1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Развод и нов брак

Дискусија во 'Брак' започната од snejk35, 25 февруари 2013.

  1. snejk35

    snejk35 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2013
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    33
    Да те сфатив во потполност секаде и сегде :D .... кошмари ...не благодарам :sweat: а додека јас тука дојдов со конкретен проблем ...ми требаше време да разберам дека ...додека сме ние на фудбал...зашто жените седат на компјутер...и они имаат натпревар..... во коси кубење..... интерактивно во сајберспејс.... :rock:
     
  2. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.108
    Допаѓања:
    100.207
    Пол:
    Женски
    Жени а бе ние сме биле подобри од цела психијатрија еј, на човеков во 3 дена сме му решиле проблем 14 годишен !!! Јупиии ајде во тоа име да се почастиме

    [​IMG]

    [​IMG]

    Afiyet olsun ! На здравје!

    Сарказам Снејк, Сарказам :clap:
     
    На lepadama, Li0ness, imelda и 3 други им се допаѓа ова.
  3. rakce69

    rakce69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2011
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    231
    Јас колку што сфатив човекот си има мака голема.
    Според мене најдобро би било, да се разведеш од жена ти, ако веќе се си пробал за да го зачуваш бракот (повеќе да не ја малтретираш кутрата и така пијанства и што нема поминато покрај тебе).
    По се она што го напиша, ти треба само поддршка и некој да ти каже дека правилно постапуваш, а не да те одвраќа од намерата. Тогаш еве ти ја од мене, со лесно да помине разводот, за децата никогаш не престанувај да се грижиш, а за втората жена, ај причекај, не туку скокај од тава во тава.
    Мислам дека ова е тоа што сакаше да го слушнеш, а не дека треба да се трудиш и понатака.

    Следен пат кога ќе се жениш, размисли на што се обврзуваш, вечна љубов, а не при прва криза да се пакуваш!
    Си играш со својот, животот на жена ти и животите на децата, растураш семејство! Стави го малце прстот на чело или ако не успева, чукни си ја главата од ѕид, може и ќе се освестиш!
     
    На tessie и nena2010 им се допаѓа ова.
  4. flame131

    flame131 Активен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2013
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    42
    Човекот нема никаква мака...
    Се мислел дали ќе падне младо месо и малку шетање надвор од неговиот брак со прикажување на некаков си „негов проблем“.

    Јас не му верувам ни 2% од неговата сказна. Ама ок, добра тема за тоа што би било кога би било... и девојките да си внимаваат на која будала му даваат пристап до нивниот живот и преку нив да се прават богови.

    Не секој маж заслужува жена ниту пак љубов. Истото важи и за жените. :!:
     
    На Abeja, Bozica1980, tessie и 2 други им се допаѓа ова.
  5. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.379
    Допаѓања:
    35.753
    Ах,flame,во љубовта НИШТО не е по заслуга..за жал..
     
  6. flame131

    flame131 Активен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2013
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    42
    Во љубовта се е добро... :) За среќа :)
     
  7. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Сфаќаш дека самиот си се зезна со изјавава, нели?
     
    На flame131 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. flame131

    flame131 Активен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2013
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    42
    Сфати и сега или нема да пишува поеќе, или ќе размисли некое време како да се извлече... :)
    Би му било мудро да не пишува, јас како маж го советувам да не пишува поеќе :rofl:
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.379
    Допаѓања:
    35.753
    Зошто не?Забавно е да ја следиме еволуцијата на неговата мисла :D
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  10. flame131

    flame131 Активен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2013
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    42
    Еволиција? Не видов јас еволуција воопшто, нема ниту некоја доследност не пак еволуција - што значи подобрување :)

    Ама тој си знае... мене ме фати срам од него, да ви кажам искрено :lol:
     
    На Li0ness и Zlatnata.Alis им се допаѓа ова.
  11. snejk35

    snejk35 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2013
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    33
    Драги мои....

    секојпат ми снемува зборови..... одреден момент....

    јас си имав навистина голема мака пред 3 дена......и немав идеа за ништо ...вие можете да кажувате чуда....јас ништо не сум се заебал тука.... јас ви кажувам дека навистина многу ми помогнавте.... ова беше како тим билдинг....јас бев дел од тимот...што не знаеше каде да фати....а денес веќе ...не пишувам ништо на темата ..јас со мене расчистив.....

    незнам што треба повеќе да кажам..да ви симнам скрипт од некоја турска серија......и да имате со што да се занимавате......сега ми е само забавно....до каде може да оди муабетов.....

    Фламе - машко 23 години...ех братче и јас немав појма што зборувам на твои години...а верувај немаш и ти...ама бар се занимавав со фудбал....коли....и машки работи....

    сега на 35....друго место сум...
     
  12. flame131

    flame131 Активен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2013
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    42
    Така така... одлично одиграно ;)

    Добро е што овие девојки овде ти помогнаа, а не можеше да ти помогне жената со која имаш дете.
    Браво за тебе... расчисти со себе си - а со жена ти и детето кога?
    За 14 години пак? :fubar:
     
    На friendy, midnight.flower и tessie им се допаѓа ова.
  13. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    А ти со шо се занимаваше овие три дена? :D Дај те молам. И сега помалку од било кога верувам во монструозната слика шо ја напраи за жт. И шо ако глеа турски серии? Бар гледа шо се манири, како мажите ги опсипуваат жените со внимание (нешо шо и ти треба да научиш), да не почнам за тоа какви прекрасни глумци има...а не, не ни` треба скрипт од тр серија за да се занимаваме. ТИ братче си преплиток и емотивно сиромашен за да бидеш дел од такво сценарио.

