Разлика во висината

Дискусија во 'Врски' започната од she-17, 21 март 2010.

 1. IvanaJenner

  IvanaJenner Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2017
  Пораки:
  421
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
  Јас сум околу 171-172 cm висока и кога носам високи штикли од 70-80% сум повисока или пак слична висина.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 2. parrot

  parrot Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  408
  Јас околу 172-3 он околу 183-4 мисламмм. Вака сме таман, кога сум со штикли, тука некаде сме, али не е проблем. Мислам дека разликата у висина би ми била проблем ако сум ептееен повисока од дечкото, обратно се трпи :)
   
 3. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.079
  Допаѓања:
  8.732
  Пол:
  Женски
  Тој е 182cm, а јас едвај 158cm. Ни со штикли не можам да го достигнам.
  Порано, па и сега ми се чини се имам потакчувано на тротоар за да го бакнам и гушнам, оти нема смисла вратот или стомакот да ги бацам, а стол на расклопување сѐ уште не ми гледа како опција.:D
   
  На Ostaveniot, LoneWolfGuy и Ugly Duckling им се допаѓа ова.
 4. Svetoslava

  Svetoslava Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2016
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  114
  Тој 185cm, a јас 180cm .....:l::l::l::f:
   
 5. Svetoslava

  Svetoslava Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2016
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  114
  :sun::sun:Јас сум висока 180cm , и од секогаш ми годело тоа што сум висока , немам потреба од штикли во ниски обувки ми е топ само исправено глава горе и како манекенка , и тие со штикли не ми се рамни :sun::sun:Затоа високи девојки сакајте си ја висината не ви се потребни штикли ..... манекенки сме си :party::party::party:
   
  На LoneWolfGuy му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Cinnamon Bun

  Cinnamon Bun Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2017
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  4.691
  Пол:
  Женски
  ^
  И нам ниските не ни се потребни штиклите. Целењето кон достигнување на некоја висина, не е некоја потреба.
  Девојки и да сте нискички, убави сте си, манекенки сте си, не носете нешто што не ви е удобно само затоа што не си високи и ви "требаат". Височки девојки, не ги отфрлајте штиклите само поради тоа што сте " доволно високи за жени", бидете и 190 со нив, дотолку ви е мерак да ги носите. Just wear what you want and what you feel comfortable in. :inlove: Не дозволувајте висината да ве диктира. :)
   
  На ane.bella, Blue.Sky, Ambitious и 7 други им се допаѓа ова.
 7. Ostaveniot

  Ostaveniot Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  1.894
  Пол:
  Машки
  Јас193 она 168. Интересна ми е кога скока за да ме бакне или се качува на креветот за да ми се фали дека е повисока.:D
   
  Последна измена: 25 август 2019
  На Blue.Sky, piksooki и jasbi им се допаѓа ова.
 8. IvanaJenner

  IvanaJenner Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2017
  Пораки:
  421
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
  15 cm разлика треба да ти е до нос а не до брада. Или ти си повеќе од 185 или таа нема повеќе од 165 што да ти кажам:lol:
   
 9. Sawyer

  Sawyer Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2011
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  3.015
  Пол:
  Машки
  Lele mislenjevo e od pamtivek :rofl:
  I ako veruvas sega si izmeriv glavata i negde od brada do gore ima 20cm, taka da verojatno si bila u pravo, ali da ne sitnicime za 5cm :whew::rofl:
   
 10. IvanaJenner

  IvanaJenner Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2017
  Пораки:
  421
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
  Море се би дала да сум 5 цм повисока :rofl:
   
 11. Sawyer

  Sawyer Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2011
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  3.015
  Пол:
  Машки
  Stikli, patiki i cevli so visoki gjonovi...trebalo da te tegnat za usi ko mala poise, koj ti e kriv sto si bila umna :D
   
  На mira.mira му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Dark_Lady997

  Dark_Lady997 Активен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2019
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Тој е висок 180, јас 165 и таман сме си. Секогаш треба да е машкото повисоко.
   
 13. Ostaveniot

  Ostaveniot Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  1.894
  Пол:
  Машки
  Од кај тоа правило?(facepalm)
   
  На Annora, buba4e89 и Peperutce1115 им се допаѓа ова.
 14. Dark_Lady997

  Dark_Lady997 Активен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2019
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Па не личи да е машкото пониско, чудно изгледа.
  Имам познаничка со дечко рамен на неа, двајцата ниски, смешно изгледаат дури, не може таа ни штикли да облече ради него.
   
 15. Ostaveniot

  Ostaveniot Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  1.894
  Пол:
  Машки
  Греота ниските машки
   
 16. Peperutce1115

  Peperutce1115 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  1.656
  Допаѓања:
  17.490
  Дечко ми е 5-6 цм повисок од мене. Си носам штикли, ич не се устручавам.
  Таман сме си. Си го сакам заради тоа што е, не заради висината :).
   
  На Just.do.it, christinnn, Someonespecial и 8 други им се допаѓа ова.
 17. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.488
  Допаѓања:
  47.247
  Пол:
  Женски
  Онаму во другата тема викаш дека црвче не врши работа, тука викаш дека смешно е машко да биде ниско и да не може девојката штикли да облече. Сум видела и чула луѓе со предрасуди, некогаш и јас сум ги имала, ама на вакви површни ставови одамна не сум налетала. Премногу за еден човек.
   
  На Just.do.it, Someonespecial, Ambitious и 7 други им се допаѓа ова.
 18. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  2.443
  Допаѓања:
  20.348
  Пол:
  Женски
  Јас сум 165cm, а тој е 185cm. :D
   
  На Blue_Angel_13 и Ostaveniot им се допаѓа ова.
 19. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.437
  Допаѓања:
  9.269
  Пол:
  Женски
  Ти девојче седни и поработи на себе.Ова не е никаква зафрканција.Седни и научи да прифаќаш работи.
   
  На Someonespecial, cresa-jagoda, candy.cane и 4 други им се допаѓа ова.
 20. Dark_Lady997

  Dark_Lady997 Активен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2019
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Зошто да поработам на себе? Моја работа е каков став ќе имам кон нештата што не е погрешно.
   
  На Anon му/ѝ се допаѓа ова.