1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа во Англија

Дискусија во 'Канта' започната од macencef, 30 октомври 2019.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. macencef

  macencef Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  1.929
  Допаѓања:
  2.855
  Пол:
  Женски
  Дали некој работи таму? Компании кои вработуваат странци со познавање на англиски јазик, процедурата за работна виза итн...
   
 2. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  7.271
  Допаѓања:
  30.406
  Пол:
  Женски
  Дупла тема, повели линк :)
  https://forum.femina.mk/threads/Работа-во-Англија.11305/
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.