    Ти си таков доминантен човек. Сакаш да бидеш гледан како БОГ и тоа е и тоа што ти пречи во врска со жт. Моментот „како таа веќе не ме гледа така“...епа не е се до надворешниот изглед (ако е навистина таков како што го збориш).
     
  14. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.379
    Допаѓања:
    35.753
    Флејм,идеалисту еден :)
    Snake,dont take all of this personal :D
    Во животот има поинтересни заплети од во сериите,така да...
    Се надевам ке си го најдете мирот ,и ти и жена ти
     
    На snejk35 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. mimiiiii

    mimiiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    2.873
    Допаѓања:
    11.269
    Пол:
    Женски
    Па си требало да се занимаваш со посериозни работи , оти на негови години си бил татко и сопруг ;)
    Најголемиот проблем е што сакаш втора младост не си задоволен од бракот и сите се криви освен ти , никако не превземаш одговорност за твоите постапки . :fubar:
     
    На AIT му/ѝ се допаѓа ова.
  16. snejk35

    snejk35 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2013
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    33
    нели е убаво...хипотетички зборувам ...да ти се даде втора шанса.......пак од ново да започнеш..

    ..аман не ме напагајте одма...расположен сум ..... неможете да ме отруете со пишуваното ко претходните денови......
     
  17. flame131

    flame131 Активен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2013
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    42
    Втора шанса во смисла - чао жено, чао мое дете - идам јас да бркам млади девојки и можеби пак да пробам да се оженам и да направам дете? Во таа смисла втора шанса?
    Го гледаш апсурдот тука или слабо?
     
    На Zlatnata.Alis му/ѝ се допаѓа ова.
  18. snejk35

    snejk35 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2013
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    33
    Леле...малиов е ко пченка мегу заби.....сине ...молим те рече женет си и имаш дете...ок те сфаќам..... сум бил таму...многу од дамна.......и сум правел се што требало тогаш....а здравје боже ќе правиме со тебе муабет за некоја година...машко си.....ќе се зачудиш што се се ти притекне во главчето.....и не се удирај во гради во моментов...и не викај јас никогаш нема.....се може да се сврти во друга димензија....

    (пријателски и пријател се две различни категории - чисто информативно )
     
    На evangelina.ina му/ѝ се допаѓа ова.
  19. flame131

    flame131 Активен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2013
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    42
    Јас одговарам на твојот прв пост - твојот “проблем“ што ти го постави.
    Ништо ти не си правел - не се удирај во гради. Да си правел сега ќе имаше здрави размисли во врска со твоето семејство - во кое и ти припаѓаш - и ќе бараше решение внатре во семејството не на форум.
    Јас имам 30 години бре човек... Кај си бил ти пред 5 години? Со истиве проблеми? Рече ги имаш 14 години... откако си решил да се жениш!

    Се закачи со мене сега бидејќи немаш повеќе што да кажеш? Темава ќе стои овде уште долго откако ти ќе бидеш разведен, со некоја друга, трета - можеби и втор пат разведен (се си бидува) и некој ќе коментира тука!

    Јас те терав да отвараш тема за твоите „проблеми“? Седи сега и читај :)

    П.С. Јас ти се „карам“ пријателски, ако ме разбираш. :!:
     
    На friendy му/ѝ се допаѓа ова.
  20. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Se izvinuvam za latinicava...
    Sto tolku se ralutivte site....si ja kaza covekov makata, si dobi soveti, I sega se prodolzuva so sarkazam I prepucabanje ..nema potreba, navistina.
    Moe mislenje e deka ne ja sakal ili nikogas ili pak nekako ja izgubil ljubovta I nema potreba povekje da se ostanuva vo takov brak.
    Podobro dobar razvod otkolku los brak. I za niv dvajce I za decata. Ako nema ljubov I razbiranje, nema nisto.

    Ne sakam ni da pomislam deka mm bi mozel vaka za mene nekogas vo zivotot da pisuva t.e. vaka da se osekja, ama dokolku ne daj Boze se sluci toa, jas bi sakala razvod, a ne izneveruvanja, pijancenja itn. itn.

    Jas samo ne razbiram kako moze nekoj uspesen karierist da bide nezainteresiran za svojot nadvoresen izgled...mene toa ne mi e jasno...biznis zena, a zapustena...toa ne mi vlaga vo pametov. :?:

    Kako I da e, moj sovet e razvod, podobro razvod otkolku zivot vo apatija, agonija, frustracii....pa nego sekoja postapka na zena mu vekje go nervira I iritira, zivot li e toa :!:

    I taa moze e nezadovolna vo brakot, moze se znae, a ignorira, moze I odgovara takov zivot, moze nema hrabrost poradi decata I xxxxx drugi pricini da se razvede, pa ostanuva so nego....moze I taa e nesrekjna.

    Ne e ubavo da se rasturi edno semejno gnezdo.... ne sakam da sum Im I na dvajcata vo kozata. Jas I dvajcata gi zalam, najse-riozno.
     
    На Lilit, Moira, evangelina.ina и 3 други им се допаѓа ова.