1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Развод

Дискусија во 'Брак' започната од lalezzz, 2 јуни 2010.

  1. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.934
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Женски
    Да се е океј што кажа, нормално дека си во право. Но од друга страна според мене пинг-понг е баш тоа шетањето на детето кај мене кај него.
    А дека е родител и он да во право си.
    Тоа дека ке бара да го гледа секако, но познавајки го него и ситуациите до сега. сега би го барал од инат и ништо друго, затоа што тој еднаш меселно го бараше детето да го видел и тоа кога јас се кревав како и зошшто не го занима. И сега го бара исто од што мота и филмови 300 душата му се кинела за детето.

    Денар нека не дава иќ срце не ми трепнува. И онака само штета имам од него и трошоци.
    Маката е што неможеш да се докажеш до сега како било и шо било. Да има воздухот очи и зидоците да видат и слушнат кога го зимал векот нема да го виде детето.
    Како што кажав погоре, јас неможам да дозволам да секој викенд детето е кај него. Јас викенди не работам и без неа би се шеканала.
    плус детето нема ни 2 години...
     
    Последна измена од модератор: 4 март 2021
  2. Mikha4

    Mikha4 Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2018
    Пораки:
    1.899
    Допаѓања:
    6.259
    Кај таткото е секој втор викенд, односно еден викенд кај тебе, еден кај него, преку недела нормално кај тебе, а празниците не знам како, но и тие се поделени меѓу вас двајца плус еднаш или двапати одмор.
     
    На tina2018 и fana им се допаѓа ова.
  3. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.934
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Женски
    Sebicno zvucam da, mnogu od vas ke ke osudat so muabetot roditel e i on ima oravo da go gleda deteto. Da roditel e od inat od nisto drugo. Samata znam koj go gledase deteto do sega. Na kolena bi se vlecela da mozam da storam nea so pomalku da dobie dozvola za deteto. Ne od sebicnoay sto ne go davam deteto tuku od toa deka do sega Na prsti se broese kolku pati ja gledase. Tuku da moZe nevozmoznoto da pregovore...
     
  4. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.386
    Детето има потреба од двајца родители, без разлика на тоа какви се, дали живеат заедно и слично. Запрашај се како би му било на твоето дете да расте без еден родител. Ако навистина ти е грижа за вашето дете, а верувам дека ти е, би требало и ова да го земеш предвид.
     
    На H.VAGA, An-na и x.Daisy.x им се допаѓа ова.
  5. Milkiway

    Milkiway Популарен член

    Се зачлени на:
    1 април 2020
    Пораки:
    7.171
    Допаѓања:
    18.809
    Ако е така како што кажуваш што му се замараш ќе почне ќе го гледа и на крај самиот ќе се повлече. Ќе почне преку еден викенд, еднаш на месец на крај еднаш на 2 месеци...опушти се. Факт е мора и него да го гледа мора да се соочиш со тоа порано илј покасно
     
    На BabyD0ll, cresa-jagoda, MissBreezy и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Kataklinkers

    Kataklinkers Популарен член

    Се зачлени на:
    10 септември 2014
    Пораки:
    1.438
    Допаѓања:
    8.920
    За мене тие мажи се оние кои од мали не се научени да бидат самостојни, да си ја извршуваат обврската, немаат доволно воспитување и култура, не се прошетани, немаат видено како живеат современи родители и како треба да се одгледуваат деца.
    Имаат сфаќање како пред 50 години кога жената мораше да биде роб и да седи дома, а тој да шета.

    Научени на ергенскиот живот без обврски, сакаат повеќе тато да носи, а мама да меси. Затоа и не можат да се одделат од мајката и да имаат свој живот, затоа и се повеќе се на страната на мајките.

    Кога веќе имаат дете со тоа имаат и обврски и гледаат да ги избегнат. Не знаат да решат проблем без психичко и физичко малтретирање, прават кавги за проблем што може да се избегне. Се однесуваат насилно мислат дека жената е виновна за се.
     
