Разлика во висината

Дискусија во 'Врски' започната од she-17, 21 март 2010.

 1. thedude

  thedude Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2015
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Ugh, јас сум 184 сантими, партнерката е 181. Да, често добиваме погледи за висина и двајцата. xD
   
 2. Annora

  Annora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  981
  Допаѓања:
  4.900
  Пол:
  Женски
  И што ако е повисока?
  Ако нив му е пријатно и не му смета, не гледам зошто тоа би било проблем..
  Гледајте карактерно некој да ви е погоден, ако тоа го немате, џабе се останато.
   
  На Emy867, Milobebence, Tan4ence и 3 други им се допаѓа ова.
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.721
  Допаѓања:
  135.902
  Ако некоја е со понизок од нејзе, не ми пречи.
  Јас не сум била, и не би била...
  Едноставно, нема да се чувствувам привлечно покрај некој што е поситен од мене.
   
  На mila7, Ursi, Milobebence и 3 други им се допаѓа ова.
 4. IvanaJenner

  IvanaJenner Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2017
  Пораки:
  421
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
  Се согласувам со WildMK. Јас не би се чувствувала пријатно доколку некој е понизок од мене, а секако не ми пречат другите ако си одат така.
   
  На WildMk и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 5. Annora

  Annora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  981
  Допаѓања:
  4.900
  Пол:
  Женски
  Секој за себе си знае. Твојата реакција ми привлече внимание па затоа и ти реплицирав. Всушност тој е повисок од членката која пиша погоре, само според тебе тоа беше недоволно.
  Општо да е понизок и јас не би сакала, ама зарем треба да се мериме и на штикли дали ќе биде доволно?
  Нема зошто на некој да му се набиваат комплекси за тоа, а верувај се случува многу често. Жал ми е кога ќе видам високи и убави девојки на свечености по ниски чевли само поради ова. И затоа сакав да потенцирам дека барем според мене, тоа воопшто не е битно.
  Сепак како што реков, секој за себе си знае како му е најубaво :)
   
  На ane.bella, Emy867, WildMk и 4 други им се допаѓа ова.
 6. moon1

  moon1 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  2.284
  Пол:
  Женски
  Имам средна висина, 169 см. Не ми смета ако некој е низок или висок. Имам многу ниска другарка, некогаш и помагам да земе нешто што е високо, а некогаш таа ми се наоѓа мене со тоа што секаде ја собира и секаде може да се протне.
  Мм е повисок од мене доволно за кога ќе ставам највисоки штикли да дојдеме на приблиижно иста висина.
  Познавам пар каде што девојлата е многу ниска, а дечкото е значи превисок. Дури мислам дека е највисок во градот. Долго се заедно, најверојатно и ќе се земат. Мене не ми сметаат нивните екстремни разлики во висината. Ме интересира какви ќе бидат нивните деца. Дали ќе земат од генот и на двајцата па ќе озвадат средна висина, или ќе преовладее генот на едниот од нив.
   
  На WildMk и Milobebence им се допаѓа ова.
 7. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  2.323
  Пол:
  Женски
  Негде некаде имам читано дека висината на децата се наследува најчесто од таткото, а интелигенцијата од мајката. Колку е точно, ќе пишам ко ќе родам:D Да не сум офф, ја сум 164цм он 186/7цм. Повисочок е малце, али мене ми одговара.
   
  На WildMk и moon1 им се допаѓа ова.
 8. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.721
  Допаѓања:
  135.902
  Јас сум 175см, маж ми е 183см.
  Кога носев штикли, сум носела и 12ки.
  Повисока бев од него со нив :D

  Не ни зедов во предвид дека рачунате за со штикли :D
   
  На Annora, moon1, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 9. Milobebence

  Milobebence Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  1.103
  Допаѓања:
  44.222
  Пол:
  Женски
  Членката погоро мене ме цитираше дека 7см се малку.
  Порано носев штикли но не ни сметаше висината ниту сега ни смета а сум нон стоп во ниски обувки повеќе во патики.
  Така да според нас и за нас тие 7см ни се супер.
   
  На Annora, cresa-jagoda и WildMk им се допаѓа ова.
 10. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.559
  Допаѓања:
  247.744
  Пол:
  Женски
  ја сум околу 164 он околу 184 :D
  таман сме :D
   
  На Nigredo Odor, cresa-jagoda, WildMk и 2 други им се допаѓа ова.
 11. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  941
  Допаѓања:
  5.065
  Пол:
  Женски
  Иста висина сме, може јас некој см-два повисока.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 12. GoodnightMoon

  GoodnightMoon Активен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2018
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Oн е околу 7, 8 сантима повисок од мене.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Butterfly01D

  Butterfly01D Активен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2018
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  Јас сум 176 а мм 173 а имам и покрупна градба од него и плус се поправив малку откога забременив. Кога и да не сретнат негови колеги/колешки низ град секогаш коментираат -Жена ти е повисока од тебе :D
   
 14. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  3.246
  Допаѓања:
  21.448
  Инаку вака чисто за инфо, има и девојки кои не носат штикли, на пример јас:?:, ниту па вооошто сакам да носам.
  Ако облечам штикли ќе го надминам либе, ама тоа што не носам е поради тоа што едноставно не трпам неудобни чевли.
   
  На Milobebence и Butterfly01D им се допаѓа ова.
 15. Butterfly01D

  Butterfly01D Активен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2018
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  Исто и јас. Што и да облечам сакам да ми биде удобно.
   
  На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.628
  Допаѓања:
  9.331
  Пол:
  Женски
  Jas 165 cm a on 194
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Ursi

  Ursi Активен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2018
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  341
  Пол:
  Женски
  Јас сум 1.63 дечко ми 1.75 . но кога носам штикли сум како него :sun:
   
 18. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.987
  Допаѓања:
  16.705
  @joy1
  Ама таман..
  10 сантиметарска штикла ти треба да му ја стигнеш долната усна. :D

  Многу е лошо да си под 170. Од искуство. :|

  Со момци секакви имам дејтано. И повисоки и пониски и послаби и подебели. 195 е рекордот у висина на момак шо сум го дејтала.

  Имам другарка 2 метри и 20 сантиметри висока (од прилика). Лепотица е. На прст не можат да и се фатат, буквално. :D
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Ladybbc

  Ladybbc Активен член

  Се зачлени на:
  24 април 2017
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  109
  Пол:
  Женски
  Јас 167, он 192cm
   
  На Shmizla94 и WildMk им се допаѓа ова.
 20. Cinnamon Bun

  Cinnamon Bun Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2017
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  4.691
  Пол:
  Женски
  Не ми е нешто битен фактор висинава. Само да не е ептен понизок од мене, што реално и не може да се деси маж да е понизок од мене, бар јас само 2ца до сега имам видено :D
  Ние сме си околу 8-9 см разлика. Мене ми е топ.