Пудра во прав и течна пудра

Дискусија во 'Канта' започната од qxwy, 14 декември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. qxwy

  qxwy Активен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2011
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  5
  Се извинувам што пречам, знам дека има една слична тема пудра за лице, но ве молам не ја бришете. зашто ми треба совет. Купив течна пудра од seventeen SPF 15 long lasting make up, за млада кожа е, за тинејџери, зашто од потешки пудри ми се суши кожата. Ја има ли некој користено? Добра ли е? Сега купив пудра во прав најобична бебешка, може ли некој да ми каже некоја друга, чисто онака за промена? поздрав :* :lol:
   
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.173
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.