1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Развод

Дискусија во 'Брак' започната од lalezzz, 2 јуни 2010.

  1. Septemvri

    Septemvri Популарен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2018
    Пораки:
    2.322
    Допаѓања:
    7.979
    Пол:
    Женски
    Асентра е еден од полесните лекови против депресија...мислам дека не е причина за да го земат детето. Земи си извештај од психијатарот што ти ги препишал. Со среќа...ти посакувам успех во битката која ја биеш.
     
    На Divinebutterfly, Eni.r, Mikha4 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Fleur-De-Lis

    Fleur-De-Lis Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    627
    Допаѓања:
    1.648
    Да одиш на психијатарот и да му побараш извештај за твојата здравствена состојба. Дали си, или не си психички способна за детето, покажи му убаво на то женско суштество, не сакам да ги вреѓам животните од женски пол. Никој не може дете да ти одземе. Барај под хитно работа. А, за тој нејзиниот немој да жалиш, и за него се нема соодветен назив. Стоки
     
    На Divinebutterfly, Antebellum, Eni.r и 4 други им се допаѓа ова.
  3. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.646
    Допаѓања:
    95.708
    Пол:
    Женски
    Како тоа она може да земе документ за тебе? Треба да те однесе на лекар, да те подлегне на испитувања... Те лаже за да те исплаши, од старт ти кажувам! Друго, ти имаш одличен аргумент, он ми рече оди си кај мајка ти, ја одбра мајка му пред мене, ниеден судија нема да му аплаудира на ова. Нека не те заплашува со приказни за мали деца, нема никој да ти го земе детето. Оди кај психијатарот да ти даде документ дека како последица на таа случка си под стрес и затоа пиеш лек, што реално и така е, нема да излажеш.
     
    На thelittle17, Divinebutterfly, Butterfly1107 и 7 други им се допаѓа ова.
  4. fana

    fana Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 август 2012
    Пораки:
    15.840
    Допаѓања:
    108.845
    Пол:
    Женски
    @Eni.r свеќи твоја можи да ти плукни под прозор и да ти се фати за таквото! Гнида!
     
    На Nausicaa, Eni.r, kukla21 и 5 други им се допаѓа ова.
  5. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    @Eni.r земи си извештај за својата состојба од психијатарот каде што одиш за да имаш да приложиш на суд или за што и да е зашто верувај може да извади лажни документи и да ти направи компликации. Знам свекор ми за првата жена имаше документ дека е со блага ментална попреченост што и точно беше како мала одела во посебно училиште. И таа си извади не знам како документи дека е сосем здрава и способна и си го задржа второто дете инаку свекор ми со документите кои беа релевантни и вистинити и знаеше дека мора да го земе тоа дете кај него сепак нејзините фалш успеаа да победат. Значи имај лекарски извештај нека не победи таа со лажни документи нели сега 21ви век па секакви фалсификати се прават.
     
    На Antebellum и Eni.r им се допаѓа ова.
  6. Nevergiveup1

    Nevergiveup1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2014
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Машки
    Машко сум и јас поминав развод пред година дена, никој не може да ти го земе детето барем не додека не наполни 5 години, комплицирано е особено ако партнерот оди на инат или е под влијание на некој друг. Во врска со детето и притисокот од неговата мајка, ич да не му се замараш, она не фигурира никако за тоа дете, може да поднесе барање да го гледа еднаш у месецот, ама и тоа дали ке и биде овозможено од страна на социјалните служби. Ич да не му се замараш, и јас имав ваков проблем со жена со ненормална врска со нејзините, и на крај фала богу заврши. Пред да направиш потег секогаш измисли трипати па направи нешто, инатот тргни го од главата е најбитна работа. Тешко е, главата исправена ако ти е чиста совеста, и ич да не му се замараш, да одиш по институции да вадиш важни уверенија не ти треба, ако дојде до тоа службите сами ке си повлечат по службен пат што им треба. Болно е знам и жал ми е што си налетала на ваков човек и ти пожелувам среќа во иднина :)
     
    Последна измена: 28 декември 2019
    На thelittle17, Antebellum и Eni.r им се допаѓа ова.
  7. Lejlaah

    Lejlaah Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2018
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    1.099
    Пол:
    Женски
    Каде се предава за развод ? Што се треба ?
     
  8. НаталиЛили

    НаталиЛили Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2014
    Пораки:
    1.389
    Допаѓања:
    8.353
    Пол:
    Женски
    Во суд.
     
    На Forca му/ѝ се допаѓа ова.
  9. hotvolcano1

    hotvolcano1 Активен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2020
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Машки
    Zdravo na site.Jas sum nov i zad profilov stojam jas(maska osoba) i izvinete ako ja utnav temava.
    Se pojaviv ovde bidejki mi treba sovet od vas zenite a i od mazite , voedno od site e dobredojden sovet, da ne dolzam mnogu.

    Vo brak sme 2 godini se poznavame 3ipol.Imame dete 2 godisno, postara e od mene 12 god jas imam 25,da mozda sega ke pocnat komentarite prebrzo itn itn.Na soprugata i e vtor brak( od prviot ima 2 deca ) naj normalno relacijata funkcionira megju nas - nikakov problem isto kako drugari :) )
    Ednostavno na soprugata moja i smeta se sto ke napravam.Ama za sekoj potez ili za bilo sto jas sum kriviot , jas sum vakov takov.Ne sme vo MKD tuku vo druga EU drzava se naogjame.Neznam kako da postapam koj zaednicki jazik da go najdam.Eve sve so pram i smetam, ne sum rabotel a rabotam nokjna smena, ne sum se trudel dovolno , sum prael detski raboti(imam poznavanje od elektronika t.e kompjuteri telefoni i avtomobilizam) ne sum gledal za idninata sum gledal samo za denes, vidi gi majkati i tatkoti sto brak imaat (katastrofalen stvarno).

