Разлика во висината

Дискусија во 'Врски' започната од she-17, 21 март 2010.

 1. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.385
  Допаѓања:
  21.667
  Пол:
  Женски
  Ако идеална висина помеѓу машко и женско е 10 см., што да кажам јас? Маж ми е повисок од мене 32 см. :D
  Ама тоа не ми претставува проблем. 

  Побитни се други работи во врската отколку висината.
   
  На Milobebence, CrazyGirl15, PeperutkiVoMene и 3 други им се допаѓа ова.
 2. ELIDavor

  ELIDavor Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  1.781
  Пол:
  Машки
  хаххаха[/QUOTE]
  пониските девојки се послатки по секси и секогаш се чуствуваат поженствено кога се во прегратка на малце повисок дечко

  сето тоа убаво ама во најголем процент сме ниски и сеа сто да се прави
   
  Последна измена од модератор: 14 јули 2017
  На SummerGirl и CrazyGirl15 им се допаѓа ова.
 3. elvittta

  elvittta Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  210
  Пол:
  Женски
  Јас си имам пак прифатено сепак си го сакам најмногу :)
  Само ме нервира луѓево понекогаш коментираат, денек требало штиклите нему да му ги дам и сл. Ама не се замарам веќе што е тоа е, иако како што велиш ти дека сепак еве и јас се чувствувам поубаво во прегратка на некој повисок од мене.
   
  На ELIDavor му/ѝ се допаѓа ова.
 4. EraBon

  EraBon Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2017
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  587
  Za dvajca iskreno sto se sakaat visinata ne e bitnaa spored mene...
   
  На Feminka22 и SummerGirl им се допаѓа ова.
 5. ELIDavor

  ELIDavor Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  1.781
  Пол:
  Машки
  само така целиот живот да се чуствуваш само убавини да ве пратат тебе и на дечкото
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.385
  Допаѓања:
  21.667
  Пол:
  Женски


  Во право си. Уживам покрај висок и крупен маж како мојот. И не би го менувала. :D
   
  Последна измена од модератор: 3 август 2017
 7. IvanaJenner

  IvanaJenner Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2017
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  507
  Пол:
  Женски
  Јас сум висока 174cm, дечко ми е над 180cm. Кога сум на штикли како него сум таман, па најубаво. :inlove:
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.893
  Допаѓања:
  32.632
  Пол:
  Женски
  Па и двајцата сме доста високи.
  Кога сум на штикли сум исто како него, но тоа не ми претставува проблем.
   
  На IvanaJenner му/ѝ се допаѓа ова.
 9. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.878
  Допаѓања:
  116.620
  Сакам високи мажи. Колку повисоки од мене, толку подобро. Над 190см.
   
  На Nigredo Odor, Luciferovog zlo♧, Feminka22 и 2 други им се допаѓа ова.
 10. alesandra jon

  alesandra jon Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2015
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки. Сакам да ве прашам дали некогаш сте би биле во врска со понизок дечко. Јас сум премногу висока 186цм. Започнав врска со понизок дечко од околу 180 цм,како гледате вие на таквите врски?
   
  На David.wp17 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Tan4ence

  Tan4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  2.432
  Допаѓања:
  18.368
  Како и секоја друга, нормална врска.
  Јас не сум била со понизок ама моментално имам низок дечко, од мене само малку повисок. И не ми пречи воопшто, убаво ни е.
  И тебе лично ако не ти пречи тоа што е понизок и убаво ти е со него, нека не те занимаваат туѓите мислења и коментари. Најбитно е вам да ви биде убава врската.
   
  На SummerGirl, Annora и WildMk им се допаѓа ова.
 12. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.539
  Допаѓања:
  3.400
  Идеално сме ние! Повисок е од мене немам поим колку. Зависи на каква штикла сум, некогаш сум колку него некогаш малку повисока на штикли :D
   
 13. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.869
  Допаѓања:
  16.246
  Пол:
  Женски
  Не ми смета да е повисок од мене.Само да не е понизок бидејќи мене ми е непријатно.Сум била со еден разлика 2-3 прста понизок од мене и имав квази дечко висок 2.05 а јас бев 174-5 и ич не ми сметаше разликата во висина баш беше преубаво, а и обожавам високи машки:inlove::inlove:
   
 14. kejtmoss

  kejtmoss Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2018
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  324
  Пол:
  Женски
  Со дечко ми сме околу 25цм разлика
   
  На dayla, Deni87 и WildMk им се допаѓа ова.
 15. dayla

  dayla Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2017
  Пораки:
  286
  Допаѓања:
  3.368
  Пол:
  Женски
  Мене ми е најубаво со доста повисоки, посебно за гушкање... и други активности. :wasntme:

  Со моменталниов сме точно 36,5 см разлика. Таман ми е.
   
  На ELIDavor и kejtmoss им се допаѓа ова.
 16. kejtmoss

  kejtmoss Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2018
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  324
  Пол:
  Женски
  Колку убаво :)) И јас многу сакам високи машки. Имам бивши дечко разлика бевме 38цм,тој 203 цм :inlove:
   
  На dayla му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Saraahh

  Saraahh Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2013
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  1.330
  Дечко ми е некои 1-2см понизок од мене. Не можам да кажам, дека ми е сеедно, но и не ми претставува некој голем проблем. Јас и онака не сум љубител на високи потпетици. Само често слушаме коментари од типот дека тој требал да носи штикли, дека не сме си одговарале на физичкиот изглед.
  Што мислите?
   
 18. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.983
  Допаѓања:
  3.209
  Пол:
  Женски
  За мене таквиот пристап е смешен, незрел и примитивен. Воопшто не е важно тоа и не треба да те загрижува. И не знам дали си забележала ама многу јавни и познати личности има со таков случај каде мажот е понизок од жената и никој не го коментира тоа. Некои од нив дури имаат доста голема разлика во висината, а девојките си носат потпетици без да се замараат. Според мене носи си тоа што ти се сака. А за шегите приклучи им се и прави се дека не допираат до тебе. ;)
   
  На cresa-jagoda, P.S.love и Saraahh им се допаѓа ова.
 19. Oxsana

  Oxsana Активен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2018
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  На тебе лично ако не ти смета, ич да не ти е гајле другите што мислат и што зборуваат..Мојот бивши беше 2-3см понизок од мене буквално што и да носев многу се приметуваше разликата Но не ми беше гајле затоа што мене навистина ми беше многу убаво со него.. :*
   
  На cresa-jagoda, P.S.love, ELIDavor и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.143
  Допаѓања:
  103.674
  Пол:
  Женски
  Ние сме околу 10-12цм разлика, точно не знам зашто мојата висина не ја знам ама цела глава повисок од мене е. Вака на ниско убаво изгледа кога сум. :) Идеална разлика е мислам.
   
  На cresa-jagoda и TutiFuti им се допаѓа ова.