Разлика во години

Дискусија во 'Врски' започната од Bright, 25 ноември 2009.

 1. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.939
  Допаѓања:
  33.135
  Пол:
  Женски
  Разликата сама по себе не е голема, но овде се работи за различни периоди од животот, различна (не)зрелост. 14 години уште си дете, а на 20 си веќе возрасен. Според мене, не е нормално, барем сега.
   
  На candy.cane, No name 123, Someonespecial и 6 други им се допаѓа ова.
 2. RandomSlut

  RandomSlut Нов член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки! Што мислите за врска помеѓу 18 годишна девојка и 26 годишен дечко? Дали разликата е преголема на оваа вораст според вас?
   
 3. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.390
  Допаѓања:
  8.980
  Пол:
  Женски
  Што ќе ти смени нашиот одговор жити се?
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
 4. RandomSlut

  RandomSlut Нов член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  ќе добијам слика шѕо мислат навистона другите луѓе на темата без да треба да се потпирам на мислењата на другарки кои можеби нема да ми кажат што навистина мислат
   
  На Ivka90 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.390
  Допаѓања:
  8.980
  Пол:
  Женски
  Тука можат да влијаат ногу фактори.Еве пример ти на 18 личиш на 18 ама некоја личи на 20 некоја пак на 15.Така да како ти е најубаво така прави.На ова прашање нема конкретен одговор затоа и те пршав што ќе се смени.Бидејќи ти сиг нема да престанеш да бидеш со некој јас ако кажам дека сте голема разлика.Нека ти помогнат другите...
   
  На RandomSlut му/ѝ се допаѓа ова.
 6. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.513
  Допаѓања:
  23.153
  Пол:
  Женски
  Мене би ми било многу.
  Ама која сум јас да кажувам дали е многу 8 години, кога и двајцата сте полнолетни и можете што сакате да правите.
   
  На SummerGirl и RandomSlut им се допаѓа ова.
 7. Anon

  Anon Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.774
  Пол:
  Машки
  Не е преголема разлика воопшто.
  Добар nickname btw. :)
   
  На RandomSlut му/ѝ се допаѓа ова.
 8. MiAmor

  MiAmor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2013
  Пораки:
  481
  Допаѓања:
  2.268
  Пол:
  Женски
  Не се замарај што ќе кажат другите.Ако те привлекува и ако тебе не ти смета разликата тогаш е во ред,запамти тоа е само бројка,познавам пар што се во обратна ситуација девојката 25 дечкото 18,така да терај си како што си сакаш.
   
  На RandomSlut му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  1.368
  Пол:
  Женски
  Ne e golema :)
   
  На RandomSlut му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Miki52615

  Miki52615 Активен член

  Се зачлени на:
  14 август 2019
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Машки
  ovde si greska. Vo makedonija predofilstvo e pod 14 godini. 50 godisen da ima odnos so 14godisna ne e pedofilstvo spored zakonot ako i od dvete strani e dobrovolno i bez prisiluvanje. A ako zborime za drugi drzavi vo francija e normalno 50 so 12 godini. Istrazete i educirajte se
   
 11. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.554
  Допаѓања:
  140.555
  Језиво ова (facepalm)... батали закон (facepalm)
   
  На sj *O*, Juicy, Golden и 5 други им се допаѓа ова.
 12. Purplelilac

  Purplelilac Популарен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  25.276
  Пол:
  Женски
  Нема потреба, еве ти си по истражувањата па успат истражи и од психолошки аспект дали е здраво едно 12 годишно девојче (практично се' уште дете), да биде воопшто сексуално активна. Уште повеќе дали е здраво таа врска да е со 50 годишен дедо.
   
  На sj *O*, Golden, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 13. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  1.948
  Допаѓања:
  7.001
  Пол:
  Женски
  Многу е морничаво кога едно машко точно ги знае законите за кога може едно дете да има секс, се разбираат импликациите зошто тоа би те интересирало.

  Законот за едно 14 годишно дете да може да има секс е за со други малолетници а не со возрасни луѓе, стари мажи. Ти истражи и едуцирај се, и држи се подалеку од деца.

