1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пукотници во Куманово

Дискусија во 'Политика и настани' започната од fighter, 9 мај 2015.

  1. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.085
    Допаѓања:
    11.235
    Нема јас да ги дадам, ама овие градови само формално се во Македонија. Секои наредни локални имате се помалку советници во општините. Значи или Македонците не гласаат или бројот се намалува. Дај боже да сте правично застапени, ама народот не од убавини се иселува.
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.806
    не се замарај @joy1 да објаснуваш. Јас не знам ни зошто влегувам во дискусија и трошам време за со некои, веќе познато како им функционираат, умови.

    Само ќе можеш да добиеш приватна порака како јас со табели на умрените од секоја националност од тој до тој период, геостатистики и слично од некој што нема напишано ниту една порака на форумов ама од заседа ме разубедува дека не се разбирам.

    Затоа велам, јас воопшто не ги разбирам ваквите како Тања, коишто се толку огорчени, незадоволни, полни со омраза и се убедуваат на форум. Па ако веќе си против нештата, биди храбар и истапи јавно со својот став.

    Јас го живеам живот, и јас сум таа помирена дека живеам во место каде мнозинство се албанци, а не по порака да ми пишувате да се помирим со тој факт. Напротив, вие се помирите. Или живејте или се одселите или се борите против нив (основајте своја банда за борба против албанци или нешто слично ако сте толку убедени во своите идеали) и ајд. Имате избор, вие одлучувате што ќе правите, ама ако и понатаму го заддржувате лицемерно својот гнев и незадоволство само во себе, тогаш сте слаби и ќе давате еден по еден град. Иронична сум малку, ваљда се препознава.
     
    На danichap, galapce и slimy им се допаѓа ова.
  3. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.368
    Допаѓања:
    317.540
    Пол:
    Женски
    А да лп веке добив ;)
     
    На Sky-butterfly му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.085
    Допаѓања:
    11.235
    Од мене не е, не сум пратила никому лична порака.
     
  5. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.368
    Допаѓања:
    317.540
    Пол:
    Женски
    Не те спомнав тебе.
     
  6. Abrakadabra

    Abrakadabra Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2015
    Пораки:
    1.468
    Допаѓања:
    20.043
    Пол:
    Женски
    А за терористиве у Куманово, јас да ви кажам дека Албаците (или Шиптарите како некои од вас сакаат да ги викаат ) со кои сум во контакт, сите до еден мислат дека Ахмети и Грујо ова го исценирале. А затоа и не им јасна улогата на Ахмети наеднаш како посредник и демек преговарач со нив !
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.085
    Допаѓања:
    11.235
    Да не знаеш што да мислиш.
     
  8. anel

    anel Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    583
    Допаѓања:
    19.937
    Пол:
    Женски
    Што се случи со другите 4 тела на убиени терористи, испарија или некој броеше зрна ориз па погреши?
    Успешна акција, 8 мртви полицајци, 37 повредени, 10 мртви терористи, 30 предадени?
    Или
    Провалена акција, одметнати полицајци, преговори на власта за коридор за бегство или предавање, контакти на лица од УБК со терористите?
    Прв пат нешто поконкретно околу акцијата во емисијата Код со Снежана Лупевска, само уште некој да каже какви разговори имале вработените во УБК со терористите.
     
    На galapce, Tanjamm, esperanca и 4 други им се допаѓа ова.
  9. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Може и тие избегале :^):?:
     
  10. anel

    anel Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    583
    Допаѓања:
    19.937
    Пол:
    Женски
    Може, може
    Македонија и се е можно:)
     
  11. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.085
    Допаѓања:
    11.235
    Сите лаги и нејаснотии укажуваат дека аматери ја водат државата. Штета за полицајците што загинаа.
     
    На theowndemon, galapce и anel им се допаѓа ова.
  12. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474


    За голема Албанија беа пукотниците а? Шупрајме сеа, началниче?
     
