1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пукотници во Куманово

Дискусија во 'Политика и настани' започната од fighter, 9 мај 2015.

  1. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Баш кажи ми како се викам, еве јас не знам. За вас сите што не се за сдсм вадите список со членови од вмро и принцип еци пеци пец.
    Почна дури и со директни закани за откривање идентитети. Се сомневам дека ме знаеш мене или не знам што ти беше целта. Убаво ти кажав дека ако испланирале големи фаци од некоја партија нема тоа да биде тема на муабет во штаб.
     
    На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
  2. НаталиЛили

    НаталиЛили Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2014
    Пораки:
    1.389
    Допаѓања:
    8.353
    Пол:
    Женски
    На канал 5 информираат дека нема потврда за жртви.Само 15 пповредени полицајци.
    На другиве телевизии нема ништо.
     
  3. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.200
    Допаѓања:
    235.325
    @Abeja мислев на себе, на свои податоци, да си ставам јас име и презиме, никаде не кажав за тебе.
    Ни те знам ни те познавам.
     
    На livert и Hipster им се допаѓа ова.
  4. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.251
    Допаѓања:
    124.595
    Гледам на порталиве, не гледам телевизија :) не сум уклучила ТВ повеќе од месец :)
     
    На НаталиЛили му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Џули во ред е, веројатно мислиш на пораки со партиски инструкции кои шират по интернет и кои може секој да ги напише.
     
  6. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.200
    Допаѓања:
    235.325
    Да може, ама кога порака ќе ти пратат од штаб на телефон, или ќе ти пише координаторот, што правиме тогаш?
    Ајде доста е.
     
    На livert и Hipster им се допаѓа ова.
  7. manja666

    manja666 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    1.144
    Допаѓања:
    17.998
    Абе знаете, кога има немири кога се прогласува вонредна и воена состојба нема протести ? Случајност ?
    Нема да шпекулирам кој е крив само ќе кажам како еден поранешен симпатизер и гласач на Вмро, дека Заев нема апсолутно никаква полза од ваква дестабилизација на државата, дајте луѓе освестете се, од друга страна доаѓа оваа игра, се е ова наместено и однапред организирано.

    Душата ми се тресе цело утро, ми вртеа моите видно потресени, ми вртеа другарки кои што живеат во тој дел од градот сите ги напуштеле домовите, плачат. Ситуацијата утринава во мојот град била навистина застрашувачка. Пукотници од сите страни, дошле и во градот, таа населба е сосема блиску до центарот, веќе не се ни кријат по селата. Сите излези од градот блокирани, луѓе немо гледаат по улиците, останале дома не им било дозволено да отидат на работа.
    По нивното кажување и клиповите полошо било и од 2001. Имало запалена куќа, еден куп повредени полицајци, недај боже и жртви.
    Плачам луѓе и јас, многу ми е тешко далеку од се да се тресам и да ги мислам сите луѓе што ги сакам се таму. Проклета нека е и политиката и партии и желба за власт, проклета нека е!
     
    На LittlePinky, 2036, Oxymoron и 16 други им се допаѓа ова.
  8. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    "Правото на протест може да се ограничи само доколку Собранието на РМ прогласило воена или вонредна состојба" - Устав на РМ

    На кого не му одговара протести да се има? ајде да чуеме!

    од кои портали @Cka , од Курир? Чисто ме интересира.
     
    На livert, Stories, Kaley и 7 други им се допаѓа ова.
  9. IthoughtIwasAnAllien

    IthoughtIwasAnAllien Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2014
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    237
  10. JustFun

    JustFun Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2014
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    2.774
    Ќе се осмелам да дадам мислење целосно за ситуацијава. Немојте да ме мавате со јајца или домати затоа што сум си го кажала своето сопствено мислење.. Нели демократија сакаме, слобода за говорење?
    Јас не сум политички обоена.


    Читам разни коментари дека ВМРО е виновна за ситуацијава, читам коментари дека ЗАЕВ ќе направи се за да стигне на власт. Читам коментари кој што исценирал. Народот го јаде она што му е сервирано! И верува во она што сака да го слушне па ако е партиски определен ќе ја брани својата власт. Нормално!
    Ни ги сакам ВМРО, ниту ги сакам СДСМ и Заев. Ниту пак сакам да дојде Албанец на власт затоа што верувам дека нема ни тогаш да биде добро. А не дај боже да се случи да дојде до Голема Албанија и ќе бараат Албанизирање на народот ќе прашам дали ќе биде подобро?
    Вие што се карате овде и што се навредувате, кажете ми еден асален политичар или човек со висока функција ке има муда да дојде на столчето за кое сите се лигаваат на темава? еден политичар кој не краде и лаже, па да го изгласаме него за подобра Македонија. Факт е дека Македонија и во време на СДСМ и во време на ВМРО била полна со криминали, голем факт кои очигледно некои не сакаат да го видат па го зборуваат она што им одговара.
    Што се однесува до бомбите на Заев - од кај знаеме ние дали се монтирани дали се вистински или не? Што знаеме? Го знаеме она што ни се сервира нам а тоа дека Гоца сакала да прикрие убиство, и што уште не ?!
    Што ако е монтирано, што ако е пак вистина? Што тогаш? Мислите дека со нови протести низ Македонија нема да има повторно жртви? Ќе има и тек како ќе има. И вака и онака за жал ќе има жртви. Правеле ВМРО се за да го задржат своето место, правел и ЗЗ, кој не прави?
    Да кажеме дека нема да биде повеќе ВМРО на власт, ќе дојде СДСМ или некој друг.. И тогаш ли ќе се наога маана на секого?
    Ако добро се сеќавам и Бранко беше на власт па сега плукаат по него кај стигнат?
    Заклучок: Нам никако не ни одговара кој и да биде на власт.
     
