1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Разделба

Дискусија во 'Разделби' започната од MyMar, 16 јануари 2011.

  1. anngelique

    anngelique Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    2.486
    Допаѓања:
    5.839
    Пол:
    Женски
    И мојот крај дојде.. по втор пат! Се надевам овој пат ќе биде конечно бидејќи немам веќе сила, желба и нерви да се замарам... ;(
     
  2. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.313
    Пол:
    Женски
    Kај мене крај-конечна разделба,конечна!
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    И јас се разделив по втор пат, трет не сакам ни да има... не оди едноставно колку и да лепиш се крши бре :sweat:
     
  4. richgirl998

    richgirl998 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    286
    Дојде и крајот на нашата врска. Знаев дека денес ќе биде денот ;( Ќе ми недостигаш, признавам. Тоа е животот продолжува.
    http://www.youtube.com/watch?v=HptBdEw2 ... ture=share
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Baroness

    Baroness Активен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2013
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    47
    Денес се разделивме.
    Тешко ми е.Многу.
    Не помина ни еден ден,а јас не можам без него.
    Сакам само да умрам.
    Немам сили за понатаму.
     
  6. Dee

    Dee Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2013
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    334
    Јас колку што имам видено врската ти беше, според твоите зборови, совршена. Зашто (ако не е незгодно прашањево ) е крај? :?:
     
  7. Baroness

    Baroness Активен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2013
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    47
    И јас се прашувам зошто?! И мене не ми е јасно. Ама повеќе не е ни важно тоа.
    И,не не сум сама.Песните се со мене,чоколадите (две изедов,ова е трето) и апчињата.Не помагаат апчињата многу,не знам за што користат.
    Сега е период кога морам да учам за да ги направам добри оценките ама јас немам сила за ништо.И за ништо не ми е гајле.Не знам како ке отидам утре во школо.Не ми се живее.Сакам да умрам.
     
  8. Dee

    Dee Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2013
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    334
    Школо?? Јас не видов ни колку години имаш. Какво не живеење и умирање, да не си ни помислила вакви глупости. Мала си, шетај, уживај, дружи се и учи, машки има колку ти душа сака. Ако треба да е- ќе биде, ако не ќе биде нешто многу подобро. :hai:
     
  9. Baroness

    Baroness Активен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2013
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    47
    Ех коку лесно е да се каже.И јас така на други им мудрував.Ама кога ке се осети е многу потешко отколку што може да си замислиме.
     
  10. Dee

    Dee Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2013
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    334
    Секој жив поминал низ тоа, мора да сфатиш дека е цел живот пред тебе и да продолжиш понатаму.
    Учи, шетај, дружи се, се' ќе биде во најдобар ред. Премногу ти е рано да се замараш со ова верувај ми. :hai:
     
  11. kareTo192

    kareTo192 Активен член

    Се зачлени на:
    15 септември 2013
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    10
    Здраво феминкии...

    Во мометов се чувствувам многу тажно,раскинавме со дечкоми,со кој ми беше до сега најубаво цели овие 2 години ;( но ете тој си размислувал дека ние никогаш нема да можиме да бидиме среќни заедно затоа што на почетокот ме имаше излажено за некои работи за кои јас му опростив затоа што го сакав премногу,но тој продолжил да биди со мене само поради тоа дека јас го сакам и да не ми биде тешко а знаејќи дека нашето не води до никаде...и сега со овие муабети што ми ги кажа уште потешко ми е каква будала сум излегла и цело време во лажна љубов.... како да го пребродам сето ова зошто многу болии.... :envy:
     
  12. L.u.n.a

    L.u.n.a Активен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2013
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    6
    Неколку месечна врска пропадна.Не можам преку ноќ да го преболам.Ние планиравме да се земеме,да оформиме семејство.Да имаме наш дом,деца,среќно семејство.Заедно да се бориме во животот.И во добро и во лошо да бидеме заедно.Немавме кавги.Но ете дојде крајот.Сега што понатаму не знам.Не можам ни да се помирам дека го изгубив.Најинтересното сега доага.Зошто го изгубив?Затоа што поради мои грешки,кои што ги направив несекајки,тој тоа го знае,но ете пусти срам,никаде не води.Затоа не можеме да продолжиме.Не знам што да правам,тоа е најлошото.Од една страна него го изгубив,како без него не знам,од дрга страна семејни проблеми,моите постојано се караат,татко ми ке ја напушти работата,проблеми во школо,проблеми со брат ми и ред др. проблеми..Досега сите проблеми ги решив со негова помош,тој беше до мене.Сите радости со него ги делев.Сега дали да плачам што го изгубив него или на брат ми да му помагам,на моите да им помогнам,дали моите проблеми да ги решам.Што?Како ке живеам без него? Ние требаше заеднички живот да имаме,ама сега немам ни нсвој живот. ;(
     
  13. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Болдираното мислам дека кажува многу работи.
    Најпрвин школо,тоа значи дека си тинејџерка.Во вакви врски секогаш се зборува за иднината,семејство и такви среќни ствари.Не гледам сериозност во муабетот,освен ако навистина сте планирале во моментов,а не во некоја иднина,неопределена.
    Интересен момент ми е последната реченица..како ти тоа немаш свој живот без него?
    Освен него,зарем не го ценеш постоењето на родителите,брат ти?
    Ако покрај твоите грешки не може да ти прости,не можеш ти ништо да направиш.Не знам колку драстични се грешките,и дали заслужуваш ваква реакција.
    Концентрирај се на проблемите,и реши ги.Ама семејните проблеми.
    А за него.Ако е било идеално нештото,и исполнето со љубов,ќе те побара сам и ќе прости.
    Во спротивно,главата горе и животот продолжува.
     
