Разлика во години

Дискусија во 'Врски' започната од Bright, 25 ноември 2009.

 1. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.211
  Допаѓања:
  131.707
  Пол:
  Женски
  Онда знаеш на што си со неа. Ако ти сакаш лично твое потомство повлечи се со време.
   
  На Tajnaotrovna, grunf, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 2. grunf

  grunf Активен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2019
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Машки
  Знам и баш ми е жал, а може не ми ја кажува вистината. Но најверојатно тука лежат и евентуални проблеми со бременост на таа возраст, затоа ме интерсираше ова, а да биде без медицинска помош и сл., а не само дали е во менопауза или не.
   
 3. MiAmor

  MiAmor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2013
  Пораки:
  474
  Допаѓања:
  2.222
  Пол:
  Женски
  Ако е во менопауза односно ако не добива повеќе менструација што може да се случи и на 45 -50 год. тогаш дефинитивно не може да остане бремена,ако добива тогаш може ама чим вика дека не сака више деца,значи не сака,може и страв да и е повторно да остане бремена на тие год.
   
 4. grunf

  grunf Активен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2019
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Машки
  Во ред е за незе но мене ме интересираше општо овој податок, над која возраст да избегнувам жени затоа што јас сакам деца? И знам дека се е индивидуално, но над која возраст не вреди да се ризикува, можеби некоја друга нема да биде толку свесна. Мислам на проблеми со бременост, или со идните деца.
   
 5. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.104
  Допаѓања:
  5.705
  Пол:
  Женски
  Претпоставувам над 40... А ти си бараш жена за да ти роди само или?
   
  На Stressed Out му/ѝ се допаѓа ова.
 6. LadyLollypop

  LadyLollypop Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  1.402
  Пол:
  Женски
  Најчесто плодноста почнува да опаѓа после 35 год, што значи дека се намалуваат шансите за бременост. А ризик постои во секоја бременост, но според годините после 40 имаат поголеми ризици. Но секоја жена се додека има менстуација и се е во ред со неа, може да остане бремена. Најубави години за раѓање се од 24-34 според многу доктори.
   
  На grunf му/ѝ се допаѓа ова.
 7. tijana897_0

  tijana897_0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2017
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Имам 14 години и бев во врска со 20годишен. Топ е
   
 8. LadyLollypop

  LadyLollypop Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  1.402
  Пол:
  Женски
  беше или уште си?
   
 9. Different7

  Different7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2016
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  291
  Пол:
  Женски
  Океј е сѐ, само не знам тој како бил во врска со тебе.
   
  На Maša8, kikin, oblace1 и 4 други им се допаѓа ова.
 10. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.404
  Допаѓања:
  3.015
  Веројатно така што паметот му бил на 14-16 години, машките обично подоцна созреваат во умот.
   
  На lovestoneddd, sj *O*, piksooki и 3 други им се допаѓа ова.
 11. MiAmor

  MiAmor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2013
  Пораки:
  474
  Допаѓања:
  2.222
  Пол:
  Женски
  Ако сакаш деца најдобро да си најдеш некоја помлада макс до 35 год.,секоја жена е различна некоја може и на 35 да ја фати менопауза,друга па може и на 45 да роди,99% е генетика,како мајката така и ќерката.
   
  На grunf и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 12. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.158
  Допаѓања:
  10.336
  Пол:
  Женски
  Добро бе која нормална жена ќе роди на 40+ (facepalm) имала немала менструација годините нема да издржат да изгледа дете. Ма жени на 40+ кои станале баби бегаат од одговорноста да ги чуваат внуците на краток период а не па некој 24/7 да му џвижди дома.

  И да нагласам многу е мал процентот на тие кои сакаат и можат психички да издржат.

  Имам многу примери околу себе затоа и кажувам
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 13. LadyLollypop

  LadyLollypop Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  1.402
  Пол:
  Женски
  Онаа која единствена желба и е да даде живот и некој да ја нарече "мамо". А верувај има доста такви кои не успеале да забременат пред 40. А годините не значат ништо ако жената е физички и психички подготвена.
   
  На DiCaprio, nena2010, Chantal и 34 други им се допаѓа ова.
 14. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.429
  Допаѓања:
  94.176
  Пол:
  Женски
  Мојата мајка има 70 години па ти израчунај на колку ме родила.
  Фала Богу била нормална.
  Мене ми е ненормално да раѓате на 18 години уште неиживеани и незрели.
   
  На Herrera, M.B., nena2010 и 35 други им се допаѓа ова.
 15. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.904
  Допаѓања:
  32.533
  Пол:
  Женски
  Мораш да бираш меѓу неа и имањето свое дете. Не можеш да ги имаш двете така да убаво размисли и избери. Ти знаеш најдобро што сакаш.

  @marchi-cool како бе баба на 40 години? :| Не зезај..
  Има жени кои се борат со неплодност долго време и се' би дале да имаат свое дете макар што ја стигнале 40ката.
  Да не е поарно уште во тинејџерство да се раѓа?
   
  На nena2010, lovestoneddd, WildMk и 21 други им се допаѓа ова.
 16. ivi1987

  ivi1987 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  2.358
  Допаѓања:
  52.315
  Пол:
  Женски
  Сериозно ова???
  Аман со тие примери околу себе. Сите имаме некакви примери. Колку прекрасни мајки има на 40+ што родиле првпат.
  Кои сте вие да кажувате која кога да се оствари како мајка и кога да оформи семејство.
  Дај опрајте се, каде со навредиве?!
   
  На nena2010, Chantal, lovestoneddd и 34 други им се допаѓа ова.
 17. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.104
  Допаѓања:
  5.705
  Пол:
  Женски
  @marchi-cool Баба на 40 е преретко, ти кажуваш ко да е ретко да не станеш баба до 40.
  Жена што се грижи за своето тело и здравје на 50 изгледа и се однесува ко 30 годишна (примери од МОЈАТА околина).
   
  На nena2010, Milobebence, kikin и 7 други им се допаѓа ова.
 18. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  5.366
  Допаѓања:
  104.184
  Пол:
  Женски
  Нормална?! - За жена од 40 год која сака да стане мајка!
  Жвиждење по дома?! - За детски плач!

  Превише сурово!!!
   
  На piksooki, Maša8, zuto и 22 други им се допаѓа ова.
 19. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.104
  Допаѓања:
  5.705
  Пол:
  Женски
  Бубче не си земај при срце, да имаше барем малку логика во коментарот ајде, ама вака ко марсовец да пишал - нема значење некое.
   
  На Milobebence, LoneWolfGuy и kikin им се допаѓа ова.
 20. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  5.366
  Допаѓања:
  104.184
  Пол:
  Женски
  Ахх
  Далеку од тоа да си ставам вакво нешто при срце, или па да ме допира тоа :)

  Не сакам да настапувам со погрдни зборови.
  Ама искрено се чудам до каде може да оди простоќата на некои луѓе:(
   
  На sparklie, TeddyGrey, sj *O* и 8 други им се допаѓа ова.