1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Развод

Дискусија во 'Брак' започната од lalezzz, 2 јуни 2010.

  1. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Си запознал девојка преку игра ( ?! ), се немате видено во живо а си спремен да ја оставиш венчаната жена за некоја на која очи и немаш видено ?
     
    На Kija94, sparklie, Harper и 7 други им се допаѓа ова.
  2. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Па јас ти дадов совет..што, не ти се допаѓа!?
     
    На Kija94, Alisa22, Orthophill и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Yowannty

    Yowannty Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    9.985
    Допаѓања:
    166.671
    Пол:
    Женски
    Многу ми е жал за мајка ти.
    А и за жена ти. Ако не си добар сопруг на сегашната жена, каде се гледа дека очигледно не си, зошто мислиш дека ќе бидеш на некоја друга?
    Ако си толку лесно заљубљив, истово ќе ти се случи и со таа од Виетнам. Очигледно не си relationship material.

    Немаш ниту добра причина ниту изговор за ова.
     
    На Alanna, Kija94, sparklie и 13 други им се допаѓа ова.
  4. violetblue

    violetblue Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    1.791
    Допаѓања:
    5.426
    Имаш три мислења на овој форум и со едноставно пребарување се гледа дека во август си прашал за потребни документи да ја донесеш девојка ти од Виетнам во МК. Не знам какво мислење бараш сега по неколку месеци за сопругата
     
    На anaja1 и bijonse им се допаѓа ова.
  5. bogey

    bogey Активен член

    Се зачлени на:
    27 август 2018
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Машки

    vo pravo si...mozebi sum los covek...ednostavno se sluci i nemozam nisto da napravam odev duri i na psihijatri....znaci spored tebe bidejki ne sum relationship material treba da bidam sam? mozebi ne sme eden za drug?mozebi napraviv greska?cim se zaljubiv u drugo devojce sto ne go ni znam mozebi ovoj brak ne ni trebal da bide?


    da i uste me maci istiot problem..ocigledno ne sakam da izbrzam i da unistam zivot sto sum go gradel do sega...zatoa i pisuvam ovde za da vidam razni mislenja...izvini ako te navrediv tebe ili nekoj drug
     
    Последна измена од модератор: 12 ноември 2018
  6. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Не навредуваш никој и никој не те осудува, твој живот - твое право.
    Се имаш видено со девојката од Виетнам?
     
  7. bijonse

    bijonse Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2016
    Пораки:
    681
    Допаѓања:
    1.265
    Пол:
    Женски
    ... ако го спроведеш тоа што бараш помош тука ќе биде една од најголемите грешки што ќе ги направиш во животот!:drunk:
    ...за да имаш почеток со таа девојка од Виетнам, треба најмалку по 2,3 ч дневно „на живо во реален живот„ да бидеш за да одлучиш за таков чекор и да речеш дека си повторно вљубен во друга жена спремен за нов брак, ТИ едноставно си заљубен и највероватно те провоцира контакт преку мобилен, ФБ, Скајп, но не си вљубен во таа особа -тебе така ти се чини и на живо да се сретнеш со неа ќе сакаш да и зборуваш преку мобилен, а не директно во лице иако ќе бидеш до неа ...

    [​IMG]


    и што ако за ручек ти спрема варени ларви, за салата црви, а од фурна ќе ти принесе печено куче?! :worried:
    што ако после полноќ, таа ќе се разбуди покрај тебе ќе се уплаши од твојата фаца ќе зема кујнски нож и тааааак во тебе, викајќи силно ,,факју американо,, мислејќи дека ти си го отепал нејзиниот дедо во Виетнам? а? :worried:
    ... едноставно си во мала криза со твојата жена оти немаш рецки на зид од порано од повеќе девојки, читај сексуално искуство, туку првата девојка ти постана и жена, а ти сега сакаш љубовни авантури и ако веќе чувствуваш дека не ја сакаш жена ти (а мислам дека ја сакаш, оти се секираш што ќе биде со неа) тогаш ќе си најдеш некоја од твоето мало, околина, а не од Виетнам! :fubar:
    п.с.
    ...разголување и мастурбирање на веб камера, пишување на љубовни зборови од тип на ,,маче мое,, ,,срце мое,, испреплетено со многубројни срциња икони, не значи ЉУБОВ, А НАЈМАЛКУ ВИСТИНСКИ ЗНАК ЗА БРАК! (facepalm)
     
    Последна измена: 12 ноември 2018
    На Kija94, mareane, DAngel и 4 други им се допаѓа ова.
  8. Yowannty

    Yowannty Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    9.985
    Допаѓања:
    166.671
    Пол:
    Женски

    Велиш во брак си една година, а пола година се обидуваш да донесеш друга девојка во земјава. Кога ти човеку си работел на бракот кој веќе го имаш?

