Разлика во години

Дискусија во 'Врски' започната од Bright, 25 ноември 2009.

 1. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.661
  Допаѓања:
  20.527
  Пол:
  Женски
  6 години тој е постар.
   
  На senjorita-v, Amellie13, Dream-Girl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. parrot

  parrot Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  406
  1 година јас сум постара :lol:
   
  На Animali и poppie им се допаѓа ова.
 3. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  1.362
  Пол:
  Женски
  7 godini i 4 meseci, toj e postar.
   
 4. Smajli69

  Smajli69 Активен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2019
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  23
  Знаете, малку ми е збунувачки... сите велите дека би биле само со постар или врсник, а никоја не вели дека би била со помал. Зошто не би сакале? Сте биле во врска со помала личност од вас? Што е тоа што не би ви чинело доколку би биле со помала личност?

  Воглавно поголем дел од врските во кои сум бил, биле со постари девојки и биле прилично добри врски, само поради Х причини сме морале да се разидеме на различни патишта...
  Ме интересира каков е вашиот став во однос на ова прашање?
   
  На plava.90 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  4.815
  Пол:
  Женски
  Јас не сум била и не би била сега со помлад од причина што имам 19 години и прилично ми е неверодостојно дека некој од 17 или 16 години би ми одговарал со размислувањата.
   
  На sj *O*, Angie1432 и Tanjamm им се допаѓа ова.
 6. ladyySi

  ladyySi Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  740
  Јас имав 3 годишна врска со помал и постојано се чувствував како да му сум воспитувач или втора мајка.
  Ние женските созреваме многу побрзо од вас и ни треба маж кој што ќе е минимум на наше ниво, а не дете кое што треба да го израснеме.
  Да напоменам дека ова го мислам за средношколските врски, за понатака не можам да коментирам.
   
  На sj *O*, ku4ence, Tanjamm и 3 други им се допаѓа ова.
 7. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.831
  Допаѓања:
  31.543
  Пол:
  Женски
  Не сум била со помал, бидејќи најголемиот дел од врсниците и тие докај 2-3 години постари (да не зборувам за помали) ми делувале (и уште делуваат) многу незрело. Увидов дека немам ништо заедничко со нив. Скоро никој од нив не се интересираат за сериозни врски, туку најмногу за забава. Нормално дека годините не се мерило на зрелост, ама ете. Се пронајдов со 9 години постар од мене и се вклопивме совршено. Имаме слични размислувања, ставови и супер функционираме заедно. :)
   
  На sj *O*, ku4ence, Tanjamm и 5 други им се допаѓа ова.
 8. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.661
  Допаѓања:
  20.527
  Пол:
  Женски
  Истото и за мене важи.
  Колку само работи што ги правеле машките на моја возраст и нивното однесување, особено во средно, мене одбивни ми биле и детски. Презрела бев за своите години и донекаде знаев дека само со постар ќе можам да го имам она што го сакам.
  Секако има и исклучоци не велам не, но во мојот случај не се покажа така. Сум била и со една година постар, 22 имаше тогаш тој, дете право во секоја смисла на зборот.
   
  На sj *O*, +++, Tanjamm и 5 други им се допаѓа ова.
 9. TravellerS

  TravellerS Активен член

  Се зачлени на:
  10 април 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  41
  Пол:
  Женски
  NE mozam da SE zamislam so pomal od Mene, NE e toa za Mene. Cel zivot mi SE dopagjale postari, nekolkute deckovci Sto sum go imala bile po 5 i 8 godini postari od Mene. Mm e. Skoro 8i Pol godini postar od Mene.
   
  На sj *O*, Tanjamm, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Smajli69

  Smajli69 Активен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2019
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  23
  Дури и доколку се појави некоја атрактивна, карактерно изградена личност, која за жал е помлад/а од тебе?
   
 11. TravellerS

  TravellerS Активен член

  Се зачлени на:
  10 април 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  41
  Пол:
  Женски
  Sega vekje mi e docna na koj i da SE pojavi.
   
  На Maca Macovska му/ѝ се допаѓа ова.
 12. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.050
  Допаѓања:
  3.732
  Исклучиво помлад. 8)
  Една или две години. :wasntme:
   
  На Oxymoron му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.040
  Допаѓања:
  15.609
  Пол:
  Женски
  Мислев дека имам пишано на темава ама изгледа не сум пишала :?:

  Јас сум скоро 8 години постара од него :nod:
   
  На Cloud95, Animali, WildMk и 2 други им се допаѓа ова.
 14. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  4.815
  Пол:
  Женски
  И како иде? На колку години започнавте врска?:D
   
  На ane.bella му/ѝ се допаѓа ова.
 15. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  2.116
  Јас сум во врска скоро 3 години со дечко помал од мене, година о два месеци. Секогаш викав дека нема да одам со помал од мене, едноставно не се замислував, а одлично функционираме. Така да мислам дека сепак се е до човекот и неговото созревање. :):)
   
  На sj *O* и Smajli69 им се допаѓа ова.
 16. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.040
  Допаѓања:
  15.609
  Пол:
  Женски
  Супер за сега дај Боже така и да продолжи, 3 и пол години заедно, имаме и бебе,кога почнавме тој беше 26 јас 33.
   
  На TravellerS, Cloud95, candy.cane и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  4.815
  Пол:
  Женски
  Мило ми е за вас, да не ви избега среќата и љубовта никогаш.:inlove:
   
  На ane.bella му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Ikickabebusce

  Ikickabebusce Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  3.142
  Пол:
  Женски
  Мислам дека разликата во годините не влијае на тоа ако постои вистинска љубов.. Стрина ми е постара 9 години од чичко ми па што.. Нема врска тоа..
   
  На Ladygugche, DushkoFH и Кавалер им се допаѓа ова.
 19. mira.mira

  mira.mira Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2016
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  5.181
  Razlika od 20-40 godini megju partnerite e ne normalna. Moze da ima platonska ljubov no ljubov i zaednichki razmisluvanja teshko.Partnerite pripagjaat na razlichno vreme ,imaat jaz na generacii. No ako zborime za biznis, toa e dobra biznis zdelka.
   
  На Cloud95, marchi-cool и JProud им се допаѓа ова.
 20. ..Queen..1998

  ..Queen..1998 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2017
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  Мојот дечко е 3 години и 2 месеци поголем. Никогаш не сум сакала да имам помал од мене, ниту многуу повозрасен .
   
  На LoneWolfGuy му/ѝ се допаѓа ова.