1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Разлика во висината

Дискусија во 'Врски' започната од she-17, 21 март 2010.

 1. she-17

  she-17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  23
  дали би го сметале за пречка во една врска тоа што дечкото е повисок 30ина сантими..? јас сум во таква ситуација и си помислувам: "па што..кога него не му смета.." а од друга страна инаку, постои група на луѓе што коментираат и им смета тоа кај нас.. него му велат: абе се ви е ок амаа..мн е нискичка..:worried: а мене дуги и другарките на одреден начин ми покажуваат дека таков дечко не би сакале да имаат.. што мислите вие?
   
 2. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Види вака јас сум ниска-155 цм.Тоа доста долго време ме мачеше.Но сфатив дека ако постојано си викам леле колку сум ниска далеку не одам.Многу од моите другарки кои се повисоки не можат да си најдат дечко затоа што бил низок,па не можела да носи штикли бла бла бла.Ако тебе ти е убаво со него и ако нему не му смета твојата висина батали ги другите ;) .Бтв досега на ниеден мој дечко не му сметала мојата висина,напротив им годеше што можеше цела да се стуткам во нив ;)
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Ама ич да не му ја секираш. Ти немаш проблем со неговата висина, туку со мислењата на другите луѓе. Висината (меѓу многу други работи) не треба да ти биде пречка.
  Ете баш така. Уживајте во вашата „разлика" :D
   
 4. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  87
  I jas sum si malecka 161 cm pa toa voopsto ne mi e kompleks,naprotiv mi se dopaga mojata visina,formata na teloto mi e super i toa sto sum malecko ic nemi smeta.A zatoa za visinata deka si poniska dosta od deckoto nema vrska uzivaj,bidi srekna sto e taka a da si mnoogu visoka pa da imas problemi deckoto da e malku ponizok od tebe taka e uste poloso.Inaku i jas imala deckovci doooosta po visoki od mene pa ni niv ne im smetalo a ni mene

  A plus vidi gi Eva Longoria i Toni Parker kolku se razlika u visina pa sto im fali bas se dobar par i kolku drugi primeri vakvi ima,pa pogledni gi Beyonce,Christina Aguilera,Shakira.... najzgodni zenski se a malecki :lol:
   
 5. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  81
  Глупости,ич не му ја мисли ако тебе ти се свиѓа и ти се погодил што те боли дали твоите другарки не би сакале таков да имаат нека си најдат каков сакаат тие,ти не бираш за нив туку за себе,и има многу ниски а згодни жени,ич не се замарај смешно би било заради висина да раскинете,и не дозволувај премногу да коментираат и да дрндаат околу тебе и да потпаѓаш на нивното мислење :up:
   
 6. iren4ee

  iren4ee Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  jas pak sum visoka 176 i plus sekacuvam na stikli malku sum povisoka i od deckomi ama visinata stvarno ne ni pretstavuva problem na dvajcata gledaj go coekot so si so nego da tie ubavo visinata niso ne ti pomaga a ni odmaga za da bides so toj so go sakas :up:
   
  На мкд98 и RedLion им се допаѓа ова.
 7. onegirl

  onegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  i jas sum niska a decko mi e visok :) koga bev pomala mislev deka radi visinata nema da mozma da si fatam decko, ama da ti kazam pravo mnogu poise udvaraci imav ja nego moite povisoki drugarki :lol: uzivaj si ;) na decko mi mu e super sto moze cela da me gusne :) taka on se oseka pomazestveno a ja se osekam super sigurna ;)
   
 8. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.447
  еве и јас на темава... :lol: и јас сум пониска 25 цм од дечкоми...сум некои 1.56-57..али како што напиша некоја од вас , од секогаш сум имала најмногу додворувачи, најубавите :lol: и најбитно мнооооооогу високи....едниот беше манекен и беше 1.94 :roll: страшно...ко да му бев играчка некоја, или сестричка што тргнал да ја носи во градинка :( :lol: ама тоа не е страшно тој беше слаб, ама другиот ми беше толкав и крупен...страор...и нон стоп ги гњавев дали им смета...вака онака...сите ми кажуваа дека сакаат помали девојки(јас не мислам така , за мене убав чоек е висок чоек :lol: )...и еве баш пред недела и дечкоми го гњавев шестта година по ред...заколни се дека не ти смета :lol: најнискиот дечко ми бил 20 цм повисок од мене, а никогаш никој од нив не ми го спомнал тоа...само јас што гњавев и гњавев и уште гњавам...така да....ако на него не му смета...уживај и не рецкај никого....од твоите другарки зборува љубомората верувај...од искуство ;) :roll: :D
   
 9. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.505
  Допаѓања:
  195.485
  Пол:
  Женски
  Јас сум некои 157-159 см висока, и отсекогаш сум сакала машки над 180-185, не знам зошто, едноставно ми било супер со нив и не ми беше важно што сум многу пониска од нив (а баш и не љубам да носам штикли)... мој совет е да не се замарате со разликата во висина, затоа што тоа и не е проблем, ако вас ви е убаво, другите што сакаат нека зборат... како и да е... во хоризонтала сме сите исти... така да... ;) ;) ;)
   
