1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Разлика во години

Дискусија во 'Врски' започната од Bright, 25 ноември 2009.

  1. sweet.267

    sweet.267 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    0
    Decko mi e postar od mene okolu 9 meseci ali ne e vo pogolem klas od mojot. Iako ne sme vozrasni mozam da kazam sega deka e stv dorasnat & seuste se cudam. Go otkaciv i toa stariot koj beshe 4 god postar od mene za nego, zasto ednostavno sakashe seriozna vrska a dali ednash nedelno ke se gledavme i nemozev da izdrzam ja toa. Mozam da kazam deka i segashniot saka dolga vrska so mene ali sepak podrukcje e otkolku so ovoj so e 4 god postar. Nekogash godinite moze stv da precat, no nekogash i ne. :)
     
  2. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Баш ме интересира, колку години имала мајка ти кога се омажила? :) ;)
     
  3. katka-slatka

    katka-slatka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    296
    Допаѓања:
    47
    Маж ми е поголем од мене неполни 2 години. Нормално,според мене,со знам... :^)
     
  4. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    На една моја другарка мајка и е 10 години постара од татко и и пак супер функционираат, само се познава дека он е помлад, нели жените и така побрзо стареат од мажите.
     
  5. mimi.skopje

    mimi.skopje Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    А дали оправдувате разлика од 17 години,он 38, а таа 21? :x
     
    На grey0-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  6. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Не никако!
     
    На grey0-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  7. mimi.skopje

    mimi.skopje Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    а зошто да не? нели љубовта не бира години?
     
  8. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Јас лично не оправдувам разлика поголема од 4-5 години, максимум. Можеби љубовта не бира години, но си има генерациски јаз и тоа е тоа. На почетокот не се забележува толкава разлика да речеме за 10-15 години, кога таа има пр. 22, а тој 32 +, ама кога ќе дојдат педесеттите + се чувствува и тоа како. Не само во изгледот, туку и во размислувањата и начинот на живот.

    Не би сакала да навредам никого, секој си знае најубаво за себе, ама не сфаќам како 27-35 годишни мажи се забавуваат со 17-20 годишни девојки. :^) Јас за себе знам дека не сакам толку постар маж.
     
  9. etjena

    etjena Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    52
    Од искуство знам дека годините ама ич врска немаат со љубовта. Јас и мм сме 18 години разлика и по 10 години заедно не ни приметувам колку е постар се додека некој душебрижник полн предрасуди не ме потсети :D
     
    На SamovilkaH и grey0-girl им се допаѓа ова.
  10. mimi.skopje

    mimi.skopje Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    Хаххаа баш поради тоа и прашав.. дека има толку заостанати луѓе ... што сеуште, за жал живеат во 19 век ..кога сакал неќел ке те омажат преку стројник! Што ви е луѓе гледајте малце помодерно на работите.. што се битни годините во љубовта!? Но, секој си има право на свое мислење
     
  11. girl23

    girl23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    32
    Со дечко ми сме 6 години разлика и 2 месеца, и преубаво функционираме да не се заречам...заедно сме година.....не ми е битна разликата.Моите родители имаат кукни пријатели каде разликта на брачен пар е 16 години, и имаат 2 деца и исто сеуште се заљубени, си се шегуваат и тераат напред.А физичкиот изглед е најмалку битен во целата ситуација, иако маж и изгледа доста постаро тие прават се да им биде подмачкано.Поздрав.....и според мене права љубав године не броје ;)
     
  12. velesanka

    velesanka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    2.535
    Допаѓања:
    2.427
    а што мислите за девојка од 18 години и дечко 26.. ? :sweat: :sweat: :sweat:
    дали е преголема разлика ?
     
  13. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.001
    Пол:
    Женски

    Шест години и не е толку голема разлика, ама различни се размислувањата, периодот во кој моментално се наоѓате. Човек од 18 години не размислува исто како човек од 26 години - сепак, искуството игра тука улога, некои работи едниот ги поминал, другиот не; едниот може сака да се врзе, другиот не; едниот сака да шета, да живее, другиот може само да седи дома (овие примери само онака ги спомнав); никогаш не можеш да знаеш како ќе биде - но на крајот на краиштата, во љубовта нема правила. Ако ти е тебе убаво, терај, само не претерувај - и да знаеш, се зависи од карактерот на личноста ;)
     
  14. Mina79

    Mina79 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 мај 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    2

    Jas mislam deka ulogata vo godinite ne e bitna i jas so mojot verenik sme 8 godini razlika isto kako i ti i odlichno funkcionirame
     
  15. molivce

    molivce Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 мај 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    razlikata ne e pregolema pa toa se samo osum godini no sepak treba da se znae ako bilo koj od partnerite bez razlika maz zena ili pomal pogolem ako e so izopaceni sfakanja i mislenja togas i isto godisnici ne bi uspeale vo vrskata sepak treba da ima razbiranje pa i moite mama i tato se deset godini razlika pa sepak brakot i so kavgi i ubavi momenti go minat veke 38 godini znaci nema vrska godinite samo treba da postoi ljubov i razbiranje za da se uspee
     
  16. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Ништо страшно 8 год. Може да функционира врската.
     
  17. bushavka

    bushavka Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2010
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    5
    јас сум 23 а мм 33 год. мислам дека доколку постои љубов и разбирање годините се најмалку битни. :)
     
  18. catty

    catty Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    19
    eve jas ke pocnam od sebe:)...porano se cudev na vrskite sto se golema razlika vo godini i bev na nekoj nacin protiv,no eve jas imam 23 god,decko mi e 37god,no nie peremnogu se sakame i veke 2ipol godini funkcionirame super,pominavme niz dosta problemi,se soocivme i so mnogu raboti no pak ostanavme zaedno:).....sepak ke kazam toa e i do covekot so koj sto si i do karakterot:)
    ne vikam deka godinite i razlikata ne si go pravat svoeto,na nikoj ne mu e sovrseno,no sekogas treba da ima nekoj kompromis vo sekoja vrska,nemojte da me svatite pogresno,ova e samo moe mislenje od moe licno iskustvo,inaku vaka razlikata mnogu ne se primetuva,koj i da ne vidi zaedno se cudi kako sme izdrzale p0osle se kako jas i on se sakame uste do den denes,no ne e se taka rozovo kako sto izgleda od strana,sekogas ima nesto vo zatvorenoto tendzerce so kapace,po nekoja mandzicka si se krcka vnatre :rofl:
     
  19. catty

    catty Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    19
    јас ви се извинувам зошто пред малку ви пратив писмо што не беше кирилично :$
     
  20. jarec-22

    jarec-22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    da donekade mislam deka ljubovta e vazna no sepak vazni se i razlikite sto gi imaat nesamo vo godinite tuku i drugite razliki so doagaat so godinite no sepak ako ljubovta e vistinska i pzlikite se isti