Разлика во години

Дискусија во 'Врски' започната од Bright, 25 ноември 2009.

 1. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.667
  Допаѓања:
  20.549
  Пол:
  Женски
  ^ Не ти се обраќам тебе и реплицирав на членката, но ако ти мислиш дека треба да се објаснуваш, слободно разјасни ги прашалниците на членовите.

  И да, не гледам никакви аргументи од твоја страна, само субјективни, лични мислења и ставови.
   
  На Stressed Out, sj *O*, Alisa22 и 3 други им се допаѓа ова.
 2. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.036
  Пол:
  Женски
  А што правиш тогаш, ме оговараш?

  Форумов служи за искажување лични мислења и ставови. :D Инаку, ти си посубјективна од мене, си пишуваш како што ти одговара.
  А тоа што успеваш/не успеваш да видиш е твој проблем, тука не навлегувам.

  Овде имаме тема со наслов „Разлика во години“, таа земала да пишува членката вака, членката онака...
   
  На LoneWolfGuy му/ѝ се допаѓа ова.
 3. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.667
  Допаѓања:
  20.549
  Пол:
  Женски
  Не сум навлегувала во расправии и не планирам. Не навредив никој, само кажав дека имаш ставови кои на повеќето не им се сфатливи, исто и членката реагираше во тој контекст.
  Ти и објасна, нејзино е дали ќе ја продолжи вашата дискусија.
  Убав ден.
   
 4. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.036
  Пол:
  Женски
  Ти анкета да не вршеше, та знаеш што на повеќето им е сфатливо, што не?
  И како тоа јас сите успевам да ве разберам, а ти на пример, не успеваш да ме разбереш мене? Проблемот не ќе да е во мене.

  Ако перцепцијата за физичкиот изглед не значи ништо, што не трчате сите и по дедовци?
  Затоа не ми ги продавајте мене тие пуканки.
   
  На LoneWolfGuy му/ѝ се допаѓа ова.
 5. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  4.933
  Пол:
  Женски
  Да, игра улога изгледот ама нема никаква врска со тоа дали е нормално некој постар да е со помлада или не.
   
  На Someonespecial, Ugly Duckling и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
 6. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.036
  Пол:
  Женски
  Немало врска.
  Да ти дојде да флертува со тебе некој пропаднат старец што изгледа како чичко или дедо да може да ти биде, нема да бидеш вџашена, нема да го гледаш како манијак? На возраст кога е видливо дека може деца и внуци колку тебе да има, он земал на девојчиња се пушта?
  Од друга страна, млад човек на негово место, и да не ти се допаѓа, не е толку језиво, си ја пробувал среќата.
  Трета ситуација, да е некој 50-годишен ко Бекам (пример само Бекам реков, инаку се разбираме) дури и да не си по постари, нема да му земеш толку за зло (можда и ич).
  Не мислам конкретно на тебе иако употребувам второ лице, општо зборувам, на секоја се однесува.
   
  На sj *O*, LoneWolfGuy и AnnabelLee им се допаѓа ова.
 7. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  4.933
  Пол:
  Женски
  Ти ја сфаќам до некаде поентата, ама 50 годишен маж да ми се пушта, како и да изгледа ќе ми е одвратно и ќе ме фати језа.
   
  На sj *O*, LoneWolfGuy, Tina22m и 3 други им се допаѓа ова.
 8. black_lover

  black_lover Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2015
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  55
  Пол:
  Женски
  Ние сме разлика 6год и 8месеци.Скороо 7 год.. :D:D
   
  На LoneWolfGuy му/ѝ се допаѓа ова.
 9. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  466
  Пол:
  Женски
  јас сум постара
  21, а он 19
   
  На Keiner, P.S.love, Alisa22 и 2 други им се допаѓа ова.
 10. Kum38

  Kum38 Нов член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2019
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Машки
  Ако имаш баба носи го кај неа секој ден на ручек и за две години ке порасне и ке те стаса
   
 11. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.667
  Допаѓања:
  20.549
  Пол:
  Женски
  Не побара да и објасниш како да го порасне..(facepalm) |(
   
  На sj *O*, Keiner, twilight123 и 2 други им се допаѓа ова.
 12. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.713
  Допаѓања:
  5.040
  Пол:
  Женски
 13. violetblue

  violetblue Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  927
  Допаѓања:
  2.841
  Daddy issues си има девојката, ако потекнува од дисфункционално семејство, или ако е била
  жртва на насилство, или занемарување од родителите па со првиот што ја третира добро веднаш се мажи.
  Или за пари.
   
 14. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  7.098
  Пол:
  Женски
  Имам јас објасување за ова,ама не би сакала да бидам.......од разбирливи причини.
  Многу е, и за ќерка да му биде,ама сопруга,тоа е катастрофа:shake:
  Може дедо и внука да бидат,мислам по лично ќе биде,а може и прадедо....што да не!
   
 15. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  466
  Пол:
  Женски
  објасни се
   
 16. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  466
  Пол:
  Женски
  еве штом се прaви паметен нека даде и паметен совет;):clap:
   
 17. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.396
  Допаѓања:
  7.514
  Пол:
  Женски
  Не сум лично за голема разлика, досега најголема разлика ми била 2 години, а најмала неколку месеци (постари од мене).
  Негде до 5-6 години лично ми е прифатливо, повеќе не затоа што обично ми се досадни личности постари 10+ години од мене, мислат на женење и деца веќе.
  А би сакала и со некој помал да пробам 8-| (е сеа не толку помал за во ќорка да одам:D)
   
  На Biny и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 18. ray-man

  ray-man Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2012
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  382
  Пол:
  Машки
  Јас со моиве 28 сум млад, стар или...?
  *трик прашање :)
   
 19. g8lQQk

  g8lQQk Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2018
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  5.189
  Пол:
  Женски
  Мене ми пречи голема разлика во години и сигурно не би можела да бидам со некој 15 и повеќе години постар од мене.

  Овие се на пример 20 год. разлика и ич не ми се пар.
  Ама битно на нив да им е ОК, јас не би можела со толку постар.

  BBUpeB1.jpg
   
 20. Кавалер

  Кавалер Активен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2019
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Машки
  IMG_20190328_215303.jpg
   
  На sj *O*, GirlLove, EdnaDevojka21 и 3 други им се допаѓа ова.