Разлика во години

Дискусија во 'Врски' започната од Bright, 25 ноември 2009.

 1. Animali

  Animali Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  9.372
  Пол:
  Женски
  Јас би била со помлад, вај нат? :makeup:
  Бидејќи се е до карактерот. Од повеќето постари, демек зрели на 30, повеќе сум се негативно изненадила колку се всушност деца, отколку од оние помладите од мене.
  Помладите некако и имаат по неосудувачки и пошироки видици кон светот, што ми е огромен плус.

  Едноставно важен е карактерот и енергијата, барем за мене.
   
  На sj *O*, IM.TMKQ, marchi-cool и 3 други им се допаѓа ова.
 2. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.285
  Допаѓања:
  7.543
  Пол:
  Женски
  Сегашниов е 4 год поголем од мене. Сум била и со 8 години поголем и не размислуваше воопшто како за негова возраст. Шутраче беше.
   
  На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
 3. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.825
  Допаѓања:
  9.089
  Пол:
  Женски
  А што мислите женското да 28,а машкото 10 години постаро?
  Страшното прашање хахах
   
 4. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  5.532
  Допаѓања:
  110.921
  Пол:
  Женски
  Некој да ми кажеше дека ќе се заљубам и ќе стапам во брак со 20 г постар маж од мене,ќе го направев ненормален.
  Денес,после 4 год брак мислам дека ова е најубавото нешто што ми се случило во моите 40 г живот:inlove::inlove:.
  ЉубоФ и разбирИја ако има , све има :l:
   
  На sj *O*, Petar80, Lostinparadise и 12 други им се допаѓа ова.
 5. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  2.443
  Допаѓања:
  20.349
  Пол:
  Женски
  7 години сме разлика. До сега супер функционираме. :)
   
 6. LoneWolfGuy

  LoneWolfGuy Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2017
  Пораки:
  396
  Допаѓања:
  666
  Пол:
  Машки

  Обично така иде тоа, некој си марфиев закон
   
 7. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  16.337
  Пол:
  Женски
  Воопшто не ти е страшно прашањето, таман си се и годините.
   
  На sj *O*, diskreten32, Amellie13 и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.374
  Допаѓања:
  8.865
  Пол:
  Женски
  Немам против за разлика во години.
   
  На LoneWolfGuy му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Cacii123

  Cacii123 Активен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2019
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Јас немам против во разликата на годините, но мене повеќе ми се допаѓаат момчињата кои се поголеми од мене хаха
   
  На Multipotential и diskreten32 им се допаѓа ова.
 10. jasbi

  jasbi Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2016
  Пораки:
  807
  Допаѓања:
  6.665
  Пол:
  Женски
  Tri meseci e postar od mene mm.
  Nikogas ne sum smetala deka godinite se nekoj limit koga ima ljubov
   
  На ku4ence, Petar80 и diskreten32 им се допаѓа ова.
 11. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  295
  Пол:
  Женски
  2 godini sme razlika i sme super par koj veke ja pominuva zaedno 7 mata godina
   
  На piksooki и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 12. beauty.princess

  beauty.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2015
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  158
  Пол:
  Женски
  Дали можам да бидам со некој идеален пар ако тој е 16 години постар од мене?
   
 13. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  1.369
  Пол:
  Женски
  7.5 godini razlika skoro 13 godisna vrska. Na pocetokot razlikata i te kako se gledase sega vekje ne i super ni e.
   
 14. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.437
  Допаѓања:
  9.269
  Пол:
  Женски
  Мислам дека зависи и до тоа колку години имате.И ако има љубов зошто да не
   
  На Amellie13 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  7.524

  На ова од искуство може да ти одговори @Bubce38 :)


  ЕДИТ - да одговорам на темава : ние сме 3 години разлика, он е помлад, па шо да правам ко само млади машки ми се пуштаат и што изгледам младо на фаца
   
  На marlonbrando69 и LoneWolfGuy им се допаѓа ова.
 16. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  5.532
  Допаѓања:
  110.921
  Пол:
  Женски
  Па јас мислам дека сме си идеален пар:)
  20 год сме разлика :o
  Е дали во очите на другите изгледаме идеални:) тоа не знам.
  А најбитно е нели мислењето на комшиите;)
   
  На sj *O*, Кавалер, marlonbrando69 и 5 други им се допаѓа ова.
 17. beauty.princess

  beauty.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2015
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  158
  Пол:
  Женски

  Хахахах ма срцки сте, а многу битно ни е кој ни се комшии :D:D:D
   
 18. elvittta

  elvittta Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  Ние сме 3 години разлика, секогаш со постари од мене сум била, никогаш помали и врсници. Не се битни годините, битно е да се има разбирање само.
   
 19. LoneWolfGuy

  LoneWolfGuy Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2017
  Пораки:
  396
  Допаѓања:
  666
  Пол:
  Машки

  Само ти да не си малолетна, ако не си нема никаков проблем.
   
  На mira.mira му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Cinnamon Bun

  Cinnamon Bun Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2017
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  4.691
  Пол:
  Женски
  Лично, од секогаш ме привлекувале постари момци/мажи, дури и многу постари. Има нешто прекрасно во тие зрели очи, малку збрчкани на краевите. Сепак завршив во врска со врсник, но изгледа доста постсро и позрело, густа брада, зрели црти, можеби само и затоа ми се допадна и првпат се вљубив во врсник.
  Така да, во ред ми е разликата во години, максимум до 10-12, но од една страна некако и не можам да кажам дека age is just a number ако се работи за 10+ разлика, бидејки различни се гледиштата на партнер кој на пример е во 20тите и на тој во 30тите. Исто така, повеќето од постарите партнери би целеле кон тоа што поскоро да имаст семејство, деца додека помладите можеби се далеку неспремни за таков чекор. Колку и да е емоционално зрел помладиот партнер, тој може тек тогаш да започнува да искусува работи што постариот одамна ги искусил...итн итн. Сепак има партнери кои доста "би го чекале" помладиот партнер, или помлади кои немаат проблем со тоа порано да започнат некои работи, што јас искрено не би.
  Секој е приказна за себе :)
   
  На sj *O*, ku4ence, beauty.princess и 1 друга личност им се допаѓа ова.