1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Разлика во години

Дискусија во 'Врски' започната од Bright, 25 ноември 2009.

  1. Ajronmen

    Ajronmen Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2021
    Пораки:
    1.951
    Допаѓања:
    8.187
    Пол:
    Машки
    Големата разлика во години, многу се приметува на постари години :D коа едниот ќе биде пензионер а другиот средновечен
     
    На Maya the bee, Dust, GirlLove и 5 други им се допаѓа ова.
  2. x-MajaEsposito-x

    x-MajaEsposito-x Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    3.498
    Пол:
    Женски
    Познавам доста парови што се во ваква врска и супер им оди.
    Се зависи до двајцата и што всушност ви се целите во животот. Не секој сака да се жени на 30, исто така не на секоја му е битен факултет.
    Тоа најмногу зависи од двајцата што се во врска. Ако и двајцата сте на иста бранова должина, имате разбирање и слични сфаќања, не гледам проблем.
    Сепак лично јас сметам дека долгите врски се и те како предизвик и дефинитивно треба навистина да е „оној вистинскиот“ за да успее .. барем кај мене.
     
    На Justicija, thelittle17, honey.11 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. tanjita

    tanjita Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    3.138
    Пол:
    Женски
    Како се зачитав мислев зборуваме за разлика од 15+. За мене страшна разлика во години не се 5,7 па и 10 години. Мојата рода се омажи за класниот до 8мо што бил, возраст-генерација на татко и. Тогаш бев помала не разбирав што зборуваа, си велев што туку им се мешаат. Таа 20 години, тој 43-4. Ама сега е она во цутот на убавината 38-9 а тој пензионер. Е тоа е разлика за примедба. Сега таа сака редовен секс, тој три да му се напупат ( со извинение ) тешко ќе му оди. Таа сака да шета, он не сака, мака му било.и сл.работи. Колку и да се трудат да изгледаат дека се им е таман, се гледа тоа. Затоа не се замарајте со мали разлики.
     
    На Maya the bee, WildMk, Justicija и 5 други им се допаѓа ова.
  4. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.520
    Допаѓања:
    36.424
    Пол:
    Машки
    Има една формула која треба да даде одговор за колку години разлика е морално и општествено прифатливо да дејтате.

    Ги делиш твоите години со 2, и додаваш 7.

    Пример:

    18/2+7 = 16 години минимум да е партнерот.

    20/2+7 = 17 години треба да е минимум партнерот.

    26/2+7 = 20 години минимум.

    30/2+7 = 22 години минимум.

    итн. итн.

    Па, пресметајте си. :D
     
    На Maya the bee, GirlLove, thelittle17 и 5 други им се допаѓа ова.
  5. Kikiccc

    Kikiccc Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2017
    Пораки:
    1.164
    Допаѓања:
    1.046
    Пол:
    Женски
    Имам другарка уште една година или две ќе заврши факултет а таа има 23 год а тој 36 год, а во врска се 2,3 години така да, ако дечко ти те подржува и ќе те чека да го завршиш фах тоа е океј, мислам дека никој не ги слуша родителите за годините но сепак размисли како ти е поубаво и спремна...
     
  6. DarkStormm

    DarkStormm Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2021
    Пораки:
    1.396
    Допаѓања:
    4.802
    Пол:
    Женски
    Јас и сопругот сме 8 години разлика. Првично не се приметуваше, он младолик, јас изгледам од секогаш постара. Е сега во иднина дали ќе се приметува не знам. Се ми се чини ќе прашуваат сите кој е постар. Неколкумина ми имаат кажано дека изгледаме како да сме тука некаде 1-2 год разлика. Ние жените побрзо старееме. Баш кога гледав негови школски другарки пропаднати во лицето,вратот некако постаро изгледаат од вистинските години кои ги имаат. Не знам како да кажам.. Јас откако родив бебе изгледам како 5 години да остарев наеднаш..
    Што знам. Баба ми и дедо ми се 11 год разлика. Порано не се приметуваше воопшто бидејќи дедо ми е спортист, а баба ми пропадната од работа, реума.. Сега дедо ми на 80 години изгледа како за 65, а баба ми со неполни 70 изгледа постаричка..
     
    На Mnik и eliesaab им се допаѓа ова.
  7. Martina_091

    Martina_091 Нов член

    Се зачлени на:
    20 август 2021
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    2
    Здраво, дали според вас е нормална разлика од 3 ипол години ако девојчето има 15-16 години а машкото 19?
     
    На Cutiee9 и Ivka~ им се допаѓа ова.
  8. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.659
    Допаѓања:
    18.998
    Пол:
    Женски
    Интересен одговор :rofl:
    Јас ќе кажам дека духот му остарел, инаку најбитно е да се на иста бранова должина, немаат врска годините колку тоа
     
    На Осе и Lizy333 им се допаѓа ова.
  9. LoneWolfGuy

    LoneWolfGuy Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2017
    Пораки:
    754
    Допаѓања:
    1.243
    Пол:
    Машки

    нормална е, ако тој е малку смирен хормонски и сака врска а не зинал само за секс.
     