    На eloves, lovemme, presiosaP и 4 други им се допаѓа ова.
  11. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    @JustFun од мене ќе ти одговорам, дека верувам во СДСМ исто како што верувам во ВМРО, ИЧ!!!!

    Ама ова моментално, не знам како некој не го боли бре? Долг е мустакот на Јанкуловска, а богами и нејзината одвратност. Вмровци се ситат кога некој на протести е натепан и си викат еееее браво, така, така им требал. На доказ се слепи бре, на доказ!
     
  12. corto.maltese

    corto.maltese Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2013
    Пораки:
    475
    Допаѓања:
    1.029
    Пол:
    Машки
    Рече дека ќе вадел луѓе по пижами
    -Бидна рано сабајле.

    Рече дека ќе се смалел бројот на полицајци за на протестите.
    -Има. Минус 15-20 најмалку.

    Рече помалку знамиња и демократија, повеќе насилство.
    -Повеќе од ова нема.

    Рече другарчето на БЦ по идеологија, спонзори, кебапи, муџахедин и поборник за калифат Рамадани.

    Заев нема врска со ова. Преглуп е и нема капацитет да организира вакво нешто. Се знае во чиј скут постојано седеше.

    Се надевам дека ова нема да ескалира и ќе заврши слично на „планинска бура“.
    Нека ликуваат и нека се ситат оние кои пред некој ден посакуваа или делуваа да видат мртви и повредени полицајци. Од мене сочувство и поддршка до семејствата.
    strumf-poraka.jpg

    gnasi na kup.jpg
     
    На zekzeki му/ѝ се допаѓа ова.
  13. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    Па нели ова започна како акција на полицијата, колку ги има од другата страна за да успеат 20-тина полицајци да повредат?
    И @Cka, во нормални и обезбедени држави, шака терористи не можат да предизвикаат војна, па види ова што ти говори, дали има пилот во авионов.
     
    На Sky-butterfly, Aschenputtel, eminik и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    леле ова во Куманово е страшно има и мртви специјалци, двајца од тигрите и еден од ебр ( него го знам, сирота му жена сеуште незнае)
     
  15. JustFun

    JustFun Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2014
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    2.774
    Не, јас воопшто не се ситам. Мене ми е многу мака за ова што се случува затоа што веке еднаш изгубив роднина во 2001 година не сакам пак да изгубам блиски луѓе. Ама факт е дека кој и да дојде државата не ни се менува. Си останува иста водена од алчни луге за пари и власт.
     
    На IronLady му/ѝ се допаѓа ова.
  16. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Девојки како е ситуацијата?
     
  17. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    За јасновидство се работи овде или се жртвуваат човечки животи од страна на луге без трошка човечност за исполнување на сопствена цел?
    Приготвени сценарија на сите ни е јасно дека ке има,само што сепак се надевавме дека ќе проработи во нив она зрно на човечност.
    Чија слабост е она што се дозволува во зрно тло да се организираат терористички групу.
    Имаат ли крај безобразијата на грујо и компанија?
     
    На Kaley, ArmaniCode, Aschenputtel и 3 други им се допаѓа ова.
  18. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    @JustFun па нели не си ВМРО, кој рече дека ти се ситеш?
     
  19. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Ах бе Груевски да даде Господ тебе прв да те убијат, на плоштад да те распнат копиле едно одвратно. За свои интереси војна почна еј, говедо едно. Подолу од гомно си. Умри идиот еден, не ни треба психопат да биде премиер. Ти си болен во паметот бе лигуш еден. Сега ќе избегаш некаде ко пичка.

    п.с. Ви реков дека до ова ќе дојде, а повеќето овде пишувавте нема потреба да се заплашува народот.....реков 1000 пати.......
     
    На Adi888, Kaley, ArmaniCode и 5 други им се допаѓа ова.
  20. deckoto

    deckoto Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2012
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    138
    Ситуацијата во Куманово сега е мирна, но со силно полициско обезбедување сообраќајот се одвива непречено, за разлика од рано утринава кога булеварите беа блокирани.
     
    На ton4ica, okcenzi и joy1 им се допаѓа ова.