1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Разлика во години

Дискусија во 'Врски' започната од Bright, 25 ноември 2009.

  1. *Ane*

    *Ane* Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2017
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    2.199
    Пол:
    Женски
    Maz mi e 1ipol postar od mene i funkcionirame veke 10god :)
     
    На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. st2007

    st2007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2014
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    797
    Пол:
    Женски
    Три години и три месеци маж ми е постар и супер функционираме засега.
    Според мене не е битна разликата, само мажот да е постар. Не можам да се замислам со помлад маж од мене. Но не велам дека на жените кои се постари од своите мажи не им е добро. Секој со својот вкус и одлука.
     
  3. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    а 30-40 години разлика? Што мислите за тоа?
     
    На Атриом му/ѝ се допаѓа ова.
  4. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Претеризам.
     
    На sj *O*, Joi, Alisa22 и 4 други им се допаѓа ова.
  5. Joanna_

    Joanna_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2018
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    634
    Пол:
    Женски
    Јас сум цели 11 дена постара. :lol:
     
  6. Читател

    Читател Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2015
    Пораки:
    738
    Допаѓања:
    5.806
    Пол:
    Машки
    До 5-6 години разлика ми е таман :)

    Она да е помала де :D
     
  7. Raketa

    Raketa Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    510
    Во порана восраст не ми претставуваше проблем 6-7 па и 8 години ама како минува времето реално сега разлика поголема од 3 ја гледам како проблем.Едноставно тој после 30 влече кон семејство да се оствари како родител.... јас во рани 20 желна за успех амбиција сакам барем уште 6-7 години додека да планирам основње на семејство.Во моето искуство претставуваше ненадминлив проблем,нормално не дискутирам доколку амбициите на партнерите се поклопуваат ама сметам дека тоа е доста ретко особено кога едниот партнер ја поминува 30 а другиот е уште во своите рани 20.
     
    На Doozy, Adriana.O и WildMk им се допаѓа ова.
  8. Caci55

    Caci55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2018
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    526
    Пол:
    Женски
    Или да е 4 до 5 години постар или 4 до 5 години помал. 7, 10 или 15 години плус е многу. Не ми е логично 15 години плус зашто некои на таа возраст се случува да станат родители.
     
  9. lunchy

    lunchy Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2016
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    311
    Пол:
    Женски
    Гoдините пoрaнo и не ми биле вaжни ,сум излегувaлa и сo пoмaли ,нo пoрaди тoa и сум имaлa мнoгу кaрaници oд штo не биле сoзреaни.Амa сегa дечкo ми, 5 гoдини е пoстaр oд мене и сфaтив декa е пoдoбрo мaшкoтo дa е пoстaрo зoштo е пoстaбилнo и ем знaе дa ме oпрaви вo некoи рaбoти знaе дa ми дaде прaв сoвет и ем врскa е зaснoвaнa нa мнoгу тoлерaнцијa и рaзбирaње.
     
    На Lizzie му/ѝ се допаѓа ова.
  10. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.444
    Допаѓања:
    4.664
    Со дечко ми сме скоро 6 години разлика - тој е постар. Веќе 5 и пол години сме заедно, и супер ни е (се потскаруваме нормално, како и секој пар :D). Тој работи, јас студирам (медицина, што е повеќе години) и малце тука е контрадикторно. Знае понекогаш да отвори тема за идно време, за женење, за деца ама јасно му е дека се' додека не завршам - ништо од бизнисот. Можеби нема да се жени на 27-28 како што си има замислено, ама тоа му е шанса да напреднува во кариера и повеќе да ризикува.
    Мислам дека годините имаат мал дел. Би рекла нашата разлика е во граници на нормала, повеќе накај горна граница (според мене). Мама и тато се 10 годинин разлика, и со тато е некогаш ептен тешко да се излезе на крај. Толку му се застарени и спротивни ставовите од на мајка ми... И со оваа технологијава :lol::lol::lol:
     
    На Dr.Zzz му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Keanu Reeves

    Keanu Reeves Нов член

    Се зачлени на:
    9 јули 2018
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Машки
    Јас верувам дека годините никогаш не претсавуваат проблем во Љубовта не зависно како и да се круниса љубовта, со брак или пак љубовна врска, ,Моето искуство кое сакам да го споделам со вас е ,да никогаш не се оптертуваат со рекла казала, тој е постар од нејзе или таа од него може син да и биде ова она абе глупости.
    Во мојот живот секогаш сум имал жена до мене која во годините е над мене што значи сите мои љубовни врски биле со жени што се над моите " години " ,врската која ја имав во годините изнесуваше 17 години помеѓу мене и нејзе функциониравме беспрекорно добро годините дури и не се приметуваа живеевме заедно среќни и весли секој миг од денот нормално со добар секс кој ја одржуваа врската, Љубовната хемија не познава години уживајте сакајте се , бидејки сите се раѓаме и умираме еден ден,
    Прашање што им фали на Моника Белучи ,Синди Крафворд ? според мене за мене тоа е жена која нема години и нормално секој маж не зависно на " годините " сонува за таква жена..

    “The difference between sex and love is that sex relieves tension and love causes it.”
     
    На Lavica2602 и Gosh им се допаѓа ова.
  12. MilevskaBaby

    MilevskaBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2018
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Od licno iskustvo kje vi kazam deka razlikata vo godinite definitivno ne e bitna za vo edna vrska da postoi ljubov i harmonija jas so mojot sakan sme 12 god razlika i voopsto ne se cuvstvuva toa se e do odnesuvanjeto i slogata..naskoro kje se verime taka da godinite ne se vazni vo ovoj slucaj
     
    На A.27 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. bambina carina

    bambina carina Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2015
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски
    колку годишни сте?
     
  14. MilevskaBaby

    MilevskaBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2018
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Jas 18 toj 29 uste malku 30
     
    На David.wp17 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Pa I ne veruvam deka e taka ti si ushte dete.. kolku vreme ste zaedno?
     
    На crimson, joy1, Joi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.138
    Допаѓања:
    14.390
    Пол:
    Женски
    Си го уништуваш најубавиот период од твојот живот, ако зборуваме за брак Искуси го животот....
     
    На Joi му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Принцезичка1

    Принцезичка1 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 август 2016
    Пораки:
    1.064
    Допаѓања:
    5.394
    Пол:
    Женски
    мислам дека е најубаво дечкото да е постар до 6год така личи не некои помали дечишта
     
    На A.27 и David.wp17 им се допаѓа ова.
  18. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    Не е битна за зрели и изградени личности. Возрасна личност при крајот на третата деценија од животот малку е чудно да се мотка со малолетници.
    Бракот е сериозна работа, зошто уште сега да се врзуваш со толку обврски наместо да уживаш во младоста? И дечко ти не е престар па да му се брза, можете да си поуживате уште некои 4 години како дечко и девојка па да се земете. :)
     
    На GirlLove, IM.TMKQ и Alisa22 им се допаѓа ова.
  19. MilevskaBaby

    MilevskaBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2018
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    3 god sme zaedno

    Sig neznaes kako e da se saka vistinski i da ja iskusis ljubovta zaroa taka zboruvas nie edvaj cekavme da se zememe
     
    Последна измена од модератор: 15 јули 2018
    На A.27 и GirlLove им се допаѓа ова.
  20. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Бракот си носи обврски сам по себе но не значи дека нема да уживаат во него. Се зависи од нив двајца.
    @MilevskaBaby среќно понатака.
     
    На WildMk, senjorita-v и MilevskaBaby им се допаѓа ова.