1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Разлика во висината

Дискусија во 'Врски' започната од she-17, 21 март 2010.

  1. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    399
    Моето срце е повисоко од мене, така малку поише, без штикли сум му малку под рамо, со штикли, до уста, ама си го сакам најмногу на свет, и не сметам дека сме лош пар поради висината, па машко е треба да биде повисоко.. :D
     
  2. Bunny05

    Bunny05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2011
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    124
    И јас сум малечко 159-160 цм некаде :) Дечко ми е некои 20 цм повисок од мене околу 180 цм :) и никогаш не ми претствавувало проблем тоа ниту пак нему,баш ми е слатко така кога ке му се стуткам целата во прегратка :D
     
    На vale.96 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Повискок е од мене глава ипол
     
  4. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Мојот е 11 сантиметри повисок од мене и баш сме фацки ,јас 159 тој 170 :D
    Додека седевме в студентски не викаа "малите глувчиња од Прилеп" :rofl: :rofl: :rofl:
    И увек не мислеа бруцоши :rofl: :rofl: :rofl:
     
  5. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.743
    Тој има 185, јас 170. Добри 15 цм разлика, но сакам тоа што е повисок, се осеќам заштитено повеќе :D

    И да, и највисоките штикли ми се на располагање :!: :lol:
     
  6. ladyVintage

    ladyVintage Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    2
    Во последно време гледам многу парови кај што девојката е повисока или исто толку висока како и дечкото. Мислам дека тоа е поголем проблем отколку голема разлика во висината, како твојот проблем.Не грижи се за тоа што ќе речат другите, ако на вас двајца не ви пречи, тогаш се е ок ^_^
     
  7. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Мојот бивши е 1,92, а јас 1,66.
    Епа сега видете како функциониравме. :lol: И со штикли бев пониска од него каде-каде. Али ми беше преубаво.
    А најинтересно беше кога бев во патики и ме држеше за рака, мислиш татко си ја шета ќеркичката. :rofl:
    Ама па кога ќе се гушневме се осеќав толку заштитено и убаво и ....ах. Па добро уште си го гушкам. :angel:

    А ич нејќам парови кога девојката е повисока. Мислам, не да ги нејќам кој ме прашува ако нив им е убаво, ама за око не ми делува убаво кога ќе видам. И јас не би се чувствувала убаво, ама ич.
    Сакам да е повисок од мене, а не бурек да му јадам на глата. :lol:
     
    На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Најмногу разлика во висина имав со еден бивш. Тој кошаркарски 193, јас стандардни и вообичаени 173 ко за женско. Со штикли бев таман :) Ама од друга страна конечно пред некој се чуствував слатко малецка.
    Се друго ми било на некој стандард од 185 до 187. Поубаво се чуствувам кога е повисок дечкото, а кај мене тоа е малку проблем, па кошаркари или одбојкари ми се на мета :lol: Да можам на раат да опнам некоја нормална штикла.

    А и сега не можам да претерувам баш - десетка штикла ми е толерирана колку за да бидам таман пониска уште едно 5 - 6 сантими.
    Најшубе ми е кога искачам со некој другар кој и не е баш највисок, па му штрчам над главата :lol:
    Ама хеј, сеедно е - битно е да се дружиме. А и таквите пониските ретки ги имам у друштво - кај се најдоа бре све кошаркари високи, да морам на прсти да се подигам за да ги гушнам.

    Обратна разлика во висината ми е малку смешна. Не сакам никого да навредам, ама француските парови ми изгледаат најнепривлечно и најнеубаво за око.
     
  9. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Јас секогаш сум имала дечковци колку мене јас сум 170 или малку повисоки од мене некои 5-6 см. И дали сум носела повисоки штикли со можност да ја натфрлам неговата висина? Се разбира. Не гледам поента да го поминам животот на рамно од причина што некој од страна ќе смета дека сме некомпатибилни или смешни или вотевр. Ако јас и тој сме се нашле на иста фреквенција искрено ај донт гив а фак.

    Мене Саркози ми буди презир од причина што апла се поткрева на прсти и што не успеал да го надмине комплексот кој му го предизвикува висината и да се прифати себеси каков што е. Во крајна сметка висина е непроменлива категорија и јас искрено не сфаќам ако со некој човек се поклопувам премногу карактерно и ми е ненормално привлечен да дозволам да застанат меѓу нас см. Мене ми е и помалку снобовски да гледам со потценување на луѓе бидејќи не биле со идеална висинска преклопеност. Се сеќавам во една дискотека кога бев на зимување дечкото беше над 30 см разлика поточно повисок од неа. Во еден миг како што играа ја крена и ја бакна со толку љубов едноставно зрачеа.

    За мене парови кои се олицетворение на меѓусебна љубов и согласност, кои се смеат и гледаат еден со друг на оној начин ми се мили и тука нивната компатибилност по висина или дебелина или убавина ми е ирелевантна и најспоредна. Исто како што навидум совршено убави во секој поглед парови и усогласени по сите физички нишани кои ми будат асоцијации како да се вратило леденото доба мене ми се далеку „понеубави„. Ама тоа сум јас.
     
