Разлика во висината

Дискусија во 'Врски' започната од she-17, 21 март 2010.

 1. The_boy

  The_boy Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2019
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  407
  Пол:
  Машки
  Топ девојка со околу метар и осумдесет висина и кепец со мали рамена и голема глава, пет шест сантиметри помал од неа. Совршено!
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. cladia

  cladia Нов член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  deckomi e 1.80 a jas 1.55 mnogu mu e slatka visinata i sekogash za da go baknam se zeza so mene i jas nemozam da go stignam i mi vika deka sum negovoto minionce iskreno slatko mi, e mnogu toa
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 3. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.388
  Допаѓања:
  48.297
  Пол:
  Женски
  Сон на секоја висока девојка, да :inlove:
   
 4. The_boy

  The_boy Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2019
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  407
  Пол:
  Машки
  Сон на секоја висока девојка е понизок кепец? :wasntme:
   
 5. Vesna24

  Vesna24 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  Секако, треба да е повисок, барем 10 цм. Невкусно е девојката да е повисока од дечкото. Не би можела да се замислам со некој понизок. Да заборавам засекогаш на штикличките, ни под точка разно !
   
  На Svetoslava, Brinetka, ..Queen..1998 и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Cinnamon Bun

  Cinnamon Bun Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2017
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  4.691
  Пол:
  Женски
  Поготово ако си пониска како мене, на ништо не ќе личи. Плус понизок човек да се откаже од штиклички, ноуп...:lol:
   
 7. christinnn

  christinnn Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  1.276
  Допаѓања:
  13.210
  Пол:
  Женски
  Jaс сум 1,59, тој е 1,70. И со штикли сум малку пониска од него, ама како и да е таман си сме:inlove:
   
  На Herrera, cresa-jagoda, cladia и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Vesna24

  Vesna24 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  Па 160 цм сум, што сметам дека е просечна женска висина. Ај да сум 180 цм, ќе треба да барам некој кошаркар. Ама на мојава висина, што понизок од ова?
   
  На Cinnamon Bun му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Cinnamon Bun

  Cinnamon Bun Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2017
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  4.691
  Пол:
  Женски
  Хаахаха тука негде сме 163 сум јас и баш тоа имам пишано во темава дека и не се наоѓа баш понизок од нас, затоа и ни е полесно признај.;) Ем штикли колку ни душа сака, ем не треба кошаркари да бараме :lol:
   
  На Vesna24 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Vesna24

  Vesna24 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  Ееее, привилегија е дефинитивно. Можеш и повисок дечко да си најдеш но можеш и не толку висок дечко :)
   
  На Cinnamon Bun му/ѝ се допаѓа ова.
 11. The_boy

  The_boy Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2019
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  407
  Пол:
  Машки
  190см 8)
   
  На Milobebence и Tina22m им се допаѓа ова.
 12. Ciel

  Ciel Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2019
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  1.905
  Пол:
  Женски
  3-4цм е повисок од мене :inlove:
   
  На Mia-K му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Mia-K

  Mia-K Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  209
  Пол:
  Женски
  Исто сме и ние. :D
   
 14. taznata :(

  taznata :( Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2016
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  68
  Пол:
  Женски
  Ееех лесно ви е на вас пониските девојки и јас би сакала да сум 163см па да можам слободно да си наоѓам дечко за врска со оваа висина да можам слободно да носам 10см штикли и да бидам топ...ама за жал мојата судбина не е таква јас сум многу висока околу 178-179см и тоа многу ми пречи во животот.....и сметам дека ок е да е девојката висока 160 а машкото 190 см девојката слободно може да стави штикли и да си бидат топ пар...ама ако е обратно е тогаш е тешкоо..
   
  На Ygritte и The_boy им се допаѓа ова.
 15. Animali

  Animali Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  9.372
  Пол:
  Женски
  @taznata :( Тажна, немаш воопшто причина да бидеш тажна поради висината. И јас сум висока, па си ја обожавам висината :D Особено нема што да се депримираш поради ненаоѓањето висок партнер, па не се високи само во филмовите, можеби кај нас се поретки, но постојат :D
  Не се преоптеретувај со нешто бесмислено, се ќе си дојде на свое место, само поработи си на самодовербата :f:
   
  На Brinetka, candy.cane, Alisa22 и 4 други им се допаѓа ова.
 16. The_boy

  The_boy Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2019
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  407
  Пол:
  Машки
  Штооо? 178 за женско е ТОП, верувај ми. Јас сум 190 и кога ги гледам џуџлавите машки, се заблагодарувам на бога и на хипофизата :) висината ти е екстра, е сеа ќе треба повеќе физичка активност.
   
 17. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.993
  Допаѓања:
  97.842
  Пол:
  Женски
  Welcome in the club :rofl:
  Последен пат штикла облеков у есен, пешки до диско одев и толку. До кола не стасав, нозе влечев:rofl:
  Сеа читајќи те ми надојде сеќавање. Обавезно балетанки носам со мене. Ама тогаш стварно се глупирав.
  Натака пешки, навака со кола. Шмизла да будем. Абе не ни влегоа у диско штиклите. :worried:
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 18. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.205
  Допаѓања:
  6.180
  Пол:
  Женски
  Јас сум 168 па не носам штикли. А знам девојки со твоја висина што носат и изгледаат БОМБАСТИЧНО. Штиклата не е за да те направи повисока туку дел од облека, стил. Крај краева, не ти треба штикла за да изгледаш средено.

  А иначе, постојат многу високи момци, не се ретки ко што мислиш. Јас некогаш се нервирам што нр сум повисока затоа што имам бивши што биле многу повисоки од мене и врат ме болело хахах. Цени си го изгледот!
   
  На Dadusicka, Herrera, WildMk и 2 други им се допаѓа ова.
 19. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.721
  Допаѓања:
  135.902
  Ич да не ти пречи!
  Да се опниш на штикли, да ја испрајш глата, и да ги гледаш одозгора, додека минеш покрај нив!

  Ако има некој проблем со високи жени, нека ги држи во вода нозете.. можи ќе порасни...

  п.с. пишав веќе.. 175см сум
   
  На cavalli, Dadusicka и Alisa22 им се допаѓа ова.
 20. ray-man

  ray-man Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2012
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  384
  Пол:
  Машки
  Метар и девеес еден...камо среќа да бев 185