Разлика во висината

Дискусија во 'Врски' започната од she-17, 21 март 2010.

 1. Cherry333

  Cherry333 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2019
  Пораки:
  611
  Допаѓања:
  1.749
  Пол:
  Женски
  Маж ми е 5 cm максимум повисок од мене, не е ни толку ама си се теши. Мене искрено не ми се допаѓа визуелно кога ќе облечам повисоки штикли. Не сакам да сум повисока од него, а и не сум фан на штикли па океј сме. Во исклучителни ситуации (само по свадби) носам ниски штикли и таман сме :inlove:
   
 2. Liu

  Liu Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2016
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  1.109
  Пол:
  Женски
  Се заебаваш ?
  Смешно а во исто време и трагично е твоето размислување :|
   
  На Just.do.it, Askopje, Annora и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Dark_Lady997

  Dark_Lady997 Активен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2019
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  А јас не знам што ме нападнавте сите.
  Си пишав како мислам, не сфаќам која е потребата од вакви коментари.
   
 4. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.109
  Допаѓања:
  7.664
  Пол:
  Женски
  Ти вреѓаш како некој изгледал смешно тоа не е став тоа е навреда.
   
  На Annora му/ѝ се допаѓа ова.
 5. beauty.princess

  beauty.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2015
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  157
  Пол:
  Женски
  cuca e deckoto, ama ko mene e a jas sum 170 on malku povisok a mozebi i ic :D ama ete taka trebalo da bide..
   
  На Annora му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Just.do.it

  Just.do.it Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2019
  Пораки:
  486
  Допаѓања:
  1.117
  Пол:
  Женски
  Многу е неважно дали дечкото е повисок или понизок од мене.
  Го сакам таков каков што е.
  Ако така размислуваме како некои членки тука, може и нему му смета некој физички недостаток кај девојката. Не разбирам што е толку важно дали некој е повисок или понизок.
   
  На piksooki, Annora и beauty.princess им се допаѓа ова.
 7. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  227
  Пол:
  Женски
  Mojot e povisok od mene, taman koga ke oblecam stikli, pak e malku povisok, kako i sto sum sakala
   
 8. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  3.467
  Пол:
  Женски
  Кога ќе застане покрај мене ко Маша и Медо сме. Тој висок и крупен, јас ниска и буцкаста:D