Разлика во години

Дискусија во 'Врски' започната од Bright, 25 ноември 2009.

 1. Nightwish11

  Nightwish11 Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  459
  Пол:
  Женски
  Rekov sepak e do kvalitetot I karakterot na licnosta ..sepak ima isklucochi.
   
  На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
 2. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  3.836
  Допаѓања:
  26.895
  Пол:
  Женски
  Jas da. Imam 41 pa 39 godisen ne e golema razlika :))
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
 3. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.003
  Допаѓања:
  21.125
  Пол:
  Женски
  Јас не би можела :shake: Ама тоа сум јас, секој како му одговара така нека си прави :) Јас прифаќам помал само некој месец, максимум пола година.
   
  На Dream-Girl и SummerGirl им се допаѓа ова.
 4. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.350
  Допаѓања:
  21.538
  Пол:
  Женски
  Исто и јас. Помал само ако е роден иста година. Никогаш не сум се гледала себеси со дечко помал неколку години. Имам комшики што се постари од мажите по 2-3 години.
   
  На RosettaStone, Dream-Girl и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 5. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.051
  Допаѓања:
  102.437
  Пол:
  Женски
  Зависи и која возраст сте. На одредена возраст и нема разлика, во одреден период па има...
  Да си 37, он 35 е друго.
  Да си 17, он 15 е друго.

  Инаку јас не би. Не сум ни била со помлади, ни па ме привлекуваат. Врсници никогаш не сум свиѓала, можеби затоа што цела школска генерација сум понапред од нив цел живот, не па помали. Ама тоа сум јас.
  Гледам у последно време доста модерно стана постари женски, помлади машки.
  Секој си знае како му одговара. Крај краева години ко години...
   
  На candy.cane, nevermet18 и BlackMistery им се допаѓа ова.
 6. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.037
  Допаѓања:
  15.601
  Пол:
  Женски
  Да, 2 години не се голема разлика.
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Tea678

  Tea678 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2018
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  1.193
  Пол:
  Женски
  Што мислите за женско 29год и машко 39год? :)
   
 8. Milobebence

  Milobebence Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  1.084
  Допаѓања:
  41.979
  Пол:
  Женски
  Најбитно е ти што мислиш сите сме различни инаку јас имам 38 сопругот 47.
  Кога се запознавме јас 21 он 30г.
  Различни сме и различни нешта не привлекуваат некој сака помлад партнер некој повозрасен.
  (fingers) за љубовта!
   
  На Nenadskopje, RosettaStone, SummerGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.003
  Допаѓања:
  21.125
  Пол:
  Женски
  Ако тебе те привлекува, ти фаќа око, зошто да не? Сите сме различни, со различни желби и размислувања. Мене на пример ми е многу 10 години разлика, максимум би прифатила 5 години постар.
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Blackouttheworld

  Blackouttheworld Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2019
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Машки
  а што мислиште
  таа имаа 40,а тој е 25 години??
  што е разликата??
  негледам разлика
   
 11. caka93

  caka93 Нов член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2020
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Jas sum 27 godini, na rabota imam kolega 44, ama tolku mi e privlecen, duri nekogas se izgubam koga go gledam steta sto i dvajcata sme vo brak, inaku razlikata vo godinite voopsto ne mi smeta:angel:
   
 12. Blackouttheworld

  Blackouttheworld Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2019
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Машки
  епа тоа сакам да кажам и да биде 21 година момче,а жената да е 40 пак не пречи.
   
 13. nensss

  nensss Активен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2018
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Се по себе си има последици,од искуство со истава разлика... лепо је било док је трајало.. колку и да си затрескана и мислиш дека си спремна на таков чекор,немој. Премногу фактори од страна има што пречат и влијаат на врската. Дечкото има изживеано се и бара стабилна личност а некој што допрва му станува се интересно и нема видено 10% од тоа што тој има.. колку и љубов да има меѓу вас,ти за него си новороденче што ќе му ја земе младоста а ти заслепена касно ќе ти биде да се вратиш кај што припаѓаш. 4 месеци ми беа доволни да се заљубам до гомна и да ми биде возвратено,ама нешто кога не иде неможе да го преголташ и поминеш преку тоа. Тука се родителите прво...замисли како мајка ти ти ја гледа цела нормална генерација до тебе,а ти 8 години си прерипала од сите други. Неговата средина воопшто не одговара со твојата,колку и да се сите фини со тебе и обратно, ти од 100 нивни разговори ќе се пронајдеш и вклучиш у 5. Колку и да го сакаш не влагај во такви води зашто само ти ќе знаеш што ќе ти се дешава кога ќе спукате и кога ќе отидеш дома расплакана а него нема да го дирне тоа.
   
 14. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.818
  Допаѓања:
  114.822
  Тоа е твое искуство.
  Не мора да значи дека сите врским, со таа разлика во години, се исти како твојата што била.
   
  На Jane.Birkin, Mell11, marija305 и 3 други им се допаѓа ова.
 15. Annora

  Annora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  889
  Допаѓања:
  4.359
  Пол:
  Женски
  За мене лично прифатлива разлика во години би била до максимум 5 год. постар. Со помлад не би.
   
  На adventurous му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Mantub

  Mantub Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  1.364
  Допаѓања:
  6.954
  Пол:
  Женски
  Од прв до последен збор глупости ти е коментаров.
   
 17. adventurous

  adventurous Активен член

  Се зачлени на:
  3 март 2020
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  286
  Пол:
  Женски
  Јас лично би толерирала разлика од 5 години постар.
  Помлад никако и многу постар од мене исто така никако, некако премногу би ми дошло.
  Но секоја како сака така нека си бира.
   
  Последна измена: 4 март 2020
 18. Blackouttheworld

  Blackouttheworld Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2019
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Машки
  дојдеш до 60 години бараш млад -никако :)
   
 19. Annora

  Annora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  889
  Допаѓања:
  4.359
  Пол:
  Женски
  За 35 години којзнае што ќе се случи, кажувам за сега кои се моите преференции.
   
 20. Mr. Right

  Mr. Right Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.023
  Допаѓања:
  69.704
  Пол:
  Машки
  Таа „дупка“ во годините се осеќа тек подоцна во животот и под „дупка“ подразбирам разлика од 10-15 или 20 години. Познавам ваков пар и денес со очи не сакаат да се видат.