  14. L.u.n.a

    L.u.n.a Активен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2013
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    6
    Силна сум јас,ке успеам.
    Сега морам да завршам со учењето,да го воспитам брат ми,бидејки тоа дете стварно е испуштено од раце и колку можам на моите да им помогнам.
    Јас ке си плачам во себе,не можам тоа пред моите да го покажам.И на моите им е криво што нашата врска заврши.Ама животот продолжува,со него или без него јас морам да продолжам.Не смеам да останам во место.Продолжувам напред.Баба ми ми вели: Ако е вистинска љубов,тогаш ке бидете заедно,ако не тогаш тој не е тој.И навистина е во право.
     
  15. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477

    Големината на твојата личност не во тоа да седнеш и да кукаш зашо сте раскинале,туку и покрај сета болка ти стоеш на нозе,и се соочуваш со реалноста.
    Сврти го вниманието кон семејството.а се друго..шо е твое ќе си дојде ;)
     
  16. sakamte

    sakamte Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    15
    ааааааааааааааа проклет нека еееееееееееееееееееееее и сега што се разделивме го мразам го мразам душата ми ја изгоре :devil: :devil: :@ :@ :@ :@ :@
     
  17. innamylove

    innamylove Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    379
    Допаѓања:
    226
    ако се разделивте тогаш тој не бил прав за тебе а ако е со тек на времето ќе бидете пак заедно можеби за година две или повеќе кој знае, на секој човек му стои некого за него, и разочарувањето што си го доживела сега не е разлог да размислуваш на умирачка, млада си и верувајми со такву размислување единствено што ќе постигнеш е да си ја заобиколуваш среќата, главата горе и никогаш негуби надеж дека работите сепак ќе се подобрат. :)
     
  18. awayfromyou

    awayfromyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2012
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    Свесна сум дека не ме заслужува.Свесна сум дека не е за мене.Ама на срцето не се наредува.Поминаа два месеци како се немаме видено.Се слушавме до пред две недели од како јас му реков да не ми врти зошто ми здосади од неговите лаги и глупости.Решив дека ќе бидам цврста и одлучна личност кога е во прашање тој.Поминaa и тие две недели.И се си беше супер,ми текнуваше на него често,ама веднаш ќе се сетев што ми се ми има направено и веднаш почнував да се занимавам со друга работа.Но ова вечер,после тие две глупави недели,пукнав.Како што велат постарите.И камен да беше ќе се скршеше.За жал така е.Пуштив песна и ми текна на него.На сите убави работи поминати со него,колку само го сакам.Колку само ми фали :( И се заколнав дека нема да го барам и ќе стојам на тој збор.Тој никогаш нема да знае колку само ми е тешшко без него и секогаш ќе си бидам насмеана и среќна иако во себе ќе пукам.Му ѕвонев со скриен,чисто онака.Сакав да го слушнав.Беше со другарите,се смешкаше нешто,ми падна мило.Добар е.Секогаш така нека биде.Се смирив и еве решив да си пишам тука да ми олесни :( Не можам веќеееееее...
     
    На MadamMalaa му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.358
    Допаѓања:
    83.799
    Пол:
    Женски
    Сигурно има некој кој сонува да го направи твоето срце среќно,Доколку сакаш да заборавиш секогаш биди во друштво и избегнувај да зборуваш и да мислиш на него (иако знам колку е тоа тешко)
    Сама кажа дека си свесна дека не те заслужува,па ти вредиш повеќе од него зарем не ?!
    Остави времето да го покаже својот пат, закопај гиспомените колку и да се убави... прават само да си тажна
    Главата горе и насмевни се луѓето како тебе што на другите им посакуваат убавина заслужуваат МНОГУ ПОГОЛЕМА УБАВИНА И СРЕЌА !
    Ти посакувам добра ноќ :)
     
    На awayfromyou му/ѝ се допаѓа ова.
  20. MadamMalaa

    MadamMalaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2013
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    8
    Мила.. го имам истиот проблем, само што кај мене тоа се деси пред една недела, само што ја се тешам со тоа дека така сакало да биде... Но чим си одлучила така, биди храбра и издржи ти го сакаш, но се е залудно кога не си среќна... Сега ќе биде тешко додека помине одреден период, но после ќе сватиме дека ова требало да се деси порано, биди храбра и ќе успееш :* :*