  10. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    Јас сум 167 цм, а дечко ми 11 цм повисок.
    Кога носам штикли доаѓаме на малтене исто рамниште во поглед на висината и многу се радувам, зашто онака морам да се покревам на прстиња и да го бакнам убаво.
    Што е до мене, никогаш не сум љубела особено високи мажи. А и никогаш не сум била во врска со таков, сите биле најмногу до 15 цм повисоки од мене.
    Вака јас од неутрално гледиште можам да кажам - ма не пречи, не се замарајте, сакајте се, висината ли е проблем, ама не сум искусила ваков "проблем" и навистина немам коментар.
    Мислам дека самодовербата игра најголема улога во врската, девојката која е несигурна може да биде сосем компатибилна во поглед на висината со дечкото, а ќе си најде други сопствени маани - криви нозе, вишок кг, вакво лице, онакви уши....
    Мене лично естетски не ми одговараат вакви екстремни парови и обратно - превисока жена со низок маж.
    [​IMG]
    А 5-10 цм и не се некој особен проблем според мене.
     
  11. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
    Јас и дечко ми сме слична висина ,он е повисок од мене само 2 цм ,и коа ќе облечев штикли порано секогаш се замарав леле повисока сум леле вака леле онака ,ама веќе не еден ден он сам ми рече што се замараш зашто да не си носиш штикли мене не ми смета да си повисока од мене неколку цм кога си на штикли :D И од тогаш си носам стално високи кога излагаме негдека :)
     
  12. specificone

    specificone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    836
    Јас 178 а тој 198, двајцата високи ама тој надпросечно :D
     
  13. Annie.mk1

    Annie.mk1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    1.631
    Допаѓања:
    3.742
    Хахаха може бурек да ми јаде над глава и уз пат едно јогуртче да се напие :rofl: :rofl: Јас 1.71 тој 1.93 :rofl: срцка :angel:
     
  14. Cynthia

    Cynthia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    2.368
    Пол:
    Женски
    Не ми смета тоа што е повисок од мене цела глава.
    Баш напротив, кога ќе ме повлече кон него точно цела се вклопувам. А и ќе ме зграпчи убаво со рацете и нема мрдање, главата точно ми завршува под неговата брада, буквално можам да се заглавам.
    Лајк а пазл. :D
     
    На Bunny05 и Oxymoron им се допаѓа ова.
  15. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Повисок е од мене една глава, баш да можам да го гушнам и да го потпрам главчето кај него на гради. Лично никогаш не сум била со некој што е моја висина/понизок, не ми се допаѓаат машки што се високи 163 цм. :)
     
  16. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Не, не ми смета ако е повисок. Баш напротив, ми се допаѓа да е повисок(и е од голема помош кога треба да се облечат штикли :D ). Сепак тој е машко и е логично да е повисок од мене. Ако не му смета нему, не ми смета и мене. А дали на неговите другари и моите другарки тоа им се допаѓа или не не би требало да не засега.
     
  17. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Нејќам џин до мене, ниту џуџе, дечко што е на моја висина, чак и 15 -20 см. повисок е океј.
    Мојон е една глава отприлика и треба да го газам на патики за да го бацам, јеах, баш фраерски 8)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Dona-Ares

    Dona-Ares Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    216
    Пол:
    Женски
    Јас 178 тој 188
    точно 10 сантима така што не ми е проблем никогаш да носам штикли ;)
     
  19. INSIDIOUS

    INSIDIOUS Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    512
    Јас 162 тој 185. Ме нервира тоа ама што да се прави, спас нема освен штикли :D Се чуствувам како џуџе во споредба со него :D И ме нервира што кога ме гушне неможам да си ја ставам главата на рамото негово и му се туткам во градите и косата ми се наелектризира и ми се размачка шминката ако ме притисне посилно, и изгледа како татковска прегратка :D
     
  20. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Oбично ми паѓаат во око високите, значи 180+.
    Екс либето беше две ипол глави повисоко од мене, некаде 195 и ми баш ми беше интересно тоа што требаше да се наведне малце за да му шепнам нешто (на пример додека сме во кафич/бар), или пак да се подигнам за да го гушнам, ма слатко ми е иако факт е дека е огромна разлика, ама тука се штиклите и немаме гајле.
    Моментално овој што ми боде очи е тука некаде, 180, ни помалку ни повеќе.
    Некако не би се чувствувала удобно доколку би бил како мене, а висока сум 170че.
    Не дека висината е клучен фактор во изборот на мојот партнер, не патам од комплекси, ниту пак имам штикла-манија 10+ и слободно би толерирала 175, ама осумдеска си е осумдеска, а и посимпатични ми се високите момци и се чувствувам некако посигурно во нивно друштво.