Разлика во години

Дискусија во 'Врски' започната од Bright, 25 ноември 2009.

 1. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.052
  Допаѓања:
  1.420
  Пол:
  Женски
  Годините не се пречка за љубов, е сега да не е и 50 години разлика. Кој како е среќен така нека си живее, јас никогаш замерки не наогам на други за тоа. Мм е постар од мене 6 години. Имав и дечко постар од мене 9 години, незрело однесување до бесвест. Не е до годините, до карактерот е :)
   
  На daylight, simonna.a и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
 2. tatjanasakalieva

  tatjanasakalieva Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  702
  Не сум била со некој што ми е генерација од проста причина што тие што ми се генерација отсекогаш за мене се друштво и ништо повеќе, тука нема романтики и такви работи. :)
   
  На marlonbrando69 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.436
  Допаѓања:
  29.420
  Пол:
  Женски
  Возраста на личноста не е поврзана со пружање романтика.
  Никогаш (ни помлада, ни повозрасна) не сум сакала некој да ми приредува романтична атмосфера.
   
  На eliesaab и tatjanasakalieva им се допаѓа ова.
 4. tatjanasakalieva

  tatjanasakalieva Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  702
  Грешка ме свати, не до романтики ствар едноставно не гледам на некој кој е моја возраст како личност за врска.
   
 5. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.436
  Допаѓања:
  29.420
  Пол:
  Женски
  Ако сакаш постот да биде разбран, пишувај конкретно мислење без употреба на несоодветни поими како во случајов романтика, зашто фразата напишана погоре е јасен исказ за твојот став дека не сакаш врска со личност на иста возраст.
   
 6. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.079
  Допаѓања:
  8.732
  Пол:
  Женски
  Е сега, додека бев во средно, а тоа ти се нецели три месеци - на девојчиња што ми се генерација и одат со 30 годишни, гледав со чудење. Прво, затоа што таа е 18 и разликата се осеќа многу повеќе отколку после 20та.
  Јес дека за успешна врска пресудно е само љубовта и границите околу годините треба да се ништо, ама мене би ми било чудно да одам со некој многу постар од мене, а за луѓето што ќе речат не би ми било грижа.
  Ама секого го привлекуваат различни нешта. :)
   
  На Leeona_ и LoneWolfGuy им се допаѓа ова.
 7. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.825
  Допаѓања:
  9.089
  Пол:
  Женски
  Јас се мислам сеа и срам ме фаќа.... Јас 28,тој 38.
  Ќе видам како ќе се одвиваат работите, ама разликава ме плаши а и ме плаши што ќе речат моиве.
   
  На Love 83 и LoneWolfGuy им се допаѓа ова.
 8. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.436
  Допаѓања:
  29.420
  Пол:
  Женски
  Ако се сомневаш од почеток, а причината не е само возраста и што ќе речат твоите, подобро не почнувај.
  Нека не те фаќа срам...
   
  На GirlLove и Animali им се допаѓа ова.
 9. MarianaBT

  MarianaBT Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2013
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  455
  --
  дај му време на времето .. т.е. ако не планирате единствено да се венчате итн... ама секако треба взаемно одобрување и компромис за се ...
   
  На GirlLove и Tokyo. им се допаѓа ова.
 10. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.250
  Допаѓања:
  7.105
  Пол:
  Женски
  Па не е ништо страшно,
  Јас имам колешка 16 години се разлика и нема проблем.Сега и двајцата се пензионери и супер се.
   
  На LoneWolfGuy му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Ugly Duckling

  Ugly Duckling Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2018
  Пораки:
  277
  Допаѓања:
  5.270
  Пол:
  Женски
  Ако ти одговара како карактер, нема зошто да се срамиш.
  Имам пишувано во темата, и ние сме разлика 10, ама разликата воопшто не се приметува, имаме исти интереси и мислења за скоро сé.
  А за твоите, сигурно би им било поважно да те сака и почитува отколку што ќе им се важни годините. :)
   
  На GirlLove и Amellie13 им се допаѓа ова.
 12. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.943
  Допаѓања:
  33.220
  Пол:
  Женски
  Нема што да те плаши разликата, таа е нормална за двајца кои се возрасни и не е толку невообичаена. И јас сум со поголема разлика со партнерот, 9 години е поголем од мене.

  Најбитно е да сте на иста фреквенција, да имате исти ставови за животот, и нормално многу љубов, доверба и разбирање. :)
   
  На sj *O*, GirlLove и Ugly Duckling им се допаѓа ова.
 13. Misskirova

  Misskirova Активен член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2018
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Мојот сопруг е постар од мене 10 години. Разведен е и има детенце од првиот брак. Одлично функционираме. Годините не се пречка кога има љубов и разбирање.
   
  На sj *O*, senza.parole, Lostinparadise и 5 други им се допаѓа ова.
 14. Hanaaaaa17

  Hanaaaaa17 Нов член

  Се зачлени на:
  23 август 2019
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  11
  Мене искрено отсекогаш ми се допаѓале само повозрасни мажи. И тоа го сметав за проблем.. Секогаш се плашам од реакциите на другите. Пробав и со некој на моја возраст ама никаква привлечност нема. :?:
   
  На sj *O*, makikiki, me again и 2 други им се допаѓа ова.
 15. Love 83

  Love 83 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2019
  Пораки:
  1.000
  Допаѓања:
  21.657
  Пол:
  Женски
  Ако ти е убаво со него во секој поглед ,ако имате разбирање ,почитување и љубов ,воопшто не треба да ти биде ни страв ,ни срам.
  Моите родители се 10 г.разлика ама верувај брак за пример беше .А познавам у други бракови со таа разлика и супер функционираат до ден денес
   
  На GirlLove и Amellie13 им се допаѓа ова.
 16. butterfly.285

  butterfly.285 Активен член

  Се зачлени на:
  30 август 2019
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  А што ќе кажете за врска во која девојката е поголема од дечкото,пример 1 година?
   
  На Packka му/ѝ се допаѓа ова.
 17. +++

  +++ Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2017
  Пораки:
  1.740
  Допаѓања:
  8.047
  Ако ти одговара карактерно зошто да не. Ако е светлосни години понапред со размислувањата од твои врсници тогаш да. Ако мене ме прашаш.
   
  На butterfly.285, Feminka22 и eliesaab им се допаѓа ова.
 18. Summer16

  Summer16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2018
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  1.329
  Пол:
  Женски
  Јас и маж ми сме 7 години разлика. До 10 години разлика мислам дека е океј, се што е над 10, е многу. Според мене.
   
 19. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.057
  Пол:
  Женски
  Не е многу до 15 години. Таман е.
   
  На sj *O*, LoneWolfGuy, AnnabelLee и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. SweetGirl55

  SweetGirl55 Нов член

  Се зачлени на:
  5 април 2019
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Тој е една година постар и одлично функционираме.