Пунџички

Дискусија во 'Коса' започната од Chocolatelover, 13 ноември 2011.

 1. Chocolatelover

  Chocolatelover Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2011
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  58
  епа вака, ја креирам оваа тема за да си постираме некои слики од пунџички кои можеме да ги направиме, да си споделиме како се прават некои пунџички итн. :)

  п.с. сакам да ве прашам како се прави оваа пунџичка? фала :)
   

  Прикачени фајлови:

  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.687
  Пол:
  Женски
  Пунџички :3

  Па би требало, само да вртиш кругови со стегачот, а при тоа, да не ја вадиш целосно косата. Незнам како да објаснам. Патем еве неколку сликички.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 3. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
 4. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  Моментално ми е во коњско опавче, ама моево би му дошло метла-опавче огромно е :D
  Обожавам пунџички, изгледаат ептен средено и убаво, среќа што покрај тоа што ми е многу густа успешно и се прави пунџа па можам да ја спастрам и да не ми смета.
   
  На Neny12 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.974
  Пол:
  Женски
  Јас имам тенка коса, и на вакво магличаво време кога има голема влажност на воздухот, пеглањето коса е залудно. Затоа, решение ми е фаќање во пунџичка. :)
  Еве едно видео за едноставна, а убава и елегантна пунџичка
  http://www.youtube.com/watch?v=jmLxNw7pn6w
   
 6. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  985
  Идеја за пунџичка. Secret ingredient - чорап! :lol:

  [​IMG]
   
  На love.butterflies, la-chicka, ViktorijaMari и 2 други им се допаѓа ова.
 7. Chocolatelover

  Chocolatelover Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2011
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  58
  хаха :D
  фала за помошта, научив како да ги правам и така :)
  ајде пишувајте, како ви се свиѓаат, некои од вашите најомилени и слично :D
   
 8. Marchesa

  Marchesa Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  965
  Eве го мојот обид со чорап. Видов на нет дека мн убаво се витка косата така, а пошто имам мн густа коса ја разделив на два дела и си направив две пунџички. Убава ми беше денес, убави локни испаднаа... Штета што не можам цела да ја носам со чорап огромна ми е пунџата така :D Али, еве како изгледа...
   

  Прикачени фајлови:

  • Photo0469.jpg
   Photo0469.jpg
   Големина на фајлот:
   175,4 KB
   Прегледи:
   3.179
  На ViktorijaMari му/ѝ се допаѓа ова.
 9. EmGreen

  EmGreen Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  188
  Летово по долго време конечно успеав да ја дочувам косата за да можам да фатам асална пунџичка (Јесссссс :rofl: ). Таман ми пораснаа шишките па и нив ќе ги соберам и раат сум, чист видик пред мене, ништо не смета :D Ја собирам кога ќе ми присмета ептен особено кога учам во обично бушаво пунџиче, вака за надвор скоро ич, обично ми е пуштена или "во опавче".
  Сега не се во мода ама сигурно барем ко мали некој користел од оние "држачите" пунџи [ако може така да се наречат]. Како џепче е, го пикаш пунџичето внатре и со шноличка ти го држи. Имав едно вакво Како мала ептен (пред едно 15тина години ;( ). Бело тенкичко, свилено, скоро прозирно материјалче со три мали ружички од страна. Мераци! Си го чував само за некои посвечени работи. Во превод свадби, да и парирам на невестата ]:)


  [​IMG]
   
 10. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.679
  Пол:
  Женски
  Да знаете само како ме погледна една девојка во вц во диско, кога ја прашав другарка ми дали ми се гледа чорапот. :D
  Девојката стоеше две минути и зјапаше што правам со косата. :D
  Најдобри пунџи излегуваат вака. А јас немам баш долга коса, ама одлично ми излегува. Ми требаше време да се испраксирам, ама сега за 5 минути имам фризура за излегување.
   
  На behappy, wolf4e, mileystar и 3 други им се допаѓа ова.
 11. The.Complicated

  The.Complicated Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  234
  Пол:
  Женски
  Стои ли пунџава цврсто?
  Јас имам само еднаш пробано, и веднаш ми се наведна и падна.
   
 12. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  655
  Пол:
  Женски
 13. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.271
  ^ Ваква "направа" за пунџички најдов во една фиока, забутани, сигурно ми се многу стари, од 2-3 одделение.
  И викендов си направив пунџа ипол, накај две.
  Само и ставив дополнително ластиче за да ми ја држи поцврсто, но тоа и онака не се познаваше.
  Цела вечер не ми мрдна пунџата ни растури. Мераци.
   
 14. Shpagetta

  Shpagetta Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  689
  Допаѓања:
  1.218

  Кога ќе ја направиш зацврсти ја одоколу со мали шнолички, така нема да ти се наведнува и паѓа :)
  И мене така кога прв пат направив, ама потоа ставив шнолички и не ми се помрдна :lol:

  Едит: еве мене како ми испадна... Мала е сликава, знам дека не се гледа убаво ама немав поголема и подобра :$

  Само, можете да ми дадете некој туторијал за ваква пунџа како на Ванеса? Многу ми е убава :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 15. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  985
  На ariela09 и Shpagetta им се допаѓа ова.
 16. CaperucitaRoja

  CaperucitaRoja Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2011
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  315
  Пол:
  Женски
  На Belieberka666, love.butterflies, Mayyya и 2 други им се допаѓа ова.
 17. K.e.ll.y

  K.e.ll.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2010
  Пораки:
  458
  Допаѓања:
  213
  Е стварно не ми се верува што не ќе им текне :lol: чорап у коса бе :rofl: ама шала на страна многу јако изгледа , така да ќе пробам :up:
   
 18. Shpagetta

  Shpagetta Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  689
  Допаѓања:
  1.218
 19. mamma-mia

  mamma-mia Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  1.017
  Допаѓања:
  2.246
  Пол:
  Женски
 20. Sara2

  Sara2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  152
  Пол:
  Женски
  Еве како испадна мојата
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC01059.jpg
   DSC01059.jpg
   Големина на фајлот:
   152,7 KB
   Прегледи:
   664