  На vale.96 и kukli4ka2 им се допаѓа ова.
 10. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.378
  Допаѓања:
  1.113
  Пол:
  Женски
  Аххх колку сакам дечко ми да е бааги повисок од мене!Тој е повисок од мене само десетина сантиметри а кога ќе облечам штикли тука сме некаде.А ептен сакам многу високи машки! Кој знае може некој ден таков ќе биде маж ми :lol:
   
 11. IJAE

  IJAE Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2010
  Пораки:
  465
  Допаѓања:
  789
  visoka sum 1.80, i od uvek sum imala poniski deckovci od mene i toa voopsto ne mi smeta.. ne e vazna visinata vo ljubovta !!! :D p.s. a tek pa na stikli koa sum hahahaa
   
  На ELIDavor и knowles18 им се допаѓа ова.
 12. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.505
  Допаѓања:
  195.485
  Пол:
  Женски


  А бе и јас сакав така... ама свршеникот мој е само десетина см повисок од мене... и знаеш што? Баш ми е гајле... убавите работи доаѓаат во мали пакувања ;) 8) :D
   
  На seksi му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.378
  Допаѓања:
  1.113
  Пол:
  Женски
  Така е... Има една изрека за ниските луѓе, слична на твојата „ Скапите парфеми и отровите се во мали шишенца “ :D
  Јас отсекогаш сум сакала високи машки, ама речиси сите дечковци ми биле онака просечно високи, што значи дека тоа е само моја желба, на која не и придавам големо значење.
   
 14. seksi

  seksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  113
  Тоа ми е најголем страв. Не сум многу висока, дури просечно, но не сакам кога ми се чини дека е понизок од мене. А сонувам за високи и доволно крупни машки, но ретко сум наоѓала такви :))).
   
 15. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.444
  Пол:
  Женски
  Дечко ми е 1.90 а јас 1.60 кога ќе ме гушне како топломер под мишка сум му. Секогаш сум сакала повисоки машки, може затоа што јас сум ниска а дечко ми па сака ниски девојки бидејќи дека он е висок, како и да е висината не ни е проблем некогаш дури и се зезаме на наша сметка , јас му викам ќе ти ја акнам една мали :D
  Мислам дека висината нема врска, ако ви е убаво во врската висината не е битна .
   
  На Lolo5 и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 16. lavce

  lavce Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  36
  И јас сакам високи машки онака крупни ама сепак повеќето дечковци ми биле на скоро идентична висина со мојата. Висока сум 174 а дечко ми 171 така да висината не игра некоја голема улога. А замислете кога ќе облечам штикли. Немојте да се замарате околу вакви банални работи најбитно е да имате љубов, разбирање, почит , доверба а за висината е најмал проблем. Додека за злите јазици воопшто не ги перципирајте. Битно вие да сте среќни и задоволни. ;)
   
  На мкд98 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.459
  Пол:
  Женски
  Јас сум висока 1.55, а дечко ми е повисок од мене 25 сантиметри. Не ми пречи разликата во висината.
   
 18. Fairybell

  Fairybell Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  37
  Мислам дека е дури и смешно да ги слушаш другите дали вие двајца(било кој пар) си одговарате во висина.И јас сум ниска,1.57 м ,и порано се замарав оти стојам на физичко на крајот од редот а не за друго.Дечко ми е повисок од мене цела глава и повеќе,и мислам дека тоа нема врска.Битно кога ќе си легнете,во хоризонтала сте таман :lol: :lol: :lol:
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 19. LoOnyD

  LoOnyD Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  :lol: Ич да не си се секирала...тоа ти е пролазно, ако сте на почеток на врска или малку потоа :D сигурно се ти е убаво ама од страв дека може станува сериозно и ти доаѓаат многу смешни идеи во глава :PPP А плус и другиве од страна ако ви зборуваат :roll: ама не верувам дека они тоа серизно-па сигурно не мислат дека ќе раскинете затоа што ти си ниска или тој висок :worried:hock: ;)
  Јас сум 164-165 cm а дечко ми е 196cm на почетокот заљубени заљубени и едно време ме маваа трипови дека ептен сме разлика ( а стварно сме) и на нас ни збореа демек разлика во висина ама тогаш не им обрнував внимание! А кога почнав сериозно да се осеќам ко детенце што го шетаат наоколу ТРИП ТРИП ТРИП :lol: Плус сериозна закана ми се високите безобразни девојки што глеаат дека е со девојка ама упорно му се пуштаат! :lol: Некои ќе ги приметам ама некои од што се вискои не ни им дофаќам поглед :lol:
  Ама ми помина брзо и тоа, и сега баш ми е гајле, а и ретко сум на штикли иако ми ја подигаат самодовербата малку! :mrgreen:
   
 20. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Ај што ви е на вас,разликата во висина да не прави разлика во љубовта случајно :o :worried:hock:
  ЈАс сум повисока од дечко ми два-три сантиметри,навистина повисока,ни штикли ни ништо,па кога ќе се поткачам малку уште некој сантим па никому ништо,убаво ни е ,ни јас ни тој немаме проблем.Тоа е најглупавата работа,се знае дека љубовта не гледа ништо.Затоа уживајте си!