Разделба поради неговите лаги

Дискусија во 'Разделби' започната од vikitalevska, 24 март 2010.

 1. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  674
  Допаѓања:
  850
  ponekogas se i dobri vakvite komentari. deluvaat kako slakanica za osvestuvanje!!

  samo toa sakav da iskomentiram..
   
 2. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  72
  Под ИТНО мораш да му кажеш! И можам со сигурност да кажам дека кукавички ќе избега, но пробај. Ма да јас најверојатно би абортирала на твое место. Голема храброст е да решиш да го задржиш детето, би ти симнала капа доколку се решиш на таков чекор. Како и да е, кажи му и одлучете што ќе правите понатаму. Ти посакувам среќа :worried:
   
 3. vikitalevska

  vikitalevska Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Овде сестрата на вики .Вики избега од дома и остави писмо на кое напиша дека ќе се убие ,никој што ја познава не знае каде е ,во моето семејство сите се болни ,а дејан а во секој момент е со нас ,сите ја бараме и нема трага и глас од неа .се пребарав во нејзината соба и ми текна на нејзиниот компјутер и што да видам тука барала совет ,како се осудивте да се мешате на таков начин ?Благодарение на вашите непромислени совети вики абортираше и докторот и кажа дека никогаш повеќе не може да има деца,и сега кажете ми дали животот и се уништил сега или ако го родеше тоа невино дете што заради ваште совети е мртво .Се прашувам дали вие како сестри ,па здравје боже и мајки ке ги советувате на ваков начин своите најмили?дали пред да ја советувате да аботира,знаевте ли што значи абортус ?страмота девојки што ја подржавте на вакво нешто,па мажите не се толку сурови а се жалите од нив .неможам да поверувам.како може да се даде совет на некој кој не го познавате ,ниту пак неа ,ниту пак нејзиниот живот ?вики и да имала таков дечко беше способна да го исчува тоа дете ,она имаше услови за се и секаква подршка но вие не бевте свесни ,сигурно нема пари ќе пати за леб за тоа дете ,срамота е ,ке остане сама ке се мачи,или зарем е потребен маж да чува дете ?зошто ,па дали вие знаете што е брак ?мислите цветаат рози ?јас како мајка знам и што е дете и брак и маж.ако нешто не оди не оди ,може и да се омажите па после 1 година да се разведете и тоа дете да расте без татко,може и да мислите дека он е најсовршениот маж на планетава и после да увидите дека и не е баш така.не цветат рози во бракот ,и не е се така сјајно како што е сега во врска .А за ваша информација дејан не е ни приближно од тоа што го направивте ,судите за една случка и сте зацртале дека е најлош.па зарем вие сте совршени и не правите грешки ?сестрами беше љубоморна кога и женаму да му се јавеше она се љутеше,он на секој начин и угодуваше ,па мораше да се слушаат за децата а она не го поднесуваше тоа ,а да се смират нема логика .се прашувате зошто ,епа она е верена за друг ,а додека беа во брак и двајцата имаа други живееа заедно само за децата .и после видоа дека тоа не е исправно и се оставија .он ја чуваше сестрами ,ало живееа заедно а вие викате дека ја крие ,неможам да поверувам што све сте напишале .а за годините не е на место да дискутирате секој со својата срека ,најважно е да е добар и да ја чува ,милите со врсник може да биде подобро ?тука нема правила .многу работи не знаете и како сте можеле да ја бодрите да му раскине .се што она ви напишала е во момент на љутина јас ви трвдам дека он со својата бивша нема никогаш да се смири ,а за тоа што биле заедно на одмор и нема врска он вистината ја збореше ,она поминала од таму заедно со вереникот , после слики од неа побара за да ми донесе да ги викам ,самата негова бивша зена ми призна ,зборев и со нејзиниот вереник ,заедно се јавивме во тој хотел и он со сметки докажа дека биле со неговата кола и дека во тој хотел спиел само со децата .па јас не сум ненормална да ја подржувам оваа врска ако он си игра со сестрами .сестрами е неискусна,млада и ја разбирам мегутоа дејан вие не го познавате он со години е со сестрами .се што криел правел само за да ја заштити а јас се знаев јас го советував да крие некои работи знаејки ја неа,она за глупост се љутеше ,она ако се јави,децата ако го бараат .а бившата му правеше многу проблеми и за инает се обидуваше да им расипе преку децата.не знаете ништо за нив и што направивте ?ако он не ја сакал ,она кога му раскина немаше да биде секој ден кај нас пред врата молејки да се врати,спиеше во кола кај нас пред зграда и чекаше да излезе беше упорен во секој момент ,збореше со сите нас а она не попушти се чудев зошто постапуваше така,се смени ,не јадеше ,не спиеше ,стана чудна ,и сите ние за се дознавме последни ,да можев барем да ја спречам .он ако не ја сакал немаше да биде со нас сега кога незнаме кај е и кога дозна дека абортирала и уште полошо неможе да има деца отиде и хаос направи во болницата ,плачеше со искрени солзи и викаше зошто се осмелила на тоа и го убила нашето дете ,ја сакам повеќе од се на светот .ако му беше гајле немаше он да биде сега со нас ,со луге ја бара секаде,да може барем да види колку он се бори за неа,колку пати што не е покрај нејзе .но со господ напред се надевам дека е добра и безбедна и ке ја најдеме во најбрзо време .