    На Maya the bee му/ѝ се допаѓа ова.
  10. mira.mira

    mira.mira Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2016
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    7.209
    Ne e do ostaren duh tuku do normalno stareenje na teloto, nedostatok na hormoni, namaleno Ili otsutno libido.
    Golema razlika vo godini stanuva uste pogolema vo godinite ponatamu. Kolku I da se na ista branova dolzina ,vo krevet ne si pasuvaat poradi godinite.
     
    На WildMk и Dust им се допаѓа ова.
  11. Ajronmen

    Ajronmen Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2021
    Пораки:
    1.951
    Допаѓања:
    8.187
    Пол:
    Машки
    Не.
    Лично сум против врски на малолетни и полнолетни.
    Значи ај вака: она завршува 8 одделение а он завршил четврта средно (односно прва на факултет).
    Sounds weird? Да
     
    На dea.18, Regina.Phalange, Maya the bee и 10 други им се допаѓа ова.
  12. tanjita

    tanjita Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    3.138
    Пол:
    Женски
    Јас сепак мислам дека он веќе старее. Тој си беше боемски чове, мераклија што се вика. Затоа и се најдоа тогаш на иста бранова должина. Двајцата дружељубиви.
    Ама сега на 67-8 години почнува да се познава староста дека иде. Де колено го врти,де осеопороза, номални работи. Друштвото што го имаше он дедовци и баби се сега на внучиња.
    А она е скоро 40, си сака дружба.
    Да си беа тука негде со годините младоста ќе се ја иживееја мераклиски, ама сега вака не знам.
    Некако почна да се познава недоразбирањето веќе меѓу нив. Како да почна да има други мажи бидејќи вој нормално не може да ја задоволи како кога би имал на пример и он сега 40-5.
     
    На WildMk и mira.mira им се допаѓа ова.
  13. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.075
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
    Jas sum cist primer deka godinite nekogas nemaat vrska. Imav vrska so postar 10 godini i nisto. Sega sum vo vrska so pomlad 6 godini - odlichno e. Terame tajno, bidejki toj e na udar oti e singl i ne bil zenet, Ali za razbiranje e perfekt. Veke se gledame 2 i kusur godini, i iskreno, ne bi go zamenila za nekoj razveden i isfrustriran. Ako daj boze ke bidi i poveke, ako ne, zdravje. I da bitni se celite vo zivotot. Mene Sega ne mi e bitno da se mazam, nitu pak nego. Koga bi se smenilo nesto kaj nego ili kaj mene - mirno ke se oddalecime. Zivot. Nema kako planiras, tuku kako gorniot planiram za tebe.
     
    На GirlLove, FridaodaMk и x-MajaEsposito-x им се допаѓа ова.
  14. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.659
    Допаѓања:
    18.998
    Пол:
    Женски
    и јас сум во врска со 10 години помал од мене, многу ми е убаво и на двајцата што ке биде нека биде, знам дека од домаму би се бунеле али не се замарам многу, што е пишано нека си врвит
     
    На mira.mira, Poyraz Karayel и Ajronmen им се допаѓа ова.
  15. Abel

    Abel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    2.688
    Допаѓања:
    7.059
    Пол:
    Женски
    Две години се гледате тајно зашто не бил женет и тоа ти го дефинираш како "перфект" врска? Искрено, освен ако не е во прашање швалерај, не знам што би ме натерало да кријам убава и здрава врска повеќе од две години. Да не можам партнерот да го држам за рака и да шетам со него на улица.
     
    На Veta, crimson, Angie1432 и 7 други им се допаѓа ова.
  16. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.534
    Пол:
    Женски
    А да не се месеци, а не години? Според тоа што те имам подолго време читано во други теми.
     
    На Just.do.it му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Mrs.Precious

    Mrs.Precious Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    3.186
    Допаѓања:
    19.843
    Пол:
    Женски
    Другарка ми и дечко и се 5г разлика, се фатија кога она имаше 15, а он беше 20г. Уште од почетокот добро функционираат така да и не е баш лошо..
     
    На LoneWolfGuy и t.a.m им се допаѓа ова.
  18. Abel

    Abel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    2.688
    Допаѓања:
    7.059
    Пол:
    Женски
    Не е лошо ама е противзаконски. Не за џабе животот почнува кога си полнолетен, гласаш, возиш, стануваш академски граѓанин и имаш право да засноваш работен однос. Така и со љубовта и со сексот.
     
    На GirlLove, cresa-jagoda, Amellie13 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. Mrs.Precious

    Mrs.Precious Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    3.186
    Допаѓања:
    19.843
    Пол:
    Женски
    Знам дека е противзаконски, само дадов пример сличен како што праша членката.
     
  20. S.W.A.G

    S.W.A.G Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    1.358
    Допаѓања:
    8.910
    Пол:
    Женски
    Ние сме толку разлика и баш кога јас бев 16 години се фативме. После 6+ години уште сме заедно.
     
    На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.