Разлика во години

Дискусија во 'Врски' започната од Bright, 25 ноември 2009.

 1. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.488
  Сега имам 18 години. Кога имав 16 години не ни помислував да бидам со некој толку поголем од него, сакав да си ги изживеам годините како што ми личи. се заљубував и одљубував во момчињата од 4та година, ги сметав за паметни, поголеми иако сега гледам дека се ветрушки невидени. Како и да е - тоа е сосема природно, секој минува низ одреден период, кога тогаш ни се отвораат вратите на повеќе сфери, но не е добро наеднаш да се предадеме и да грабнеме што е можно повеќе......... Dusicas, спој го разумот со срцето и не јади се што лета. Имаш време и за такви врски, со поголема разлика во годините.
   
 2. stefan4e

  stefan4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  2
  SPORED MENE NEMA PROBLEM VO GODINITE AKO SAKAAT NO RAZLIKATA DA BIDE MALA DO TRI GODINI A NE NEKOJ OD 20GOD A NEKOJ OD 40 TOA E NEPRIFATLIVO.
  ;) :D :P :D ;) :P :up: 8)
   
 3. OpethAngel

  OpethAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  Porano mnogu svigjav eden decko sto e postar od mene 10 godini...i aj kao se muvavme izvesen period, ali svativ deka megu nas nastana tipicen sudir megu generacii.....jas sekako si sakam da izleguvam i aktivno da se druzam so moite drugarki i drugari...a on poradi toa stana mnogu posesiven posto normalno ne mu odgovarase....Sega imam decko sto e postar od mene 5 ipol godini, i mislam deka idealka sme...tamam razlika vo interesi i razmisluvanja sto moze da postoi megu masko i zesnko:) :clap:
   
 4. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.488
  аман те бе луѓе пишувајте кирилица :!:

  --И одлично стефан4е, ти со твоите 14 години се погоди и се знаеш. -.-
  --OpethAngel - браво за тебе што си се тргнала! Си се прашувам јас самата .. како јас ќе се оттргнам од него. Посесивноста е страшна работа :roll:
   
 5. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  80
  Па мислам дека годините не се проблем за да опстане една врска ако се најдат некои двајца и ако им е супер, се сложуваат ,се почитуваат се пронашле еден со друг мислам дека може да опстане,само мислам дека не може да опстане бар за мене е не замисливо разлика во години како штое е 20 и више,некако неможам да се замислам да бидам со некој што може да ми биде татко,али ако на некој му е убаво и ако се чувствува среќен немам ништо против... ;)
   
 6. OpethAngel

  OpethAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  Ednostavno,mora da bides resitelna....i da odlucis koga e najpogoden moment da preseces. A otkako ke preseces, mozebi ke imas eden period koga ke te zamara po sms, net, telefon i slicno...ama najadekvatna metoda za da go prebolis e da ja ignoriras sekoja negova poraka...i da ne mu odgovaras na sekoj negov povik. Posto ako zemes da citas on sto ti napisal, poveke ke se nerviras i ke te bolat tie zborovi, a taa vasa igra ke nema kraj. A posesivnosta spored mene ne e ljubov veke...
  Od iskustvo ti kazuvam.
  ps:izvini sto nepisuem sea kirilica, ali na ovoj pc nemam mak podrska, vo idnina ke se potrudam da sredam:)
  pozz
   
 7. faca

  faca Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  3
  Јас мислам дека годините се многу важни. Ако разликата е 5 години, највеќе 7г. некако се јаде ама повеќе мене некако не ми оди. Имам една пријателка која одеше со еден дечко кој од неа беше постар 13 години. Таа 24, тој 37. Тој имаше и ќерка од првиот брак. Кога ќе ги видев заедно ми се лошеше. Убава девојка која може да биде со кого сака, ама таа си го одбра него. И замислете тие сега се во брак имаат и дете, а јас сеуште не можам да сфатам зошто остана со него. Плус тоа не можам да разберам како нејзините родители се согласија тие да бидат заедно, мислам дека не им беше сеедно ама немаа ништо против.
   
 8. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.488

  Фала за советот сонце :) Во право си, до тука и назад....
   