  и сега очекувам од вас да се браните и да ме вреѓате ,точно бев дрска,на нејзе и било најтешко и ве послушала и што направила ,вашите совети треба да бидат решение и крај за некој проблем и што настана ?му раскина на некој што ја сака,абортираше и повеке не може да има деца ,и можам да замислам колку и е најтешко а сестрами не е до мене ,изгуби многу ,и си го уништи животот ,моите паднаа болни а на дејан неможам да замислам како му е на срцето .дадовте погрешни совети за некој што не го познавате .ви посакувам се најдобро чао
   
 4. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  Може ќе ме нападнете после ова, ама морам да кажам. Сево ова ми звучеше реално и вистинито, дури и ми беше жал за девочето, ама бременост,абортирала и не може да има деца, па избегала од дома, па никој не знае каде е,па на сестра и и текнала да види на компјутерот и ја нашла баш страницава и што пишувало,извинете ама не верувам ама ни збор. Изникнуваат нови моменти нон стоп ,како во шпанска серија,сега искочи и вереник на бившата жена,хмммм.
   
 5. vikitalevska

  vikitalevska Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  криси јас немам што да те напаѓам добро прочитај се од сестрами и од друѓите ,не се ни одбидувам да ми веруваш ако добро се разбираш од компјутери најгоре од мозила до историја е одбележувачи она оваа страна ја одбележала и ми се отвори ова,со саати седам на компјутеров и гледам се што има ,она беше со денови затворена во соба и затоа помислив дека нешто морам да најдам .твое право е да не веруваш јас немам потереба да те убедувам а не ни сакам ,само сакав на девојките да им се заблагодам за нивните совети .така да тоа е тоа
   
 6. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.960
  Мене овде некако не ми е за верување ништо..Никој не ја натерал Вики на абортус или на нешто лошо..сите дале свое мислење и став за проблемот што го има изложено тука, а нејзино било дали ќе прифати..Сочувствувам со вас ако ова што го пиша е вистина..Мене искрено веќе како што кажа Криси ми личи на шпанска серија измислена сторија..Без навреда и секое добро.
   
 7. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.314
  што и да сме советувале тука,одлуките биле нејзини.
  а она да се немала заплеткано со супер дечкото дејан,ќе немаше никакви проблеми сега (ако воопшто е вистина)
  така што,криви ќе бевме само ако и викаме да,биди со дејан,он е супер...а вака...
   
 8. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.027
  тука никој никого не може да натера со сила да направи нешто, тука ние сеобидуваме да си олесниме кажувајќи ги нашите проблеми и гледајќи како некој би постапил со нашиот проблем, неможам да разберам за што сме ние криви и како на таков начин можеш да не обвинуваш, јас искрено вики не сум ја советувала ништо но ми пречи тоа што ја бараш вината во некои непознати девојки, ако е некој крив за ситацијата во која се наоѓа извини ама тоа е самата Вики, секој си е одговорен за своите постапки, овие девојки кои сакале да ја поддржат и да и помогнат неможеле да ја натераат со сила да абортира, сепак како што прочитав ја советувале да му каже, а таа не ги послушала советите.
  Искрено ми е жал што се наоѓате во таква состојба и наместо да не напаѓате нас на форумот подобро барајте ја!
  Поздрав
   
 9. etjena

  etjena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2010
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  48
  :D не можев да не се изнасмеам, ова е нискобуџетен шпанец :D
  И што бидна ја најдоа ли? Ако имала толку поддршка што бегала од дома. Ако мислела да се убива ќе се убиела досега. Суицидалните личности обично не се закануваат и не ве предупредуваат дека ќе го сторат тоа за вие да ги спасите.
  Никој со здрав разум нема да прочита на форум оди абортирај, оди раскини му на дечко ти, оди убиј се, оди разведи се, оди скокни од петти кат, и да отиде стварно да го направи тоа.
  Ух со нетрпение ја чекам новата епизода итерпретирана ја од Вики ја од сестра и :D
   
  На anu666ka му/ѝ се допаѓа ова.
 10. artemis

  artemis Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  318
  Пол:
  Женски
  Podobro da se frlat tie tri godini, otkolku cel zivot. Najdi si covek sprema tebe
  Ovoj te laze bez sram
   
 11. artemis

  artemis Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  318
  Пол:
  Женски
  Lele, ama se razvila prikaznata. Nikoj tuka ne e kriv. Sekoj sam si nosi odluki. A mozela i da si rodi dete ako sakala i ke go cuva. Koj znae sto e ova? Ako e vistina, zal mi e za devoceto
   
 12. fensy

  fensy Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2010
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  10
  господе боже. ова некое 10 годишно седнува на ком. и си прави филмови. најпрвин кога читав ми беше жал али после апла се гледа дека се глупости ахаха лелеле