1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пукнато ушно тапанче

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од betyboop, 28 февруари 2010.

 1. betyboop

  betyboop Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Mi pukna usnoto tapance no za sreka sluhot mi e osteten minimalno,mn mi e tesko i ne mozam nikako da se pomiram so situacijata.Iako lekarot mi veli deka ne e strasno i ke pomine samo treba vreme da zarasne no bidejki ne sum veke vo razvoj a obicno zarasnuva samo kaj malite deca...Mnogu mi e tesko bidejki postajno moram da vnimavam da ne mi vleze voda vo uvoto bidejki moze da se javi infekcija...Pa ako imal nekoj vakov problem go mollam da pise...pozz
   
  На Makide му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Filipina

  Filipina Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  12
  јас сум имала и уште го имам, знам како ти е хаос уште мала си викаш глува. И кај мене е пукнато тапанчето и мене ми доби инфекција почна да ми тече гној и крв, пред операција бев, ама за среќа прекина течењето и операција немаше, и јас изгубив дел од слухот, кога се бањам пазам за вода да не ми влезе во него, кога одам на одмор ептен се чувам, малку тешко е ама добро е и волку фала му на господ, да не дојде до полошо. Поздравче
   
 3. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.316
  Допаѓања:
  194.728
  Пол:
  Женски

  А нема ли да ти прават тимпанопластика? Јас колку што знам, се препорачува оваа операција која е рутинска, и не трае многу време. Побрзо и полесно зараснува, и помали се шансите од инфекција.
   
 4. ecen4e

  ecen4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  27
  Јас го имам истиот проблем ама кај мене касно се откри и морав на операција...сега ми останува само да се чувам...уфф не можам мирно да спијам откако ми се случи ова поздрав
   
  На Makide му/ѝ се допаѓа ова.
 5. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.707
  Пол:
  Женски
  А кои се симптомите на пукнато ушно тапанче? :?:
   
 6. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.497
  Пол:
  Женски
  здраво феминки
  дупнато ми беше ушново тапанче но самото си зарасна , но проблемот ми се инфекциите и слухот , дали имате информација каде се вршат операција за враќање на слух (приватна амбуланта само доаѓа во предвид) ако знаете некоја амбуланта приватна ве молам пишете ми
   
 7. Justicija

  Justicija Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  5.481
  Допаѓања:
  18.520
  Пол:
  Женски
  Феминки дали некоја има пукнато ушно тапанче па има проблем и со средното уво?
   
 8. 21kike21

  21kike21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  29
  Zdravo kako pomininavte
  I kaj mene e taka + napuknata koska.dr.mu vika da se snimam dali treba operacija. Iskustvo nekoja so toa?
   
 9. 21kike21

  21kike21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  29
  Primav terapija so dekortin duklodio i antibiotik + kapki,bolkata pomina no celo vreme mi zue,i sluhot mi e namalen skoro 50%
   
  На Com.vik му/ѝ се допаѓа ова.
 10. lovely girl M

  lovely girl M Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2018
  Пораки:
  561
  Допаѓања:
  609
  Пол:
  Женски
  A dali ke ti se vrati sluhot? Na majka mi i pukna usnoto tapance I prima terapija i nosi aparatce momentalno.i rekoja ke se podobri ama neznam nekako mnogu ne slusa.
   
  На 21kike21 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Justicija

  Justicija Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  5.481
  Допаѓања:
  18.520
  Пол:
  Женски
  А зошто не се направи операција?
   
  На 21kike21 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. lovely girl M

  lovely girl M Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2018
  Пораки:
  561
  Допаѓања:
  609
  Пол:
  Женски
  Pa doktorot ne I e rekol za operacija. Samo aparatce I dadoa I nekoja terapija. Zatoa ne znam dali ke pomine samo od sebe I mora nesto drugo da se pravi.
   
  На 21kike21 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. 21kike21

  21kike21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  29
  dr.mi reče moraš da se pomiris deka nema nikoga da slušaš kako so drugoto,no operacijata bila samo za da se spreči ponatamosna infekcija,pošto si mlada vikat može da uspe,postari ne gi prajcal zato što teško zazdravuvalo.Mozebi zatoa aparate i prepisale.Sakav da prasam kakva e taa operacija?
  Nadvoresno ili vnatre vo uvo?
   
 14. 21kike21

  21kike21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  29
  Samo mnogu e neprijatno vaka ,celo vreme osećam zuejne (non stop znaci),I mn.mi smet
   
 15. Suze18992

  Suze18992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2020
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  1.477
  Пол:
  Женски
  Си го пукнав ушното тапанче, вчера бев на клиника потврдено дека е тоа ми дадоа терапија и ми кажаа во петок на контрола и да се следи дали ќе се затвори само ако не за 6 месеци операција. Има некој информација за опоравувањето колку трае, колку трае операцијата , после 6 месеци би била со две бебиња и тоа го мислам како би ги оставила.
   
 16. lovely girl M

  lovely girl M Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2018
  Пораки:
  561
  Допаѓања:
  609
  Пол:
  Женски
  Na majka mi i bese puknato I so terapija I se sredi i sega slusa normnalno mislam za 2-3 meseci . Nemase potreba od operacija se nadevam i kaj tebe ke nema.
   
  На Suze18992 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  3.868
  Допаѓања:
  7.382
  Пол:
  Женски
  Од што пука ушно тапанче, кои се симптоми?