    Najmnogu mi e za mojata malecka. :( Uste utre bi si go baral careto no imam princezicka najmila na svetov.Molam za sovet dobri luge.

    Znaci bukvalno sve i smeta so ke napram, a i seksualniot odnos e kako so sila ne e ko porano sto bese.
     
    Последна измена: 6 јануари 2020
    На tina2018 и jasbi им се допаѓа ова.
  10. Zimone

    Zimone Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2019
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    93
    Пол:
    Женски
    Твојата жена те искалапила до некој степен, но сега веќе не и оди(извини вака)... те разбирам човек си, не си робот, си се освестил малку касно но тоа е...
    Пробај да разговараш со неа... доволно е возрасна да знае дека не треба да се споредува со другите во случајов мајка ти и татко ти... вие сте едно тие си се друго...
    Разговарај и за твојата работа ... прашај ја што таа очекува од тебе... ете работиш правиш нешто... штедиш пари можеби за иднината на вашето дете... успат прашај ја дали таа си ги врши своите обврски и дали гледа за иднината и како таа гледа за иднината...
    Завземи став и најди го шрпблемот кој уствари јасно е дека го прави таа... натерај ја да ти кажи што всушност таа сака и што и треба ... дали мисли на вашата ќерка и нејзиниот раст и развој и дали навистина така треба да се понаша со тебе кој уствари се труди да и удоволи се.
     
    На hotvolcano1 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. hotvolcano1

    hotvolcano1 Активен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2020
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Машки

    Fala mnogu za izdvoenoto vreme.

    Vaka ima exen muabet so mi go spomnuva. ne si odgovarame so godinite , ne mislime isto , ti mislis edno jas drugo, najubo e da si se razvedime itn.Da nemav princezicka odma so 2 race ke potpisev no...
     
  12. Mrs. Lovett

    Mrs. Lovett Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2018
    Пораки:
    822
    Допаѓања:
    3.125
    Пол:
    Женски
    Хахаха имав другарка кога бев средно со истава оваа тактита проба да и го прораде златото на мајка и' и секако дека не и го сменија. Ако е навистина вака како што кажуваш ма да ова ми е навистина познато веќе ако мајка ти реши да ги чува и 30 години ќе ги чува нејзин избор, нема да ја спасиш од тоа ако и го прорадеш. Не си била присутна кога и ги купил и немаш право да и се мешаш, можеби навистина има добра причина што ги чува, може сака да ги смени кога ќе наполниш 18 години или слично сега зборам на памет, ма да реков дека се сомневам дека е вистина.
     
    На Antebellum му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Rabbit 97

    Rabbit 97 Активен член

    Се зачлени на:
    13 септември 2019
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    499
    Prvo probaj smirija ja topkata odnosno razgovaraj prashaj ja podetalno ..vo seksot vnesete romantika probajte novi pozi trudi se ...ako posle se ne biduva i da se razvedish ne e strashno najbitno e da imate prijatelski odnos samo zaradite deteto..sepak 25 god si
     
    На Zimone му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Zimone

    Zimone Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2019
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    93
    Пол:
    Женски
    Па за тоа таа била сигурно свесна и кога сте биле на самиот почеток... жена со еден пропаднат брак неможе да незнае дека ти 12 години помлад нема да и одговараш во годините...
    Таа сака развод ... тоа веќе го знаеме ... но поради која причина навистина не се знае... причината не се ни години ни ништо од ова што ти го наведила... има нешто др во позадина
     
    На Rabbit 97 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. hotvolcano1

    hotvolcano1 Активен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2020
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Машки
    se somnevam vo nesto :)
     
  16. Rabbit 97

    Rabbit 97 Активен член

    Се зачлени на:
    13 септември 2019
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    499
    Pa ispistaj shto e rabotata ...da ne ima drug :?: da ne saka malku vreme da i dades mozebi i e smacheno od obvrski doma
     
    На Zimone му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Zimone

    Zimone Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2019
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    93
    Пол:
    Женски
    И јас сакав да го кажам истото... но не толку директива... браво за тебе...

    Во?
     
    Последна измена од модератор: 22 јануари 2020
    На Rabbit 97 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Rabbit 97

    Rabbit 97 Активен член

    Се зачлени на:
    13 септември 2019
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    499
    Jas ne znaam dvosmislesno ili "odokolu" ( na prilepski) :lol:da kazham ili pisam direktiva i cista rab
     
    На Zimone му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Zimone

    Zimone Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2019
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    93
    Пол:
    Женски
    Хаха ме провали сега :Dхаха
     
    На Rabbit 97 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. hotvolcano1

    hotvolcano1 Активен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2020
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Машки
    Narode.Molam sega za eden zaklucok kako i sto da postapam ! :) Da se potrudam nesto iako znam deka nemam greska napraveno nikakva.

    sepak molam i za drugi soveti ke pocekam za odluka sto i kako
     
    Последна измена од модератор: 14 јануари 2020
    На Zimone му/ѝ се допаѓа ова.