    На cresa-jagoda, Ana_zvezda86, Brpbrp и 3 други им се допаѓа ова.
  7. Осе

    Осе Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2020
    Пораки:
    2.636
    Допаѓања:
    7.554
    Пол:
    Женски
  8. Mala_plava

    Mala_plava Активен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2020
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    78
    Пол:
    Женски
    Zdravo vaka sega.. Vo brak sme 5meseci a inaku bevme vo vrska 3 godini.. Imame bebe 5 meseci amaa.. Ovoj brak mora da zavrsi bidejkji toj e tezok alkoholicar i toa ne alkoholicar so kje dojde doma i kje legne da spie nego alkoholicar so kje dojdr i kje tepa po koj stigne.. E sega mu rekov deka sakam da se razvedam mi se zakanuva deka kje go zeme deteto.. Sum nemala nisto na moe ime (stanot od moite se vode uste na baba mi) nemalo kade da go cuvam deteto sun imala pomala plata i kej go zemal 4 dena sum kaj mojte 4 dena detteto samo ednska go zema i denes mi go zema i mi kaza deka ne go vrakja nikogas vekje od ovie pricini na nego advokat mu kazal da ne mi go vrakja.. Ve molam za sovet jas imam stan makar od 2 sobi ama sepak imam toj e alkoholicar sto duri i na bebeto vika miliion sansi dadev duri i se knese y bebeto deka vekje nema da pie ama produzi ve molam moze li da mi go zeme deteto samo zatoa sto toj ima kukja i podobra plata od mojata
     
  9. bicycle

    bicycle Популарен член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2019
    Пораки:
    4.687
    Допаѓања:
    39.962
    Пол:
    Женски
    Само те манипулира, немој да паѓаш на тоа.
    Кој би го дал детето на алкохоличар? Никој нормален не би го сторил тоа.
     
    На AgentGinger, thelittle17, Ambrosia и 14 други им се допаѓа ова.
  10. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.534
    Пол:
    Женски
    Оди со полиција земи си го детето. И зошто воопшто си му дозволила да го земе? Не му се плаши, судот тебе ќе ти го даде детето. Кој знае како му е сега на тоа бебенце без тебе. Не чекај, пријави во полиција и земи си го под итно детето.
     
    На thelittle17, Brpbrp, oblace1 и 9 други им се допаѓа ова.
  11. Mala_plava

    Mala_plava Активен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2020
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    78
    Пол:
    Женски
    Da ama toj e tezok alkoholicar ama ne pie sekoj den.. Koga kje sedne sednato e a inaku trezen e nogu okej covek i se grize za deteto i se ama tolku e se sobere so drustvoto dve tri piva i pak e isto dojde doma pocne od negovite ako tie ne obratat vnimanie mi se za kaci na mene ako vratam kje se stepame ako ne vratam se zakace na bebeto.. Najvishe mi e grev za nego nesakam da rasne bez tatko ama nemozam da go podnesam vekje bebeto e sonce go poluduvame sekoj den nataka navaka ama sto da pravam da mu go ostavam nema nikogas a i toj ne go ostava idiot nemozam maltetiranje cel zivot da trpam

    Pa so znam.. Kako da mu go zabranam sepak i negovo e on go saka se grizi za nego mnogu ama trezen kako kje se napie se mene ne go prepoznavam.. Sega go zema trezen znaci so eden zbor ako 5 dena e trezen 6tio e pijan.. Ne sakam so takov covek da go rasnam deteto ne sakam da ima stresovi
     
    Последна измена од модератор: 31 март 2021
    На Anne Boleyn му/ѝ се допаѓа ова.
  12. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.534
    Пол:
    Женски
    Од таков веднаш да се разведеш. Не треба ни да помислуваш да останеш во таков брак. Мисли и на детето, немој да дозволиш во таков пекол да расте.
     
    На Lolipop23, Brpbrp, oblace1 и 9 други им се допаѓа ова.
  13. bicycle

    bicycle Популарен член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2019
    Пораки:
    4.687
    Допаѓања:
    39.962
    Пол:
    Женски
    Остави каков е тој кога е трезен човек.
    Оди со полиција, тоа дете еден ден ќе ти биде благодарно.
    Не смее да расте во токсична средина.
    Реагирај.
     
