Разлика во висината

Дискусија во 'Врски' започната од she-17, 21 март 2010.

 1. TutiFuti

  TutiFuti Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  2.838
  Допаѓања:
  26.930
  Пол:
  Женски
  Со мм сме колку една глава разлика но кога сме легнати сме исти:lol:.
   
 2. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  954
  Пол:
  Женски
  Пола глава повисок од мене. На штикла малце можам да го поминам.
   
 3. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.036
  Пол:
  Женски
  Цела глава не се 10-12 см. Дупло е.
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.143
  Допаѓања:
  103.674
  Пол:
  Женски
  Да? Појма немам отприлика кажав, ко шо мисли он дека е 180цм, а јас околу 168-9 така дека му доаѓа, затоа така и израчунав.
   
 5. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.036
  Пол:
  Женски
  Со 10-12 сантими треба до кај увото да му бидеш.
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.143
  Допаѓања:
  103.674
  Пол:
  Женски
  Епа може и така некако сме, немаме слика цели, баш треба да се сликаме и да напраам споредба. :) Сепак фала ти на поправка. Моја грешка изгледа. :)
   
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 7. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.036
  Пол:
  Женски
  Не е поправка, да се најдам во муабет. :D

  За мене лично, не преферирам голема разлика во висина. Десетина см е доволно.
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Demon4e

  Demon4e Активен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2018
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  81
  Пол:
  Женски
  Epa vaka jas sum 1.81, toj e 1.83 :D hahhaa
  ne mi e bitna visinata tolku, no sekako nema da idam so nekoj ponizok od mene glava ipol hahhahaha
  ♥♥
   
 9. hunter26

  hunter26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2015
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Машки
  Еден другар често вели: Во хоризонтална положба не битна разликата во висината :)
   
  На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Milobebence

  Milobebence Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  1.087
  Допаѓања:
  42.490
  Пол:
  Женски
  Таман сме :inlove:
  Јас 163
  Маж 170
   
  На Annora му/ѝ се допаѓа ова.
 11. IvanaJenner

  IvanaJenner Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2017
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  507
  Пол:
  Женски
  Како таман 7цм? Облечеш штикли хоп повисока пола глава. Јас сум 1.72 m и некој дечко што е 1.78-1.79 ми изгледа прилично низок. Најубаво е 13-14 цм разлика. Мое мислење.
   
 12. Milobebence

  Milobebence Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  1.087
  Допаѓања:
  42.490
  Пол:
  Женски
  Ретко носам штикли
   
  На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.838
  Допаѓања:
  31.617
  Пол:
  Женски
  Тој е 166 см, јас 163. Ниски човечиња сме, погодени. :D
   
  На candy.cane, mira.mira, Tan4ence и 2 други им се допаѓа ова.
 14. Tan4ence

  Tan4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  2.432
  Допаѓања:
  18.369
  Same here
  Jaс 159, тој 163. :D:angel:
   
  На Annora и Amellie13 им се допаѓа ова.
 15. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.554
  Допаѓања:
  4.658
  Пол:
  Женски
  167 јас,175 тој :bug:
   
 16. worrieddd

  worrieddd Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  887
  Допаѓања:
  3.483
  Пол:
  Женски
  јас 173 - дм 187 :)
   
 17. Ygritte

  Ygritte Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2015
  Пораки:
  970
  Допаѓања:
  11.145
  Пол:
  Женски
  172 јас/мм 190 убај сме :D:inlove:
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 18. elvittta

  elvittta Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  210
  Пол:
  Женски
  Јас 177 тој 190 можда, таман и на штикла сум пониска :D
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 19. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  973
  Допаѓања:
  4.974
  Пол:
  Женски
  Па не мора 15цм висока штикла да стави хахахх убава разлика е околу 10
   
  На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
 20. jasbi

  jasbi Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2016
  Пораки:
  689
  Допаѓања:
  5.397
  Пол:
  Женски
  Jas 160sm
  Mm178sm