  13. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Го видов ова вчера... ццццц
     
  14. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

    rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    4.030
    Пол:
    Женски
    Навистина ли утрово околу 4 часот се слушнало експлозија од бомба во Куманово? Или се само дезинформации бидејќи гледам дека нема на сите портали објавено туку само на 24 вести.
     
  15. Abrakadabra

    Abrakadabra Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2015
    Пораки:
    1.468
    Допаѓања:
    20.043
    Пол:
    Женски
    pa i jas obicno citam na 24 vesti..najsigurni mi se. Stom pisuva, najverojatno e tocno.
    Ima i izjava od gradonacalnikot.
     
  16. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Пред малку кажаа на вести за експлозијата. На канал 5. Во вгуст стокиве изгледа пак планираат да почнат со напади.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Искрено стресно е за жителите на Куманово, но мислам дека ова денес е нечива игра и с'скање.
    А тоа за во август, видов на фб, ама искрено на фб престанов одам да верувам на таквите поратали и објави,
     
  18. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.632
    Допаѓања:
    152.305
    лелеле окензи немој не подречувај коса на глава ми се крева само што ек помислам
     
  19. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Da ne cue zlo. Ama se sto se spomenaa do sega, se napravija incesoidive.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  20. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    СПЕЦИЈАЛЦИ СО ПИСМО ДО СПЕЦИЈАЛНАТА ОБВИНИТЕЛКА ЗА КУМАНОВСКАТА АКЦИЈА: ДАЈТЕ НИ НАРЕДБА, И ЌЕ ВИ ГО ДОНЕСЕМЕ И ЃАВОЛОТ ОД ПЕКОЛОТ СО ЛИСИЦИ НА РАЦЕТЕ!

    Група припадници на специјалните единици на полицијата, кои учествуваа во полициската акција во Куманово на 9 и 10 мај, испратија отворно писмо до специјалната обвинителка Катица Јанева, од која бараат како прв предмет да го разгледа случајот „Дива населба“, објави Алсат-М.

    Убедени дека станува збор за сценарио, полицајците од Јанева бараат да ја обелодени вистината за тоа кој и како ги испратил во директна смрт осумте нивни колеги.

    „ОБВИНИТЕЛКЕ, сведоци сме на една проклето дрска, беспоштедно сурова реалност, каде што оваа ненаситна, лицемерна, лажна и ненародна власт ни ја создаде оваа перверзно болна сегашност. Власт која се дрзна да не жртвува и нас, полицајците, синовите македонски.

    Во името на нашата идна соработка како ваша продолжена рака, ХРАБРО И ДОСТОИНСТВЕНО ве замолуваме, случајот „Диво насеље“ да го отворите меѓу првите, ја сакаме и заслужуваме вистината.
    Нашите осум браќа, соборци, сеуште не почиваат во мор.

    Дајте ни НАРЕДБА, и ќе ви го донесеме и ѓаволот од пеколот со лисици на рацете и ќе го клекнеме пред вас!“

    Од друга страна, според текстот кој вчера го објави неделникот Фокус, лидерите на уапсената група во Кумановската акција се подготвуваат да ја раскажат историјата за случувањата кои му претходеа на крвопролевањето.

    „Од друга страна, нивното неизјаснување е предизвикано и од обидот целосно да ја подготват својата верзија за настанот за да можат во судница да направат реконструкција на деновите пред акцијата, на самата акција, но и да посочат одговорни кои ги намамиле да учествуваат во сценариото ако постои“, пишува ФОКУС.

    Повикувајќи се на членовите на семејствата на осомничените за настаните во Куманово, „Фокус“ пишува дека тие ќе настојуваат да докажат дека целиот овој случај е монтиран, но и дека контактирале со службеници во УБК и од политичкото раководство во Македонија.


    http://narodenglas.com/специјалци-со-писмо-до-специјалната-о/
     
    На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.