1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Разлика во висината

Дискусија во 'Врски' започната од she-17, 21 март 2010.

  1. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    Одлично ти се погодило :) и штикли да си облечеш и пак повисок.Јас сум 175 и кога ке облечам штикли сум колку дечко ми тој е 185 отприлика, ама супер ми е,веке висината не ми пречи,порано кога наидував на пониски ми пречеше.
     
  2. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    126
    Па како може висината да биде пречка во љубовта :) . И јас сум пониска 20-тина сантиметри од партнерот, па не се замарам. А има и партнери кај што машкото е пониско, но тоа не значи дека не функционираат совршено и не се сакаат најмногу :) . Јас мислам дека нема потреба да се оптеретувате со ова, ниту што мислат другите. Мој совет најдете си личност која ве сака, почитува, верува и ве прави среќни. Не е битна височината :)
     
  3. kukli4ka2

    kukli4ka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2010
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    21
    И јас сакам дечкото да биде повисок па како што повекето од вас девојки велат не ми е удобно со дечко што е низок, а колку понизок толку и поситен .... ете друг проблем исто така сакам и дечко кој не е премногу слаб, меѓутоа не секогаш се ни излегува како што сакаме или пак немаме можност... но на крајот секогаш најважен е карактерот, каков ќе ни биде односот, дали ќе се сакаме. Но како што одминува времето се повеќе сакам добро да се согласуваме со дечкото :)
     
  4. Mistery

    Mistery Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2010
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.626

    Може да прашам зашто би ти пречело ако си 1-2цм повисока од него на штикли? Не носиш штикли секој ден така? мислам дека тоа е стереотип што има останато.....Јас лично не сум којзнае колку висок а не сум ниту низок, 179 сум, и воопшто не би ми сметало женска ми да е повисока 1-2 цм од мене ако е на штикла...Едноставно не се замарам со тој факт...Ако се друго е ок, висината ни најмалку не ми е важна ;))
     
  5. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Нема да ми смета тој да е повисок од мене, макар и да се работи за 20и кусур цм, али не би одела со некој понизок од мене, ниту ме привлекуваат таквите. Имам некаква чудна одбивност спрема ниските машки, али ништо чудно и со таков да завршам :lol: Љубовта е најважна!
     
  6. ocajna93

    ocajna93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2010
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    8
    Јас сум пониска од дечко ми..што да правам, тоа ми е во гените :) а башка тоа сите досегашни дечковци биле пониски од мене, само еден беше повисок..божее!! :lol: малку и ми е срам кога ќе се појавам со него у јавност, али нема везе сите се навикнале на нас, не им е чудно :P иначе висока сум 175 цм :P
     
  7. tvrodoglava

    tvrodoglava Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    се наоѓам во текстов и јас сум многу ниска 1,47 имам 21 год и мене дури ми е срам да излегувам од дома затоа што сум ниска... како да се спарав со тоа
     
  8. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    Ме насмеа, ма што се замараш со тоа..го знаеш четвртиот Њутнов Закон = телото при хоризонтална положба губи од висина :D
    Малку повеќе самодоверба во себе и ќе го надминеш тоа.
     
    На irenna му/ѝ се допаѓа ова.
  9. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Леле колку се замарам на темаваааа :( Висока сум 180цм, а носам превисоки штикли, едноставно ги обожавам :inlove:
    Проблемот се јавува што на штикли фаќам 190цм, и никако неможам да се помирам со тоа дечкото да биде понизок од мене, затоа сеуште сум во потрага по ТОЈ :^)
    40% се над 190, 20% од нив се зафатени, 10% никогаш нема да ги сретнам, 5% не ми одговараат карактерно, ваљда ќе се најде нешто во тие 5% |(
     
    На iv-ana му/ѝ се допаѓа ова.
  10. love23

    love23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    913
    Јас сум висока 182см затоа стално носам ниски чевли или ако облечам штикли сум повисока од маж ми што да правам. Разликата во висина воопшто не пречка на која треба да размислуваш и да не живееш од народот што ќе каже, важно е вие да се сакате, а ако се сеќавате на книгата Печалбари синот никогаш не се враќа од печалба иако мајкаму знае за тоа од искуство бидејќи мажот и никогаш не се вратил од печалба за да луѓето не озборуваат синот го праќа на печалба иако никогаш не се враќа од печалба, ви го дадов како пример за да увидите дека не треба да живеете од тоа што луѓето ќе кажат.
    Не велам дека сите луѓе се злонамерни и дека сакаат да ве озборуваат или да ви зборуваат од околу тоа што го мислат, но некој тоа го прават од љубомора, од завист, од досада (ова се однесува на пријателите кои ни се прават во наводници пријатели). Живејте го животот како мислите дека треба и верувајте во сопствените мисли, но секако и добронамерните совети треба да се земат в предвид. :*
     
