдов целосно...
     
  14. 060189771

    060189771 Нов член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2014
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    И јас се пронајдов во тие 2 но и ова „2.Ако личноста спие премногу,станува збор за тажна личност....“ - само што јас премалку спијам.. :emo:
     
  15. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.068
    Допаѓања:
    44.096
    Пол:
    Женски
    Се пронајдов во неколку точки,има вистина во нив.
     
  16. sugarlips

    sugarlips Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    672
    Допаѓања:
    761
    Пол:
    Женски
    Многу точно.Се пронаоѓам во неколку точки.
     
  17. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.209
    Допаѓања:
    13.044
    Пол:
    Женски
    Целосно се пронаоѓам во овие: 2, 3, 5 и 6
     
  18. Paolita

    Paolita Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2014
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    150
    Пол:
    Женски
    Потполно се пронаоѓам во 7
     
  19. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    Многу потсеќаат на мене :)

    5.Ако некоја личност премногу јаде,станува збор за напната личност....

    6.Ако личноста плаче за мали работи станува збор за лице кое има меко срце и никому не може да
    наштети...

    Најчесто плачам од среќаа :)
     
  20. glosipgirl

    glosipgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    426
    1 и 2 дефинитивно!