    На thelittle17, oblace1, noteforself и 6 други им се допаѓа ова.
  14. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.534
    Пол:
    Женски
    Од кај знаеш сега дали е трезен? Може се испијанчил, па детето е оставено на милост и немилост. Ќе пријавиш, ќе кажеш дека е алкохоличар и судот ќе му даде само во твое присуство да го види детето. А не и да го зема.
     
    На thelittle17, oblace1, Осе и 7 други им се допаѓа ова.
  15. Mala_plava

    Mala_plava Активен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2020
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    78
    Пол:
    Женски
    Fala vi mnogu.. Mnogu razmisluvav bidejkji masko e bebenceto zal mi e mn e malo.. Ne sakam da go unistam ama toj kje go unisti ako ostaneme zaedno.. Ako mu dodeli sudot eden den dosta mu e tolku ako ne saka ni ne mora.. Ne daval alimebtacija misli so toa kje me isplasi zimal pogolema plata od mojata.. Uste sto se ne fakjal lugje da mi go zeme i da umram ne go ostavam u nego
     
    На marlonbrando69 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.534
    Пол:
    Женски
    Мора да дава алиментација, нека не се занесува многу.
     
    На Brpbrp, Bezimenka90, buba4e89 и 2 други им се допаѓа ова.
  17. Mala_plava

    Mala_plava Активен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2020
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    78
    Пол:
    Женски
    Iskreno nemam pari za sama da go izdrzuvam ama za da me maci za tie nekoja glupa suma poarno na 2 mesta kje rabotam.. Nemozat da my dodelat tolku malo bebe neli.. Toj nema kukja na negovo ime ama e na tatko mu nasio stan e mn mal.. Toj zema 20 jas zemam 15.. Ama toj pie maltetira samo neznam kako da go dokazam toa imam razg vo koj mi se zakanuva samo se molam da mi go dadat deteto mn e malo 5messca custvuvam vina sto go remeteme
     
  18. bicycle

    bicycle Популарен член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2019
    Пораки:
    4.687
    Допаѓања:
    39.962
    Пол:
    Женски
    И 50 илјади да зема џабе е ако нема две чисти у глава и е нестабилен.
    Родители имаш? Можеш да бараш подршка од нив, сигурна сум дека не би те оставиле.
    И нема ти што да чувствуваш вина.
    Смири се, преспиј и утре размисли со ладна глава, и секако, правец у полиција.
     
    На thelittle17, marlonbrando69, cresa-jagoda и 7 други им се допаѓа ова.
  19. Mala_plava

    Mala_plava Активен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2020
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    78
    Пол:
    Женски
    Fala mnogu.. Za srekja ovoj pat svatija kakov e i me podrzaa t.e tatko mi a majka mi se nervira znam za lugjeto ona e druga tema sega duri nebitna.. Zal mi e nejkjam da se nervira ama nemozam vekje ne sakam da si go unistam deteto 4 dena sum kaj moite 4 dena sum srekjna so nego nemozam toj izleze jas se molam trezen da se vrne ako e pijan i majka mu i tatko mu begat od nego se plasat.. Zal mi e samo za bebenceto ama stoo da pravime.. Kje ss snajdam ama kje go izrasnam
     
    На thelittle17, marlonbrando69 и WildMk им се допаѓа ова.
  20. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    17.109
    Допаѓања:
    164.721
    Детето секогаш, ама секогаш го даваат на мајката. Освен ако таткото не е некој тајкун, што мислам овде не е случај, или не знам, мајката ептен нешто да не е во ред. За алиментација нема што тој да се согласува, судски ќе му се одбива од плата. Земи си го детето, оди кај адвокат и почни го разводот. И нема што да докажуваш, просто не сакаш веќе да си во брак и се разведуваш.
     
    На thelittle17, Brpbrp, oblace1 и 9 други им се допаѓа ова.