    На FBI му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Па и не сме некоја голема разлика со дечко ми.. кога сум облечена во рамни обувки сум до неговите рамиња а на штикли скоро сме исти. Ниска сум 155цм и ич не се нервирам за тоа. Имам другарки кои се високи по 180 и се жалат што не можат да носат штикли и тоа што сакат да си фатат дечко повисок од нив. А јас си купувам штиклички без гајле колку се високи :)
     
  12. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    хаха ги сваќам твоите другарки за височината на дечковците, ама сепак мислам дека ќе си најдат некој ;)
    Јас сум висока 180 :) , па пак носам штикли од по 12цм....Во потрага сум по дечко, ама не можам да се жалам високи дечки има....само треба да го најдам “вистинскиот“ :P
     
    На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
  13. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Да е повисок дечкото од мене не ми сметало никогаш досега.Но сум имала случај кога јас и дечкото сме биле исти,и кога ќе ставев штикли се чувствував многу глупаво |( Затоа додека бев со него не носев штикли. :rofl:
    Морам да напоменам дека сум висока 161 сант. :wasntme:
    Не би можела да одам со некој понизок од мене од една едноставна причина што не запазувам такви момци.Дури незнам како се случи и со овој :?: Али како викаат од секое правило има исклучок.
     
  14. unique.lady

    unique.lady Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    69
    треба да е повисок од тебе а ако биде понизок невкусно изгледа
    [​IMG]
    a aко биде повисок совршено
     
  15. Squirrels

    Squirrels Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2010
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    23
    jas sega za nova godina se smuvav so eden ponizok od mene i epten glupo izgleda,dobro stikli nosev,ama ne lici nekako...mada ne e pisano pravilo,za se ima isklucoci!
    [mod-kirilica:1ezqx78r][/mod-kirilica:1ezqx78r]
     
  16. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Ние сме полни со стереотипови мора да е повисок, мора да е постар бла бла.
    Во странство никој не ни заприметува висока девојка со понизок дечко, а кај нас сите ќе се вртат по нив :?:
    Ама ако им е убаво нека не се замараат.
    Иако поубаво изгледа ако е повисок дечкото, ама мене па уште понеубаво ми е кошаркар од 2 метри со некоја од 1.50. Па греота човекот проблеми со кичма цел живот ќе си има :D
    Ама ова е се визуелно, ако нив им е убаво висината нема улога!
    Јас имам 180, дечкоми е 10тина цм повисок од мене, си носам штикли ич не ми е гајле, дури може со ептен високи штикли некое сантиметарче да сум повисока, ама не се приметува тоа. Не патам од тоа да носам ниски за да сум пониска, носам се што ми душа сака, а тој има за задача да оди најисправено на светов :rofl:
     
    На Sara123, invincible.06 и FBI им се допаѓа ова.
  17. Soncenceeee

    Soncenceeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Ve molam za pomos :( Moeto momce e ponizok od mene,ama ne e golema razlika.I dvajcata se sakame i mnogu dobro ni odi.Vo vrska sme 5 meseci ama mnogu sme bliski.Ve molam za pomos,sto da pravam :( :(
     
  18. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.023
    Допаѓања:
    198.957
    Пол:
    Женски

    Па што ако е понизок, вас убаво ви е во врската? Тоа е она што е важно. Не се замарај со банални ситници, има многу поважни работи од тоа.
     
    На Soncenceeee му/ѝ се допаѓа ова.
  19. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Ако тоа не ви смета тогаш нема потреба од грижа ако се сакате ако ви е се окс нема навистина нема потреба од грижа јас знам мн парови каде што чупето е повисоко од машкото и тоа мн повисоко па тоа не му преичи и се уште се заедно :D
     
  20. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Мори сонце па шо има врска дека е понизок..не си барај проблем кај што го нема. ;) Уживај таму.. :*