    Сите прашања што си ги постави погоре се само сиромашни изговори за да ја протуркаш новава приказна полесно во животот, ништо повеќе.

    Виетнамката знае ли дека си женет? Се повеќе си мислам дека или си трол, или виетнамката си нашла село без кучиња.
     
    На Kija94, DAngel, Milobebence и 4 други им се допаѓа ова.
  9. bogey

    bogey Активен член

    Се зачлени на:
    27 август 2018
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Машки
    potpolno si vo pravo...no jas ne barav druga zena...ednostavno ja zapoznav ovaa...ti blagodaram mnogu na tvojot odgovor...mn ubavi raboti kaza no neli nemora da znaci deka ako ne sme se videle vo zivo deka nemoze da ima nisto...eve jas znam mn primeri...
    so zena mi ziveeme 3 godini a 8 godini sme vo vrska a vo brak samo 1 godina....ti blagodaram na odgovort..da mozebi sum troll vidis ti blagodaram i za toa
     
    Последна измена од модератор: 12 ноември 2018
  10. violetblue

    violetblue Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    1.791
    Допаѓања:
    5.426
    Штом сеуште те мачи истиот проблем значи развод според мене е очигледно решение. Остави jа сопругата да си наjде некоj коj ќе биде вљубен во неа.
     
    На Kija94, Dalia93, Milobebence и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. bijonse

    bijonse Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2016
    Пораки:
    681
    Допаѓања:
    1.265
    Пол:
    Женски
    ..имаш среќа што не ти ја познавам жената... да ТИ после една година брак земен од љубов (оти ти е била прва девојка, можеби и невиност си и зел), сирота твоја почината мајка што ја познавала како снаа и можеби умрела „мирна“ Бог да ја прости, со помисла дека барем те одомаќил (не кажуваш дали имаш дете), за да сега калкулираш за некоја таму Виетнамка, демек да не избрзаш? аууууу а бе веднаш треба женати да ти даде ТАА развод прва да дознае каков си,лелеее! да те видам што ќе правиш и што заебан ќе излезеш во животот!...ај да ги смениме улогите, да твојата жена запознае убав колега на работа кој секој ден и подарува цвеќе и внимание?м ? што ќе правиш ТИ? ќе седиш со Виетнамката на пастрмајлија на консултативен разговор?(facepalm)

    [​IMG]

    ја познаваш преку скајп, вибер - десно на фотка....а ќе ти дојде ДОМА ваква лево фотка- ова ти е чист пример од социјална мрежа за превара на изгледот токму преку Веб камерите, да видам тогаш што ќе правиш кога ќе ти дојде амбасадорот од Виетнам за злоупотреба, ако не ја венчаш!(facepalm)
     
    Последна измена: 12 ноември 2018
    На Kija94, Milobebence, Meckicja и 2 други им се допаѓа ова.
  12. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.861
    Допаѓања:
    133.210
    Пол:
    Женски
    !!!Екипо ај да не бришеме мислења, ве молам вратете се на темава. Не е проблемот тоа шо е Виетнамка него шо он сака развод па брак со сосем непозната жена. Дискутирајте околу тоа.
     
    На Milobebence, Meckicja, zalosna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. bogey

    bogey Активен член

    Се зачлени на:
    27 август 2018
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Машки
    jas se izviniv ako navrediv nekogo i ne zasluziv nikoj od vas vaka da se ponasa so mene....neli stranava e za diskutiranje i mislenja? vi blagodaram na site za postovite
     
    На WildMk и baba Rada им се допаѓа ова.
  14. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Нема зошто да те бришат, имаш право за што сакаш да побараш совет, и не мислам дека си трол.
    Еве јас те прашав погоре, не ми одговори.
     
