Разлика во години

Дискусија во 'Врски' започната од Bright, 25 ноември 2009.

 1. Кавалер

  Кавалер Активен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2019
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Машки
 2. M&L89

  M&L89 Активен член

  Се зачлени на:
  15 септември 2019
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Машки
  Знам за возрасен пар кој се 10 год разлика и уште функционираат, треба разбирање и слога да има се ќе функционира.

  Така да годините се бројка која не игра улога, само да не е претерано!
   
 3. Maremama

  Maremama Активен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  255
  Пол:
  Женски
  Ние сме 15 год разлика и многу добро се сложувамее...се омажив на 19 год..не бев зрела искрено но тој е човекот на мојот живот..личноста со која созреав..моите и сите околу мене беа против разни коментари имШе..демек се гледала разликата понатаму ќе се гледа повеќе..каква разлика? Што има тоа врска..а нему му збореле како демек утре ќе те вара не изживеана сум била млада..годините не се воопшто битни само љубов и слога да има
   
  На sj *O*, daylight, marija305 и 3 други им се допаѓа ова.
 4. Marijam7

  Marijam7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2017
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  До 10 години е во ред и мене ми е нормално. Над тоа е веќе многу
   
  На nx_lxve и Simonss2 им се допаѓа ова.
 5. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.104
  Допаѓања:
  7.645
  Пол:
  Женски
  За мене лично до 5 год ми е океј а за други не ми смета и 30 да се разлика.Нивно си е.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 6. nx_lxve

  nx_lxve Нов член

  Се зачлени на:
  25 септември 2019
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Мислам дека е во ред се додека е легално.
   
 7. tijana897_0

  tijana897_0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2017
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  A sto mislite za vrska megu 14godisna i 20godisen
   
 8. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  4.808
  Пол:
  Женски
  Зависи колку е зрела таа 14 годишна (или незрел 20годишникот).:D

  Не, озбилно голема разлика е заради тоа што на 14 години живееш многу поразлично отколку на 20. Да, често на 20 години машките се уште деца ама не е ни тоа убаво.
  Сметам дека начинот на живот е многу различен ама може да има и исклучоци.
  А не дека вакви врски нема, има многу ама од примери околу мене гледам дека не секогаш успеваат.
   
  На Sejfullai му/ѝ се допаѓа ова.
 9. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.104
  Допаѓања:
  7.645
  Пол:
  Женски
  Пробај и види
   
 10. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.159
  Допаѓања:
  100.084
  Кој/а си од двете страни да можам да ти одговорам подобро моето гледиште. :)
   
 11. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.410
  Допаѓања:
  130.970
  Sto vrska e toa na 14 god.? :^)
   
  На Stressed Out и anggell им се допаѓа ова.
 12. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.036
  Пол:
  Женски
  Дека и е рано.
   
  На anggell му/ѝ се допаѓа ова.
 13. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.054
  Допаѓања:
  21.282
  Пол:
  Женски
  Педофил ќе излезе во случајов дечково, како полнолетен, ако биде со 14годишна малолетничка.

  Поправете ме ако грешам :?:

  Ама не е нормална ваквата врска...
   
  На sj *O*, Someonespecial, oblace1 и 3 други им се допаѓа ова.
 14. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  4.808
  Пол:
  Женски
  Мислам дека не смеат по закон да имаат секс.
  А дека не е нормална, се согласувам. На 14 години врските имаат своја убавина со тоа што се невини, слатки, а на 20 веќе врските се посериозни, поинтимни..
   
  На sj *O*, Someonespecial, oblace1 и 6 други им се допаѓа ова.
 15. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.054
  Допаѓања:
  21.282
  Пол:
  Женски
  Епа 20 годишен сигурно нема само за рака да се држи со 14 годишна
   
  На sj *O*, oblace1, ku4ence и 5 други им се допаѓа ова.
 16. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  2.978
  Допаѓања:
  38.373
  Пол:
  Машки
  Малку ненормално е дечко од 20 години да се пали на 14 годишно девојче,у нормални држави се лежи затвор за ова.
   
  На sj *O*, poenta, No name 123 и 7 други им се допаѓа ова.
 17. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.885
  Допаѓања:
  32.550
  Пол:
  Женски
  Дете си уште.
   
  На sj *O*, Someonespecial, oblace1 и 2 други им се допаѓа ова.
 18. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.661
  Допаѓања:
  20.519
  Пол:
  Женски
  Не ми е јасно како 20 годишен може воопшто да размислува за врска со 14 годишна..:^)
   
  На sj *O*, oblace1, stetoskop и 2 други им се допаѓа ова.
 19. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  4.808
  Пол:
  Женски
  Епа ниедна врсничка не го ни погледнува, а многу од маливе девојчиња мислат дека е достигнување да имаат постар дечко.
   
  На oblace1, Nausicaa, IM.TMKQ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. VDT2906

  VDT2906 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  5.008
  Пол:
  Женски
  Девојката: Колку години имаш?
  Дечкото: 20 ти?
  Девојката: 14 ама годините се само број.
  Дечкото: И затворт е само просторија..
   
  На Nausicaa, stetoskop, ninja35 и 1 друга личност им се допаѓа ова.