 9. OpethAngel

  OpethAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  Нема проблем @Bright....што можам би помогнала...како и да е..ние женскиот род сме повеќе напатени суштества:)
   
 10. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.488
  ваууу! Ти си една од ретките личности кои тоа го издржале и воопшто пристапиле на таков чекор! јас би ти рекла големо БРАВО за храброста. :mrgreen:
   
 11. dusicas

  dusicas Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  3
  девојки ви благодарам на советот.. навистина..излегуваме ние ,убаво си поминуваме, и се е супер ,всушност ние не ни зборуваме за нас двајцата мада се гледаат симпатиите меѓу нас но тоа е се.. инаку точно е тоа додека не искусиш на своја кожа џабе ти советите..но нема врска и јас да сум на ваше место исто би го кажала. Но што е тука тука е.. мене тој многу ми одговара ,и се согласуваме со карактерите..но сепак не знам..и му препуштам се на времето ,тоа нека одлучи како ќе биде ,мене никаде не ми се брза ,па така да.. јас се уште сум девица во прашање она ШТО БИ САКАЛ ТОЈ и заради тоа мене никаде не ми се брза..јас си велам нека биде како што треба,мада пред меене е животот така да речам а тој е веќе за женење. Сепак многу ви благодарам девојки за советот :))) pozdravvvv
   
 12. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.878
  Допаѓања:
  47.337
  Пол:
  Женски
  Да си размислиш најубаво. И да правиш нешто со него на крај сепак ќе ти текне дека он сака да се смири, а за тебе почнува животот :)
   
 13. dusicas

  dusicas Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  3
  dada mozda e taka no kojznaee....doznav nekoi raboti za nego pa taka da ne planiram nistoo..:/
   
 14. Vega

  Vega Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  22
  е па добро...мојот е 3 години помал од мене...3 години сме заедно без никакви проблеми...го сакам преНАЈНАЈмногу...
  и она што најмногу ме чуди е што во ниеден момент немам почуствувано
  ни јас а ни тој според она што имаме разговарано, дека јас сум постара или тој помал...всушност си најдов сродна душа и си се гордеам сама на себе што немав предрасуди да го пропуштам...
  здравје, следната година правиме свадба...
  но, ако е темава за постари мажи со млади девојки...тогаш мене ама ич не ми е местото тука...незнам зошто но одсекогаш бев со некој колку мене...плус минус 2-3 месеци... не ни пробав ниту пак размислив некогаш како би било со постар...
  врска си е врска...нема некој позначајни проблеми...но во брак се ке исплива...
   
 15. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  549
  Пол:
  Женски
  jeeeee,ne sum bila samo jas so pomlad decko ;) :D
   
 16. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.971
  и мене ми се допаѓаат помлади :oops: :oops: :oops:
  и до 2-3 год. помлади не е проблем за мене :lol: :lol: :lol: :lol:
   
 17. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.543
  Допаѓања:
  132.583
  Пол:
  Женски

  Па и јас сум била со помлад од мене... 7 години... ама тоа помина :)
   
 18. sekica

  sekica Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  neznam sto da pravam,zbuneta sum mnogu.slucajno se najdov vo vrska so decko,koj e 11 godini pomlad od mene,a uz toa,jas sum i razvedena.super ni e zaedno,no znam deka ova nema idnina,zosto na sekoj pogled vo mlada devojka,jas mislam deka e gotovo,a veke go zasakav iako mislev deka ne e mozno.sto da pravam?
   
 19. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.960
  jas ne sum za tolku golema razlika vo godini,mada ete ima zeni duri i od javnito zivot koi se so maski pomladi dosta od niv..moze taka mislis posto ete kazuvas si razvedena..imas li deca?toj e mlad ama veke e vo godinite koga si ja bara vistinskata..ako te zasakal i ako te prifatil so celo minato i takva kava sto si..moze i ke uspeete da ostanete zaedno..ne znam koja e pricinata i kakov e celiot slucaj so vas dvajca..megjutoa ti si taa koja ke treba da resi dali ke imate ili ne idnina.. :|
   
 20. PurpleVixen7

  PurpleVixen7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  ako karakterite se compatibilni,ako se eden za dryg sovrseni..i ako se yporni i ne se davaat i veryvaat vo luvovta se e mozno!!