    На DAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  15. bogey

    bogey Активен член

    Се зачлени на:
    27 август 2018
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Машки


    izvini odma me napadnaa i ne go vidov tvoeto prasanje....ne vo zivo se nemam videno..se gledame na skype i line samo
     
  16. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Другар, како можеш да се заљубиш преку скајп или со обично пишување ?
    Може да ти е убаво со неа, да имате теми за разговор, слична смисла за хумор, интересно ти е дека е далеку од тебе, нешто што си немал до сега. Сето тоа се позитивни емоции, ама е далеку од љубов.
    Може да осеќаш симпатии према неа или да те привлекува физички, ама тоа љубов не е. Друго што преголем ризик е. На друг крај на планетата, она со изграден живот ти со твојот, скроз различни менталитети сме, ти со еден начин на живот, она со друг. Кој ти гарантира дека сите овие коцки ќе се наредат ?
    Трето, има луѓе кои со години се допишуваат, ама кога конечно ќе се најдат, не е ни пола од тоа што било виртуелно. Не можат никако да се пронајдат и усогласат. Од кај знаеш во живо како ќе функционирате ?
    Четврто. Во овој момент за неа знаеш само тоа што она ти има кажано, исто и она за тебе.
    Луѓе со години се заедно па не си го знаат партнерот комплетно, ти за неа се ослонуваш врз информации споделени на интернет.
    Потоа, еве пример, се разведеш. Што понатаму ? Ти ќе идеш таму, она ќе дојде тука, кај ќе живеете,како ?
    Премногу прашања има. Ти си во занес и не ја гледаш реално ситуацијата. Да седнеш со ладна глава да размислиш за целава ситуација, ќе видиш дека сум во право.
    Она не знам што има да изгуби, не верувам ни дека има многу, ама ти имаш.
    Жена, брак, дом, работа.
     
    На Kija94, Harper, DAngel и 3 други им се допаѓа ова.
  17. bogey

    bogey Активен член

    Се зачлени на:
    27 август 2018
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Машки

    Vo pravo si ni ja neznam kako mi se sluci ama ete se desi.....da gi postaviv site prasanja,jas isplanirav duri sve,ne e bitno aj gledam baba rada budno me sledi...moze i da me ubie kaj i da e.....ti blagodaram mnogu za tvoeto mislenje....ima mn logika vo tvoite zborovi a verovatno i ke go poslusam tvojot sovet i ke se potrudam okolu toa sto si go imam..ti blagodaram uste ednas
     
    На lovestoneddd му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.644
    Допаѓања:
    251.451
    Пол:
    Женски
    Нешто не ти штима во бракот чим некоја од Виетнам ти е поинтересна од таа што е покрај тебе дома.
    Интересна е секогаш он лајн забавата, нема секојдневие, нема проблеми се е супер. Ама да ми падна на памет да се разведам а со дотичната не сум минал 24ч заедно стварно е детски.
     
    На Milobebence, NarCis@, anaja1 и 2 други им се допаѓа ова.
  19. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Изгледами сте западнати во голема монотонија со сопругата па затоа тоа така се ти се чини
    Ама да бараш промена и утеха дури од виетнам некако што знам чудно е и баш невистинито
    Не верувам ни дека таа ќе се реши да ојде па ни ти
    А се тоа пто го доживуваш со нејзе е некое излегување од твојот коннфор дека те зафатило монотонија
    И знам дека е пролазно
    Наместо да фатиш да разговараш со сопругата и да пробате да играте со отворени карти на маса да разгиварате за вас да внесете некоја промена во бракот за да ви биде подобро ти наоѓаш утеха лигавејки се на вибер со некоја од друга планета што се вели
    Што знам
    Се што лета богами не се јаде
    Фати седи си мадро да не го загубиш и тоа што го имаш дома па да останеш од 2 со 1.
    Монотонија има секаде во бракот лоши периоди исто ама се пребродуваат доколку се сака да се преброди и се дака таа особа ако мислиш дека немаш што да бараш со сопругата остави ја најдобро е така не и створај живот со илузии греота е.
     
    На Кена Рис, cresa-jagoda, Milobebence и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.636
    Допаѓања:
    152.357
    Ти го прочитав првото мислење и проблемот твој
    Јас само ке ти кажам дека тоа шо ти го осекаш не е љубов. Тоа е само страст, навика чуство дека си посакуван од трета особа
    Тоа е особа што ти покажува дека и е стало до тебе а тебе тоа те прави да се осекаш посакувано да се осекаш повеке маж и тоа ти билда его
    Друго сеа ти е интересно оти се криеш да се чуеш со неа да си пишеш да се видиш на скајп ,тоа е тоа интересното а не е љубовта оти љубов не постое тука
    Земи прекини секакви контакти со неа фани заврти се накај жена ти седни ја кажи и шо ти фали у бракот шо сакаш како сакаш се најотворено и гледај да си ја вратиш страста во твојот брак оти тое е се у овој случај изгубена страст и најдена кај друга жена
     
    На Кена Рис, Kija94, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.