  Ми се гади буквално педофил јавно се изрази на форум. :puke:
   
  На sj *O*, Juicy, lovestoneddd и 5 други им се допаѓа ова.
 14. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  11.966
  Допаѓања:
  159.649
  Пол:
  Женски
  Ај што си ужасно језив, ама апсолутно не е ни точно ова што си го пишал. Никаде во Европа нема legal age of consent под 14, во Франција е 15 години. 12 и 13 години е во неразвиени афрички земји плус Филипините.
  Capture.PNGртѕгтрѕ.PNG Capture.PNG1.PNG
  Ма да и овие бројки (15, 16) се дискутабилни, според мене треба барем да има ограничување за тие што се на гранична возраст да можат да имаат секс само со партнери на возраст до доцни тинејџ години (како што иде по т.н. Ромео и Јулија закони). Не може во ниеден паралелен универзум да е нормално средовечна личност сексуално да ја привлекуваат и да општи со малолетни тинејџери. :puke:
   
  На sj *O*, Purplelilac, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 15. Miki52615

  Miki52615 Активен член

  Се зачлени на:
  14 август 2019
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Машки
  ne sum pedofil tuku slucajno naletav na temata i gi iskazav moite znaenaja na temava a kako drugo ne go podrzuvam toa a za toa drugiot clen sto kaza deka mi se netocni informaciite ke pustam link pa uverete se sami vo toa sto go imam citano
   
 16. Miki52615

  Miki52615 Активен член

  Се зачлени на:
  14 август 2019
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Машки
  Франција нема официјална возраст за согласност за секс

  Франција има репутација како најслободното место во светот кога станува збор за сексот. Тројки, афери - за разлика од Британија, на Французите не им пречи ништо. И се чини дека ова вклучува сексуални односи со деца.

  Францускиот закон технички нема возраст за согласност з асекс. За разлика од било која друга полупристојна држава на Земјата, сексот со дете не се смета за силување во Франција. Наместо тоа, ако некое чудовиште малтретира 15-годишно дете, а обвинителите не можат да докажат дека детето било „принудено“, тогаш криминалот е калсифициран како „сексуално прекршување“, што доаѓа со мала парична казна или можеби неколку години затвор. На пример, во 2017 година, 29-годишен маж бил уапсен откако намамил 11-годишно девојче од игралиште и имал сеск со неа. Но, тој бил ослободен од судијата бидејќи неговите адвокати тврделе дека нејзината согласност да оди на прошетка со него се смета за согласност.

  Но, за разлика од многуте луди европски закони, ова не е средновековен закон од времето кога луѓето се женеле со 12-годишни девојчиња. Овој збркан поглед на светот се појавил во доцните 60-ти, кога Сексуалната револуција ги олабавувала табуата премногу. Некои луѓе почнале да тврдат дека децата, од кои повеќето не можат да бидат одговорни ниту за штанд со лимонади, може да се сметаат за одговорни за сопствената сексуалност во нивните односи со возрасните.
   
 17. Kikiccc

  Kikiccc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2017
  Пораки:
  568
  Допаѓања:
  588
  Пол:
  Женски
  Сега во 21 век се е можно луди.
  Јас на 14 год незнаев што е врска, забава,на кафе, љубов, брак и зрелост, на тоа време играв секакви игри во живо со друштво (најубавото детство што го имав на времето)
  Сега како што гледам некој на 13-14 год (машки и женски) излегуваа на забава, пијаа алхохол и во врска па и секс итн.
  Посебно до девојчињата пазете се од возрасен тип и не се брукајте бидејќи има да ве закачи па ќе ви биди криво.
  Тие што се полнолетни тогаш е небитно за годините тогаш имате право со кого сакате да бидите и никој не ви забранува а барем не како тие на 14 год..
  И до родители мора малку да се пази на девојчињата и да им се објасни бидејќи во светов се е можно педофил, криминал и секакви глупости.
   
  На Lollipop_123 и Milobebence им се допаѓа ова.
 18. grunf

  grunf Активен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2019
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Машки
  Која е горната граница на години кај жените да се оженам со постара и да имаме деца?
   
 19. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.428
  Допаѓања:
  136.519
  Пол:
  Женски
  Сериозно ова?
   
  На Tajnaotrovna и GirlLove им се допаѓа ова.
 20. grunf

  grunf Активен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2019
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Машки
  Најдов една 45 год. која и добро изгледа и ми вика дека веќе била во менопауза и не сака деца повеќе а има од првиот брак едно дете.