1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Разделба после 3 години

Дискусија во 'Врски' започната од Sylvanas, 21 мај 2017.

 1. Sylvanas

  Sylvanas Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2012
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Ве молам за помош, би сакала да ме советувате во врска сме 3 ипол години тој има 29 ја 26 многу го сакам се имаме запознаено со нашите ја кај него на ручек он кај мене на спиење и ред др работи, тој ми кажа дека неможел да ме чека сакал да живееме заедно да бидеме заедно да бидеме фамилија, и јас го сакам истото но тој вели дека не сака повеќе да биде со мене. Многу го имам засакано и многу ми значи. Праевме муабет не тој вика дека неможел да чека и поминало не ме сакал. Совет ве молам...
   
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.521
  Допаѓања:
  72.370
  Пол:
  Женски
  Чувствата што отишле не можат да се вратат...ете седнете и разговарајте уште еднаш, посериозно, договорете се дали можеби ќе си дадете уште една шанса да видите што и како ќе биде но за жал знам како е тоа да исчезнат чувствата, се губи и желбата и смислата на нежност и блискост... а изгледа тој стигнал баш до таа фаза штом тоа и го кажал гласно.
   
  На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sylvanas

  Sylvanas Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2012
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Да но мене не ми е така лесно дс го оставам не сум таква личност сака да искочиме на кафе со неговите другари и партнерки а кога му викам дека го сакам и се би направила за него он ми вика дрка сум имала доволно време. Како да постапам што да направам за да продолжиме ? Едноставно го сакам!
   
 4. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.160
  Допаѓања:
  105.600
  Пол:
  Женски
  Кога го кажал ова?
  А кога ова? :^)
   
  На zalosna, sj *O*, jacqueline.s и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.521
  Допаѓања:
  72.370
  Пол:
  Женски
  Сега се што можеш да направиш е да разговараш и да му кажеш што мислиш и што чувствуваш. Разбирам како ти е. Како ви било тие три години не знам, но навистина тоа е долго време и сигурно сте покажале колку се сакате. Тој рекол дека поминало, дека не сака да бидете веќе заедно, значи чувствата сериозно избледиле. Прашањето е дали сосема или сеуште има некое жарче што може да се разгори. Како што кажав и погоре, знам како е тоа кога љубовта т.е. емоциите згаснуваат и се плашам дека не можеш баш нешто да сториш за да ги вратиш... но обиди се со разговор да му кажеш дека сакаш да бидете заедно па остави самиот да одлучи. Никого не можеш да натераш да те сака и да биде со тебе...
   
  На mira.mira му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Sylvanas

  Sylvanas Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2012
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Пред една недела
   
 7. Sylvanas

  Sylvanas Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2012
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Јас бев таа која секогаш попушташе правев што и да посака ја бев таа која се му купуваше за да биде среќен, незнам дали ќе можам да го преболам го сакам и мислам дека и понатака ќе го сакам:(
   
 8. AURUA

  AURUA Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2017
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  2.607
  Пол:
  Женски
  Секое чудо 3 дена и лекција за следна врска нема што ти да ја одржуваш врската и да бидеш постојано спонзор-да купуваш итн. Он те сакал, можда не премногу ама му било арно да си ги користи твоите добрина, љубов и поволности ама ете сега сака да се спастри да створи фамилија со некоја што ќе ја сака. Најди си и ти некој што тебе ќе те сака. Ќе помине и оваа тежина, ќе се смееш после на се.
   
  На boci79, mira.mira, elenaeli22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.160
  Допаѓања:
  105.600
  Пол:
  Женски
  :^):^) чекај чекај
  Кога ти рече дека сака фамилија со тебе а кога дека сака прекин??:^)
   
  На Keti30 и Donatela.W им се допаѓа ова.
 10. Someday

  Someday Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2017
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  1.773
  Пол:
  Женски
  Чекај, чекај ти си машко или женско???:^):?:
  Screenshot_1.png
   
  На PaLaVa, Crna Dama, jacqueline.s и 7 други им се допаѓа ова.
 11. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.384
  Пол:
  Женски
  На kala21, ванилала, jacqueline.s и 10 други им се допаѓа ова.
 12. QweenSM

  QweenSM Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  3.412
  Допаѓања:
  27.798
  Пол:
  Женски
  На mira.mira и Someday им се допаѓа ова.
 13. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  2.754
  Ооффф леле маки (facepalm) хахахахахахах :rofl: не се знаеме уште ни кој сме ни што сме(на полот мислам) па ќе расправааме овде :rofl: Излеа машка гордост ќе да е можеби е обратно таа него да не го сака па вака го составил :^) или пак си игра со нас... :lol:
   
  На elen4e22, mira.mira и honey.11 им се допаѓа ова.
 14. InWonderland

  InWonderland Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  418
  Пол:
  Женски
  Те нејќе више, нема што тука, ќе си се помириш со судбината...
   
 15. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  2.754
  :rofl: еве подобар совет Амин! Хаха опасна е :D
   
  На SexyGirl2, PaLaVa, maggy95 и 6 други им се допаѓа ова.
 16. Someday

  Someday Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2017
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  1.773
  Пол:
  Женски
  Царица!!! :rofl::rofl:
   
  На LadyInTheDark му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.425
  Допаѓања:
  170.548
  Пол:
  Женски
  Дечки ајде да се сконцентрираме на "проблематикава" а не на полот :lol: ниту на личноста:wasntme:
   
 18. marchi-cool

  marchi-cool Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.701
  Допаѓања:
  13.977
  Пол:
  Женски
  cekaj sega jas ne svajkam ti rekol deka saka da zivee so tebe da bidete familija i deka ne saka da bide so tebe.... nekako nelogicen mi e ovoj muabet. i jas imam prekinato 4 godisna vrska ama toa e toa. ke sakas pa ke prestanes da sakas. ne moze da se umre za ljubov
   
 19. tea20

  tea20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2014
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  365
  хаха да беше само муабетот што е нелогичен тука :(
   
  На LadyInTheDark му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Donatela.W

  Donatela.W Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2017
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  535
  Пол:
  Женски
  Јас не сватив што и кажал :o
  Сакал да живее со неа , не ја сакал или што 8-|
   
  На zalosna и lilo им се допаѓа ова.