1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работи кои ги правите после раскинување

Дискусија во 'Разделби' започната од Mellanii, 4 септември 2011.

  1. tteea55

    tteea55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2015
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    131
    Пол:
    Женски
    Да споделам и јас нешто. Раскинавме со дечкото пред неколку дена и си плачев јас нормално си го сакам и вчера се видовме пак се избацвавме и така си се разделивме, многу се сакаме ама заради Х причини неможиме да сме заедно ама има нешто во мене шо ми вели да не се нервирам и да не плачам дека се ќе биди во ред и дека пак ќе сме заедно. Кај сите така или јас филмој си прам? :P
     
  2. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Плачеш зошто си се трудел за нешто, а некој не го ценел тоа. Си седиш по социјални мрежи и си гледаш згодни момци, си гледаш на инста некои совршени и си викаш кај се запознаваат младите уствари ? Додека да решиш да се запознаеш со некој поминале неколку недели.
    Убаво е резерва да си имаш, ама ако не си планирал дека ќе се скарате мачно ќе ти е додека да си најдеш нов :D.
     
    На barbie.04 и realGirl им се допаѓа ова.
  3. mace1

    mace1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    178
    Пол:
    Женски
    Баш пред два дена ми раскина, кажа дека сака да останеме другарчиња, сакал да биде слободен, абе душата ме болит, по цела ден си плачам, како страшило сум во очите, в крвавени и помодрени, излагам со другарките секоја вечер, но џабе умот летнат во него, го немам видено можи 20 дена, и се повеќе ми е во мислите, и да си слушам балади кои ме докрајчуваат. Се надевам ке помине за некој месец, но лошото е што ми пишува е вчера ми пиша добра ноќ другарче мое најубаво и најмило..... ме убива тоа :(
     
    На Βικτωρία и Oscar Lady им се допаѓа ова.
  4. Chopard

    Chopard Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2016
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Мене ме убива дијалектот твој....
     
    На franca му/ѝ се допаѓа ова.
  5. glory 22

    glory 22 Активен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2014
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Ми раскина пред два дена ми кажа прво дека ме сакал, па помалку ме сакал па на крај дека не ме сака и дека бил изморен од мене затоа што сум измислувала приказни дека е во врска со омажена колешка од работа и дека не може да се откаже од излегувања со неа. Тешко ми е многу но знам дека имав многу причини за да се посомневам дека има нешто меѓу нив и со самото тоа што тој ја избра неа ми стана јасно се а пред неколку часа ми пиша порака уште ме сакал ама сум ги преминала границите.
     
    На Βικτωρία му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Twigs

    Twigs Активен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2016
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    151
    Пол:
    Женски
    Музиче насмевка и кафе! Уживање во најдоброто друштво во кое може да се биде - своето! Сам никогаш нема да се оставиш :sun:
     
    На Плавуша123, Βικτωρία и esperansa777 им се допаѓа ова.
  7. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.805
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Имаше периоди кога плачев многу јадев и благо претерано многу , но потоа со периодот на пубертет се сменија овие навии и преминаа во полоши . По секоја разделба веќе не плачев , сега внесував голем процент на алкохол и никотин . Знаев да испијам до 10 чаши водка , некогаш и повеќе , и да " смачкам " две кутии родео .. Сега тој период е зад мене и гледам дека не вредело да си горам јетра за будали .
     
    На Βικτωρία му/ѝ се допаѓа ова.